Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

Opět dobrý den,

podle Vašich rad čtu čtu a čtu, vždy když si myslím, že jsem na něco kápla tak hned se dostanu k dalším a dalším informacím. Přečetla jsem vše ( vím, že to je nadnesené) o indikátorech a obchodních systémech (mám v tom docela dovrý guláš). Někde jsem tady našla obchodní systém daný programátorem k veřejnému použití. Na Chatě před pár
dny někdo říkal, že ho převzal a používá. Dívala jsem se na něj, ale řekla jsem si, že nejdřív budu číst a číst. Teď bych
ho chtěla a nemohu ho najít (od rána). Nemůžete mě někdo nasměrovat? Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj Side,

neviem ci sem tento dotaz patri, ale predsa. O FX sa zaujímam asi 1/2 roka, avsak vsetko "zatial" len na báze samostudia. Zoznamil som sa s traderom, ktorý robí do Forexu cir. 5 rokov, a vraj dokaze zarabat priemerne mesacne okolo 13% z balíka. Povedal, ze mozem u neho investovat, a dostaval by som 7% mesacne z vlozenej investície. Nakolko nemam vlastne peniaze, chcem si zobrat pozicku, a s výnosom by som potom túto mohol splatiť a navyše zarobiť na vlastný vstupný kapitál. Prosím poraď mi, či môžem takémuto FX traderovi dôverovat (fyzická osoba) s hore spomenutým výnosom. Zdá sa mi to dost lákavé, ale clovek nikdy nevie...
Vdaka za odpoved :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza1975
ufff..brát si půjčku na podobné "investice" je přinejmenším riskantní podnik, řekl bych téměř hazard.
Tomu traderovi polož v základu pár otázek. Chtěj reference od nějakého jeho stávajícího klienta nebo raději od více klientů, kteří už u něj investovali. Pohádky jsou různé.. Dále přes jakého brokera (brokery) jede a zda je tam oficiálně registrován pro management account (pokud by se jednalo o USA brokera, je to dle nových pravidel NFA podmínka, včetně registrace). Pokud je to nějaká soukromá aktivita (bez registrace u brokera), chtěj vědět, zda ten člověk (firma) má k tomu nějaké oprávnění - ŽL, povolené podnikání atd. Když je to nějaká partyzánština - pryč od toho..Případná samotná smlouva musí být přesně specifikována, za jakým účelem mu peněžní prostředky předáváš, jaké je přesné zhodnocení vložených investic, např. i úročení, v jakém pevném termínu ti má trader poukazovat dohodnutá procenta atp. - včetně sankcí, když ten trader podmínky (těch 7% měsíčně) nesplní, tj. i okamžitá výpověd a odstoupení od smlouvy, vrácení prostředků + procenta atd. - a vše samozřejmě notářsky ověřené. V některých zahraničních smlouvách už dokonce existují doložky, že poskytoval podobných finančních služeb si je vědom toho, že jeho nesplněné sliby vůči klientům, mohou být posuzovány i v kontextu trestného činu podvodu, exekuce majetku atd. Většinou se při takovém podání smluvního vztahu začnou "úspěšní tradeři", co slibují podobné zhodnocení, cukat a víš která bije. Brát si půjčku a tu splácet jen na základě příslibu a možných bajek o vydělaných procentech považuji za hloupost. Můžeš se vystavit riziku, že budeš splácet něco, co už dávno nemáš a co někdo vesele prošustroval. Poskytovatel půjčky se bude vždy hojit na tobě, jeho žádný trader nezajímá.
Tož tak :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

waltrppk
Fundament. plány na měny závisí od očekávaného - sazby, důležitá data, vyhlášení, očekávané pohyby okolních trhů. Takže studium zdrojů (analýzy Reuters, Bloomberg atd., okolní trhy), které měna by mohla být hodně silná, která naopak hodně slabá a podle toho ve vhodných čas vstoupím. Výstupy podle aktuálního dění, naplnění/nenaplnění předpokladu fundamentů, částečné uzavírání popzic při naplnění předpokladu atp.. SL u pozic na základě fundament. dávám vyšší, obvykle nad/pod vrchní/spodní hranici max./min. pro ten který pár za 24-48 hod. zpět. Nějaké rozbory fundament. si občas s pár lidičkami předáváme na chatu.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

AHoj všem,
už nějakou dobu přemýšlím zda se pustit do forexu a popravdě jediné co se mi na něj zdá výhodné,že se dá začít s málo penězi.Četl jsem články o tom jak brokeři pořádají hony na stoplossy a tím že tvoří vlastně protistranu obchodu,nemají vůbec zájem na tom aby na něm někdo vydělával a asi víc lidí vydělává třeba na komoditách než na forexu.Nemám důvěru ani v technickou analýzu,radši bych to zkusil dle fundamentů,ale takovej přehled a znalosti jako má třeba Sid nikdy mít určitě nebudu.
Je zajímavé číst si třeba 4 roky staré diskuze,jen málo z těch lidí co to tenkrát zkoušeli je tady i dnes,možná už si někde obchodují z vlastního ostrova :),ale spíš bych řekl,že je to stálo dost peněz a pak to vzdali,lidí kteří píšou tady nebo jinde na internetu,že na forexu vydělali je strašně málo.

Chtěl bych se zeptat nejlíp Sida,nebo jiného zkušeného obchodníka,jaká je podle něj pravděpodobnost,že průměrně inteligentní člověk,který se tomu bude opravdu věnovat,začne třeba po 5 letech na forexu opravdu vydělávat.
Děkuji :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

darbujan
Trading je v určitém směru, jako každý jiný obor činnosti. Když něco člověk opravdu chce a bude se tomu opravdu věnovat uspěje ať jako trader, pekař, zahradník nebo kovář. Obchodování komodit nebo FX vyžaduje navíc trochu více psychické odolnosti, poznat co trading obnáší, neustále se vzdělávat a je to hlavně dost individuální záležitost. Někdo může uspět po dvou letech a jiný neuspěje ani za deset roků. U FX bych preferoval více sledovat dění okolo, než jen tradiční strohé grafy.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to darbujan

Ja na forexi (sice zatím jenom demo) obchoduju ciste podle technicke nalyzy (fundamenty nesleduju) (když už tak jenom okrajově ale nerozhoduji se podle nich).A musím řict že stabilního zisku tak v horizontu 2 měsíců jsem zatím vždycky dosáhl. Bez nějakých margincallů.Řekl bych , že je to jenom o tom mít řádně otestovaný obchodní plán (je jedno jestli fundament. nebo technická analýza), fixní stop loss (já používám 5% NIKDY NE VÍC) tzn. že potřebuji 20 ztrátových obchodů v řadě abych šel ze hry.A pak už jenom co nejlépe realizovat obchody založené na vaší metodě a ony se ty zisky dostaví sami. (Někdy to bude víc jindy zase o něco míň ale budou).Základ je ochrana kapitálu.Tak forex vnímám já z pohledu zelenáče :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...