Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Interactive brokers


PET

Doporučené příspěvky

Ahojte,
chcem Vás poprosiť o radu, plánujem si založiť účet u IB ale predom by som chcel sumarizovať náklady.
Nejak som nedohladal najnovšie info resp. možno som niektoré príspevky nepochopil.

Mám v pláne obchodovať e-mini akciové indexy ES, NQ, YM.

Takže toto je sumár ktorý som vyčítal zo stránok:

Na založenie potrebujem minimálny vklad 10 000 USD

[bold]Mesačné poplatky: [/bold]
- 10 USD za neaktivitu - ak je aktivita v rozmedzí 0 - 10 USD tak je poplatok rozdiel takže vo výsledku je to zas 10 USD), pri útrate min 10 USD už poplatok za neaktivitu nie je účtovaný
- 10 USD poplatok za data pre vyššie spomenuté indexy – “US Securities and Futures Value Bundle”

[bold]Komisie: [/bold]
- a tu sa strácam, nejak som nepochopil aké sú komisie, mohli by ste mi to prosím niekto uviezť poprípade ma naviezť?


Keď to ale zhrniem tak [bold]minimálne mesačné poplatky sú vždy 20USD – (ne)aktivita + data [/bold], takže by to mal byť konečný mesačný poplatok v prípade že zo začiatku využijem iba “paper trading account”

Ak mám niečo špatne tak ma prosím opravte a budem takisto vďačný za radu ohladne komisii!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=commission&p=futures2
komisia 0,85 usd per side
dole exchange and regulatory fees
pre YM klikni na CBOT mini sized Dow Tier 1 je poplatok burze 1,16 usd per side
a regulatory fees je 0,01 usd per side 0,85+ 1,16+0,01= 2,02 usd total per side čiže za cely obchod zaplatíš 4,04 usd u YM no a exchange a regulatory fees pre CME-Globex pre NQ a ES su rovnke ako pre YM za obchodovanie zaplatíš aj u NQ aj u ES tiež 4,04 usd za celý obchod.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, som zrovna procese registrace resp. konfigurácie účtu a na stránke kde si volím data som sa zasekol, neviete mi prosím poradiť ktoré data mám zvoliť pre obchodovanie US indexov? Mal som za to že to bude balíček za 10USD ale nejak tam ten konkrétny nevidím. Zároveň ak by som chcel obchodovať zo začiatku iba e-mini S&P 500, stačia mi iba data v druhej kategorii [bold]"Indexes"[/bold] nazvané [bold]"S&P indices"[/bold] za 3,50USD mesačne? Neviem ktoré mám vybrať a rád by som sa vyhol plateniu za niečo čo nepotrebujem... Díky za pomoc!

31205

Link to comment
Sdílet pomocí služby

michal84 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahojte, som zrovna procese registrace resp.
> konfigurácie účtu a na stránke kde si volím data
> som sa zasekol, neviete mi prosím poradiť ktoré
> data mám zvoliť pre obchodovanie US indexov? Mal
> som za to že to bude balíček za 10USD ale nejak
> tam ten konkrétny nevidím.
> Zároveň ak by som chcel obchodovať zo začiatku iba
> e-mini S&P 500, stačia mi iba data v druhej
> kategorii "Indexes" nazvané "S&P indices" za
> 3,50USD mesačne?
>
> Neviem ktoré mám vybrať a rád by som sa vyhol
> plateniu za niečo čo nepotrebujem...
> Díky za pomoc!


michal84:
zaškrtni si jen: US Value Bundle - Waiver - je to ten balíček za 10USD/měs. Zahrnuje to e-mini ES, YM, NQ.

S&P indices je něco jiného.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]Obelix [/bold]
Nie som si istý či som to pochopil :) v prípade ktorý uvádzaš ty by som videl iba aktuálnu hodnotu?
Ja by som chcel vidieť aj historiu, možeš poradiť ktoré data by som potreboval v tomto prípade?

A ešte sa spýtam, aké staré data v takom prípade sú v IB dostupné? Niekolko posledných dní alebo aj viac?
Na backtesting by to asi nebolo že?

Russel zatial obchodovať neuvažujem, už len tie data sú dosť drahé takže primárne sa sústredím na ES ktorý chcem zo začiatku papertradovať u IB aby som si zároveň zvykol aj na ich aplikaci ...

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Michal84:
Ne viděl by jsi i historii, jak dlouhou nevím, data mám od Kineticku. Jde o to že level I dat je takový základ. Když by jsi chtěl level II tak vidíš i hloubku trhu. No ale jestli nevíš o čem je řeč, tak to nepotřebuješ. ;)


Hledám někoho kdo má jeden hlavní a jeden "vedlejší" nebo "podúčet" či jak se to zove.
Když budu mít dva účty a budu mít na jednom plácnu 3contrakty NQ long a situace půjde k čertu. Co se stane když na druhém otevřu pozici 3NQ short? Bude na to pohlížet IB jako na hedge? Nebo se to musí nějak spárovat? Jak s marginem následně?
Díky za radu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takže chápem to správne že či vyberem "US Value Bundle" za 10USD alebo "CME (Globex) derivatives" za 1,25USD tak uvidím tie samé data (myslím historiu) pre trh ES? Pretože v takom prípade by sa mi viac hodila ta druhá možnosť ... nejde o moc peňazí ale zas ak potrebujem na začiatok len tento trh tak načo platiť ďalšie že ? :)

Díky za trpezlivosť s mojimi dotazmi :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Level 1 tym sa mysli ze v DOM uvidis 1 uroven bidu a 1 uroven asku pri level 2 vydis prvych 5 urovni bidu a asku plus celkovu hodnotu z tychto urovni. IB ponuka historicke data iba u klasickych casovych grafoch pokial potrebujes tick alebo volume grafy tak mas smolu budes si musiet predplatit data bud u IQ feed alebo Kineticku. Kinetick je trosku lacnejsi. Zakl. Balik 55usd plus 1 usd pre Cme plus 1usd
pre cbot.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...