Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TradeStation


Martinek

Doporučené příspěvky

Otázka: A to hlavní co mě trápí. Jak si tam dokážu nastavit strategii, kdy když zadám buy nebo sell se mi otevře pozice s dvěma kontrakty, kdy S/L bude 10p. , TP prvního bude 10p. a po dosažení zisku 7p se posouvá SL na BE? Odpověď: Strategie se píšou buď v klasickém "starém" easylanguage, který nepodporuje nativně OSO/OCO příkazy nebo pomocí "nového" OOEL, který již umí pracovat se všemy možnými typy příkazů pomocí třídy OrdersProvider. Pokud vám jde o napsání automatické strategie, která automaticky nastaví příslušné příkazy po vašem manuálním vstupu a použijete jí jako tzv. "exit strategy", tak nezbude než se do programování trochu ponořit a zažít radost z dobře vykonané práce nebo si někoho najmout, kdo vám to udělá nebo čekat na štěstí, jestli vám někdo příslušný kód zveřejní. Pokud chcete nechat zadat příslušné příkazy bez použití automatické strategie, je možné využít trade bar v matrixu, chart trader nebo order bar. Použijte např. volbu "Attach OSO" a vyberte Exit - Brk - 2L/1S a nastavte si limit na Price offset 100, quantity 50%, stop market taky 100 (mělo by to tak implicitně být) a u druhých příkazů druhý TP upravte jak chcete, stop nechte na stejné hodnotě jako první. Po vyplnění prvního TP pak manuálně posuňte SL na BE, ideální je na tohle matrix, příkaz jenom chytnete myší a přesunete jak je třeba. Pokud to potřebujete nějak jinak, bude nutné zřejmě použít/vytvořit makro nebo strategii.

19619

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

nikdy jsem v TS neprogramoval, nicmene bych se rad pokusil napsat jednoduchou strategii pro obchodovani akcii. Jedna se o to, ze chci na kazdem close dne otevrit jednu kratkou pozici, tu drzet do close pristiho dne, na kterem bych koupil akcie zpet (cover), nacez bych chtel opet prodat ty same akcie, ovsem za nejen za pocatecni kapital, nybrz i za penize ktere jesm utrzil/ztrateil predchozi den. (tzn. jedna se o nakup tech samych akcii, ovsem v jinem mnozstvi). Je to vlastne forma rebalancingu. Vim, ze to na prvni pohled zni ponekud nelogicky, je to vsak soucast komplexnejsi stretegie. V EL dokazu napsat jednoduchy kod pro nakup akcii a jejich opetovny prodej, ovsem nevim si rady s naslednym (navazujicim) novym otevrenim pozice (v jinem mnozstvi akcii). Mohl by nekdo alespon nastinit, jak tento problem resit?

Sentrix

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K výpočtu počtu akcií, které chce vložit, můžete použít např. funkci GetRTDayTradingBuyingPower
Pak stačí před každým obchodem vydělit hodnotou akcie, čímž dostanete počet akcií, které můžete nakoupit. Pozor, jde o hodnotu včetně využití marginu, pokud chcete operovat pouze s tím, co máte katuálně na účtu, použijte GetRTAccountNetWorth.

Více info např. zde:
community.tradestation.com/wiki/pages/viewpage.action?pageId=7246

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
vie mi niekto poradit s nasledovnymi vecami tykajucimi sa Drawing objects v TS?

1. Ked si zakreslim nejaky objekt (napr. trendline) v timeframe povedzme 60 min a nasledne sa prepnem do tf 15 min, tak tato trendline v nizsom timeframe nie je zobrazena. Zobrazi sa az po nejakej dobe (10-20 min). Da sa to nejako obist?

2. Je mozne zakreslovat Drawing objects len do jedneho okna Chart Analysis a sucasne tieto zakreslene objekty zdielat aj v inych oknach? Nenasiel som na to ziadne nastavenia.

Dakujem za ochotu,
Libor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

drak333 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobry den,
> vie mi niekto poradit s nasledovnymi vecami
> tykajucimi sa Drawing objects v TS?
>
> 1. Ked si zakreslim nejaky objekt (napr.
> trendline) v timeframe povedzme 60 min a nasledne
> sa prepnem do tf 15 min, tak tato trendline v
> nizsom timeframe nie je zobrazena. Zobrazi sa az
> po nejakej dobe (10-20 min). Da sa to nejako
> obist?

To bude asi nějaký bug. Zkoušel jsem si to a je to různé, na jednom grafu se mi trendlina zakreslená na 60 min grafu s různými indikátory zobrazuje na tomto a vyšších timeframech, nižší ne, na jiném grafu se zobrazuje na libovolných timeframech ihned. Pokud umíte anglicky a máte přístup na fórum TS, tak si ho zkuste prohledat, zkuste si také udělat reload dat (Ctrl+R) a ověřit, jestli problém přetrvává.


> 2. Je mozne zakreslovat Drawing objects len do
> jedneho okna Chart Analysis a sucasne tieto
> zakreslene objekty zdielat aj v inych oknach?
> Nenasiel som na to ziadne nastavenia.

Pokud vím, tak ne, jedině si vytvořit indikátor, který vám to bude dělat nebo zkopírovat okno (Ctrl+Shift+C) a vložit (Ctrl+Shift+V) a poté u vloženého okna změnit timeframe na jiné.

>
> Dakujem za ochotu,
> Libor
>
>


Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Honza K.:

Ad 1)
Ano, sprava sa to rozne, ale na minutovych grafoch smerom k nizsim tf to zvacsa prestava fungovat. Reload dat som samozrejme robil, nema na to vplyv. Zatial to riesim cez alternativne grafy, konkretne cez tickovy. Ked tam zakreslim nejaku ciaru, tak pri zmene tf na nejaky minutovy sa tento objekt vykresli. Nie je to ale moc prakticke, potreboval by som to zakreslovat prave do minutovych grafov. Pozriem sa do toho fora.

Ad 2)
Ano, zatial to riesim kopirovanim okien. Ten vlastny indikator ma nenapadol, len to asi nebude take jednoduche. No uvidim, ci sa toho pustim.

V kazdom pripade vdaka za reakciu.

Libor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

McRose: K dispozici je nový update TS 9.1 (update 10). Mezi vylepšeními je i řada věcí pro Optionstation pro, které používáte:

"We’ve added more horsepower to OptionStation Pro, which you will notice in improved system performance and response time when performing options chain analysis, retrieving quotes and calculating Greeks".

Jeslti máte beta login, doporučuji vyzkoušet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K.

Diky za upozorneni na novy up-date.
OptionStation Pro max. vyuzivam. Posledni cca 3 tydny obchoduji v rezimu DT opce na vysoce volatilni ETF (VXX, FAZ ...) a zatim to paradne "susti" :)
Rutinne provozuji 9.1 (up-date 8).
Nainstaluji si Beta-login. Jiz jsem to chtel drive udelat a ted mam DUVOD.

At se DAŘÍ !!!

George

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K.

Zaregistroval jsem se do Programu testovani:
Mam nasledujici otazky:
a. kde mohu stahnout: update 10 (v clientskem centru neni odkaz)
b. testovaci TS je nova TS ? (username, password)
c. jake rezimy ma : (simulated trading, live trading)
d. jak je to s daty

Ja rutinne vyuzivam paralene 4 TS.
Testovaci verzi TS bych mel rad jako 5. instalaci TS.

Predem dekuji za odpoved.

George

Link to comment
Sdílet pomocí služby

McRose, možná s tím update 10 ještě počkejte, jak vidno, má to nějaké nepříjemné mouchy, na testování OptionStation Pro možná ano, ale fakt nepoužívat v produkci, dochází k chybám při ukládání, nefunguje v některých případech restore, mizí grafy, kde využíváte PSP (OOEL) apod.
Jinak k dotazům - update 10 stáhnete v platformě "Help" - "Tradestation update manager". Abyste U10 viděl, musíte být v tu chvíli zalogovaný pod BETA loginem. Pokud ho ještě nemáte, čekejte na email, pokud nepřijde, zkuste zavolat do TS nebo napsat email na TestProgram()TradeStation.com.
Tím je zodpovězený i druhý dotaz - ano, nový login. Beta mě běží pouze na SIM, nevím, je možné, že to jde nastavit na LIVe ale nedává to moc smysl. Data vám implicitně asi nastaví jenom základní, ale je možné se s nimi domluvit na prolinkování s reálným účtem, aby vám tam chodily realtime data, která máte zaplacená.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jenda701 Napsal:
-------------------------------------------------------
> HOnza K otiram ucet u TS, muzete doporucit z sales
> agentu co se objevi na prvnim kroku nektereho s
> kterym mate dobrou zkusenos? existuje neco jak o
> eu pobocka TS? Tak jak to mam ted u oandy, Oanda
> Europe Ltd ktera ma urcite vyhody vuci US ? diky


Nevím, kteří agenti se tam objevují, ale všichni jsou velmi vstřícní, takže bych to nějak zvlášť neřešil. EU pobočka TS - no tuším něco je v Londýně, ale jestli tam mají přímo office, to nevím, zatím TS nemá nějak velké ambice se v Evropě angažovat, klientů je zatím relativně málo a evropské trhy u nich taky obchoduje málo lidí (není divu). Mluvil jsem s CEO a tohle není opravdu priorita. TS je tedy nejvhodnější na obchodování US trhů, případně jako platforma na testování a programování.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím všetkých.

Neviem, či som v najsprávnejšom vlákne, ale skúsim to:

Je možné v TradeStation (Easylanguage) naprogramovať stratégiu tak, že vstupné veličiny budú ťahané z dvoch rozličných instrumentov a na základe rozhodovacej logiky sa vojde do obchodu na treťom instrumente? Všetky tri instrumenty sú na rovnakom timeframe.
Čo som doteraz videl obch. stratégie, všetko boli na jednom instrumente. A nikde v programe som nevidel, že by tam bolo volanie na konkrétny trh. Vychádza mi to tak, že program automaticky pracuje s grafom, kde sa insertne program (stratégia).
Ak to ide urobiť podľa môjho popisu, bolo by možné ma naviesť, kde by som našiel niečo bližšie, resp. existuje na to priamo príkaz?
A ak to nejde, viete poradiť nejaký iný program, ktorý to umožňuje a zároveň vie robiť automatické backtesty stratégií s výsledkami?

Ďakujem za odpoveď a príjemný deň.

Vlado

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...