Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Interactive brokers


PET

Doporučené příspěvky

Manual - rychlokurs IB, margin

Zalozil jssem si nove ucet u IB, nasledne nafundoval a byl schvalen a zaktivovan.

Nyni jsem na zacatku pred aktivnim pouzivanim.

Mate nejaky tip na nejlepsi navod k teto platforme? (idealne v CZ) (long, short, prehled obchodu, atd.)

Jak zjistim, ze mam nastaveny Margin, resp. jak zjistim, ze mohu shortovat?

Na zacatku mi pripada tato platforma neprehledna, ale urcite to chce cas a zkouseni.

Dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

prosím o zkušenost

chtěl jsem si poslat na účet u FIO od IB peníze
při použití již uložené předlohy (přes kterou jsem si posílal peníze do FIO cca před měsícem, vše v pořádku)
mi to říká že tato předloha není platná
při vyplnění nové se nemohu probourat přes IBAN
přednabídne mi CZ a já do zadavací doplním ostaní čísla (kopíruji přes clipboard)
pak mi to sdělí že IBAN je krátký
Kdýž přidám i CZ na začatek pak mi to píše že není platný
zkoušeno hodněkrát

Děkuji za rady

introus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

VYSLEDEK
musel jsem použít soukromý účet , podnikatelský to nebere
a hlavně jsem musel do okénka pro zadání čísla IBAN okopírovat napoprvé správné číslo a delku,
čili 22 znaků a tabulátor provést pohyb na další položku
Jakákoliv oprava čísla IBAN vyvolá kontrolu ať správnosti - validity čísla, nebo počtu zaadaných čísel
a pak ať jsem zadal sprábně nebo ne už jsem se z toho nedostal - invalid nebo malý počet čísel

introus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, mám nově otevřený účet u IB, nafundovaný na 10t, ve statusu se píše, že je open.
Potřebuji koupit určité akcie. Jde nakoupit akcie a být jejich majitelem po dobu, řekněme 1/2 roku až roku? Nenašla jsem jak to u IB udělat. Omlouvám se za možná jednoduchý dotaz, ale zrovna začínám, jedu paper-trading, nehodlám se zatím moc do ničeho naostro pouštět. Ty akcie nicméně nakoupit a držet bych ráda. Umíte mi někdo poradit, prosím?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

janus333:
Ahoj. Nevím co přesně znamená, koupit akcie a být jejich majitel. Ale předpokládám, že když někdo koupí akcie přes brokera jako je IB, tak se ty akcie dají považovat za jeho majetek. Takže to samozřejmě jde...Akcie lze držet a vlastnit prakticky neomezeně dlouho. Pokud se jedná o jednorázovou akci - nakoupit akcie a držet je, možná je i zbytečné zakládat účet u IB a dá se místo toho využít třeba Fio. A co se týče nákupu přes IB. Nutno použít buď web trader, nebo mobil trader, nebo TWS. To jsou platformy, přes které se nakupuje/obchoduje. Nepřipadá mi ale moc dobrý nápad ptát se na foru, jak si mám koupit akcie. Doporučil bych raději nějaký manuál, video na youtube nebo demo účet a vše si vyzkoušet na nečisto. Snadno se totiž stane, že uživatel, který tomu nerozumí nakoupí úplně jiné množství nebo jiné akcie, než původně chtěl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pěkný den, rád bych požádal o zodpovězení dotazu týkajícího se 5 Year US Treasury Note. Při snaze otevřít /přikoupit/ druhou pozici se mi zobrazila hláška s limitem 100k USD. Po zvýšení limitu na 300k v nabízeném okně a potvrzení se zobrazuje druhá hláška viz. přiložený PrtScr. Co to znamená? Lze to upravit někde v Account Managementu? Omlouvám se pokud to tu v minulosti zaznělo. Snažil sem se dohledat podle klíčových slov, ale marně. Děkuji. D.

32441

32442

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, jsem především fundamentální obchodník akcií a doteď jsem využíval služby FIO a Degiro. Teď jsem si otevřel účet u IB, nadotoval 600 000 Kč a začal jsem testovat rozhraní. Převod měn přes Fx byl ok, pak jsem testoval začal testovat koupi/prodej akcií. A zde jsem narazil na problém - při testovaní jsem na NYSE během dvou hodin koupil a vzápětí prodal 500 akcí určité společnosti. Když jsem chtěl opět koupit další akcie, tak mi to napsalo, že moje Equity With Loan je nedostatečná. Ovšem já v té době neměl jedinou otevřenou pozici, na účtu 604 000 Kč, ale "Equity With Loan" mi zůslala jen 26,843.24. Proč mi zablokoval margin přes 500 000,- když nemám žádnou otevřenou pozici? Celkem mě to překvapilo, u FIA a Degira jsem ničeho podobného nevšiml. I dnes ráno mám k dispozici poze částku 26K Kč, což mi znemožnilo koupit vybrané akcie na XETRA - ale to je vedlejší, chci pochopit, proč se tak děje. Nápovědu ohledně marginu u IB jsem prohlížel, ale moudrý z toho nejsem.

32446

32447

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...