Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

x.peter

vo forexe môžeš držať pozíciu teoreticky ako dlho chceš (aj cez výkend a sviatky). Len musíš mať došt doláčov na krytie prípadnej straty ak pozícia pôjde proti tebe. Bacha vo futures to neplatí! Tam môžeš držať pozíciu do Las Traiding day - či ako sa tomu v angličtine hovorý. Do doby platnosti kontraktu.

No a ešte nezabudni vo forexe na "rolover" (opäť anglicky vyraz , ktory neviem napísať) - pripíssanie/odrátanie úrokov na prelome obchodného dňa - v tvojom prípade asi bezvýznamná položka - nerieš to!

Štefan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já osobně bych měl asi strach držet pozici přes víkend, abych po otevření trhů velkým gapem proti se jen smutně nedíval na obrovskou ztrátu. Asi bych si v pátek před close otevřel ještě protipozici. Ta "uzamkne" stav (zisk/ztráta). A v pondělí bych se rozhodnul, kterou pozici uzavřít a kterou nechat.

Ale toť pouze moje teorie, praktici by asi řekli více.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nejsem praktik, jen si myslím.
V případě gapu proti by se ti stopka aktivovala, ale asi za horší cenu. Asi by bylo dobré pro obě pozice před zavřením trhů zadat velké stopky, které by nebyly dotčené otvíracím gapem.

A nebo prostě pozici uzavřít a druhý den začít znovu. A máš klidnější spaní. :)

Možná by někdo zkušenější poradil jinak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all:

vcera som mal neprijemny zazitok tak sa chcem s Vami podelit, mozno sa to uz niekomu stalo a vie , preco sa tak stalo, pretoze ja netusim.

A sice skusil som poprvykrat obchodovat Forex intradenne cez Bracket Trader, samozrejme registrovany a riadne napojeny na TWS od IB cez IDEAL.(Cez konfiguraciu IB + BT obchodujem bezne e mini futures a zatial v pohode.)
Do pozicii som vstupil bez problemov, avsak po uzavreti pozicie v BT mi aj nadalej signalizovalo blokovane marginy v zalozke Account v TWS, co znamenalo, ze ani jednu z pozicii, co som v ten den obchodoval nemam uzatvorenu a trh si ide veselo dalej.(Pozicie sa nedali uzavret ani v TWS, nech som robil cokolvek, stale tam "svietili" blokovane marginy.)

A ako inak - proti mne, takze som musel rychlo konat a cez vsetky zmatky sa mi podarilo ukoncit pozicie telefonatom do Svajciarska, samozrejme s poplatkami za uzavretie pozicii. V konecnom stadiu ma tato sranda stala dokopy 150 EUR, co nie je az tak najhorsie, ale co je horsie, neviem, preco sa tak stalo.Pisal som dotaz na IB , ale ziadna odpoved.

Ma prosim niekto na toto vysvetlenie???
Dakujem :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Leila:
Pattern je vzor - nebo jak se zde obecne pouziva - formace.
Ve vasem pripade jsem ovsem nalezl odkaz na pleteni, takze si nejsem jist co to vlastne shanite.
bittersweetblog.wordpress.com/2007/03/12/hungry-hungry-hippo/

Pokud vsak ma jit o obchodovani, tak zde najdete doufam dostatecny popis.
www.robbooker.com/harrybanes/chart.pdf

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...