Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Interactive brokers


PET

Doporučené příspěvky

Zdravím, obchoduji přes IB FDAX a FESX a zjistila jsem významný skluz v plnění příkazů. V 90% případů mám rozdíl 1-2ticky. Dokonce je to až tak, že zadám např. BUY MARKET a nakoupí se za cenu o jeden tick níže, příčemž svíčka tam ani následně nedojde !!(viz.obrázek z dneška) Máte někdo podobný problém ? Uvažuji o přechodu k Mirrus Future. Měli jste někdo podobný problém a jak jste jej řešili ? Moc díky za odpověď.

21206

Link to comment
Sdílet pomocí služby

LucieL:

u market orderů je toto naprosto normální, tj. nemyslím si, že u Mirus Futures bude situace výrazně lepší..

market order funguje z principu tak, že vám prakticky vždy nabídne horší cenu z bid-ask, aby vás dostal okamžitě do trhu..jinak byste jakoby musela stát v řadě příkazů a čekat než se spárují všechny před vámi na dané ceně..

řešením může být používání tzv. quick-limit orderů, tj. buy bid, sell ask, kdy zadáte limitní příkaz na aktuální ceně, tj. např. close svíčky, aniž byste musela zkoumat, jaká je to přesně cena nebo to nastavovat v chart traderu..jen kliknete..

PS. a to že jste jakoby vstoupila uplně mimo svíčku se může lehce stát, pokud jste vstupovala na close té předchozí svíčky..může to být způsobené řadou faktorů - od pomalého internetu přes časovou synchronizaci vašeho počítače se světem..tj. v tomto bych nehledal nějaký "podvod" ze strany IB..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

michal-administrator Napsal:
-------------------------------------------------------
> LucieL:
>
> u market orderů je toto naprosto normální, tj.
> nemyslím si, že u Mirus Futures bude situace
> výrazně lepší..
>
> market order funguje z principu tak, že vám
> prakticky vždy nabídne horší cenu z bid-ask, aby
> vás dostal okamžitě do trhu..jinak byste jakoby
> musela stát v řadě příkazů a čekat než se spárují
> všechny před vámi na dané ceně..
>
> řešením může být používání tzv. quick-limit
> orderů, tj. buy bid, sell ask, kdy zadáte limitní
> příkaz na aktuální ceně, tj. např. close svíčky,
> aniž byste musela zkoumat, jaká je to přesně cena
> nebo to nastavovat v chart traderu..jen
> kliknete..
>
> PS. a to že jste jakoby vstoupila uplně mimo
> svíčku se může lehce stát, pokud jste vstupovala
> na close té předchozí svíčky..může to být
> způsobené řadou faktorů - od pomalého internetu
> přes časovou synchronizaci vašeho počítače se
> světem..tj. v tomto bych nehledal nějaký "podvod"
> ze strany IB..
>
> michal
>
>
>
> Editováno 1 krát. Naposledy editováno dne 03.12.
> 14:07 uživatelem michal-administrator.

Podvod v tom nehladaj ale ja mam trochu inu skusenost. Niekde som to tu uz aj pisal. Ja obchodujem CL a mam breakout strategiu kde vstupujem po prelomeni High/Low dna a teda sklz pri plneni mojich vstupnych STOP prikazov je jednoznacne lepsi u Mirus(zenfire). Mam to odsledovane od augusta a vlastne v novembri som uz tuto strategiu skoncil u IB lebo som na sklze pravidelne stracal oproti Mirus. Je to nieco ine ako ty popisujes ale zaroven nieco podobne, skratka sklz lepsi u Mirus ako u IB. Neviem ci to je tym ze IB ma viac klientov a si az na konci fronty alebo skratka Mirus ma lepsie spojenie na burzu. To naozaj netusim preco to tak je.
Takze tolko moja skusenost s CL a stop prikazmi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

navážu ještě na tu konverzaci ohledně nafundování účtu v CZK a prodeje CZK za USD přes IB, aby člověk mohl obchodovat v USA.

1. Jde to? Bylo avizováno, že ano a na webu IB je CZK taktéž jako base currency, viz www.interactivebrokers.com/en/p.php?f=accountConfig&p=baseCurrency

2. Jak se tato konverze provádí a za jaký kurz? Je to aktuální market mezibankovní forex kurz, nebo je to interní IB kurz s dodatečným bid-ask spreadem? Popř. jaký je tento spread?

Díky,

Luci

Link to comment
Sdílet pomocí služby

FunBcz:

Já doporučuju Interactive Brokers.

Poskytují pro mě dostatečná živá i historická data, dají se pohodlně napojit na Ninja Trader. Poskytují zdarma papertradový učet, druhé uživatelské jméno k live účtu a umožňují bez dalších poplatků dvě současná připojení k live datům. Mají webtrader a také vlastní obchodní platformu takže umožňují v případě potřeby upravit příkazy, které NT špatně zpracuje. Umožňují zadat bracket příkaz tak, že je celý na jejich serverech ještě před vyplněním toho úvodního. Je to velká firma, která nestojí na jednom nebo dvou lidech. Mají rozumné komise a jejich helpdesk mi zatím vždy dobře poradil. Vyzkoušel jsem tři jiné brokery a žádný z nich nenabízel úplný výčet toho, co jsem napsal výše.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RocketRich:

A když máš prostředky vložené v CZK a obchoduješ např. futures (nebo cokoliv jiného) v USD, to ti potom počítá nějaké úroky? Myslím tím úroky z titulu toho, že blokovaný margin je v USD, ale ty vlastně USD nemáš (máš CZK) tzn. USD ti broker vlastně jakoby půjčuje :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nic sem nepřeváděl, jenom sem si pak změnil měnu, ve které se všechno zobrazuje, to je rozdíl.
a nějáké náklady tam byly, ale po dvou měsících v kolonce, která shrnuje stržené úroky, mám 1,21USD, což je něco, s čím žít dokážu :). navíc teď už mám na účtu také nakumulované nějáké profity v USD a úroky už dál nenaskakují

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak oprava, bylo to 1,29USD...

účet nemám na ID, ale na kombinaci opčních strategií a spready, ale to je detail. každopádně teď už úroky nenabíhají a tak prozatím nevidím žádný důvod, proč to dále řešit

pro mě bylo podstatné, že sem nemusel dělat konverzi v bance, neplatit extra poplatky konverzi a za mezinárodní platbu a neřešit jestli je teď ok kurz k převodu peněz pro nafundování účtu... proti tomuhle je cca 1 USD opravdu částka spíš pro pobavení

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...