Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

roman06: zkus se podívat na nižší timeframe a popřemýšlet, jaké by mohlo mít obchodování na něm výhody a nevýhody...mě osobně nepřijde uplně smysluplné obchodovat v dnešních trzích 1-2-3 v takové podobě, jakou hledáš ty na 5min grafu..hlavním důvodem je zpravidla malý potenciál potenciál..konkrétní čísla a srovnání 1min vs 5min timeframe k tvojemu příkladu přikládám ve screenu...samozřejmě se pak kvůli nízkému tf nabízí ještě signály např. dofiltrovávat odrazy od S/R úrovní, vyčerpáním trhu atd.. je to tip..záleží na tvojich preferencích a tvojem uvažování o trzích.. majkll

13075

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Majkll, jo taky souhlasim, pomalu na to prichazim ze takoveto 1-2-3 nema moc smysl... Ale u ostatnich veci bych zustal na 5 minut a nekdy premyslim jestli RH nema vetsi smysl na 10 min napriklad.. co myslis?

Ja jsem doted vyhledaval veci spis typu najit bod ktery prorazi s velkym volume a na tomto prorazeni vystoupim i s profitama... Tyto ostatni veci se snazim zapojit hlavne diky temto diskuzim, takze nebranim se nicemu. Diky za tip

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06:

já uvažuju o timeframe z pohledu aktuální průměrné range daného trhu..je jasné, že Rh na 10min tf má větší váhu jak na 1min tf...ale jde o to, že na 10min můžeš vstoupit po proražení prvního Rh např. po proražení trading range až skoro na konci daného pohybu...tzn. že formace ti na vyšším tf zabírá třeba polovinu či více daného trendu..

tj. moje filozofie je brát vstupy v ID na nižších tf s tím, že vstupní formace spíše více filtruji, než jet na vyšším tf, kde jsou foramce "jistější", ale - jak jsem psal - zpravidla nabízí malý potenciál z pohledu daného dne..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

OK tak jestli tomu dobre rozumim - Ross vetsinou pise ze chce byt hned po vstupu par ticku v zisku uzavrit nejaky maly zisk a zbytek na BE takze jestli hledam takoveto situace tak jsou vetsinou na high low dne nebo predchoziho dne nebo nejake dlouhe CG a pod. A na druhou stranu kdyz pojedu napr 1-3 minuty tf tak jsou to pouze formace ktere maji urcite pravidla ale necekam zde takovou explozi a to ze budu hned v profitu je to tak? Takze uz jak psal Rob99 tak tyto formace proste vstoupim a dam tam SL a cekam jestli dojede tam kam chci i kdyz treba 5 minut po vstupu muzu byt jeste treba -1 bod.

diky za odpoved

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06:

"Ross vetsinou pise ze chce byt hned po vstupu par ticku v zisku uzavrit nejaky maly zisk a zbytek na BE"
--tohle se podle mě týká moneymanagementu, řízení pozice, ne moc timeframe..

"takze jestli hledam takoveto situace tak jsou vetsinou na high low dne nebo predchoziho dne nebo nejake dlouhe CG a pod"
--pod tohle bych se nepodepsal a moc tomu ani logicky nerozumím..takové situace můžou být kdekoli trhu, kde je momentum..

"kdyz pojedu napr 1-3 minuty tf tak jsou to pouze formace ktere maji urcite pravidla ale necekam zde takovou explozi a to ze budu hned v profitu"
--s tímhle taky nesouhlasím a moc nechápu..

"tyto formace proste vstoupim a dam tam SL a cekam jestli dojede tam kam chci i kdyz treba 5 minut po vstupu muzu byt jeste treba -1 bod"
--u žádné formace nemáš zaručeno, že budeš do x minut v profitu x ticků..tj. zavání to nějakým hledáním svatého grálu..jakože "abych se cítil pohodlně, chci najít takový patern a vstupovat pouze v takových situacích, kdy budu do pár sekund okamžitě v plusu s tím, že budu moct, přitáhnout SL na BE a zbavím se tak stresu.. a nikdy tak vlastně ani nemůžu chytit ztrátu, protože vždy nejhůř skončím na BE"..já myslím, že pro tradera by mělo být zcela běžné být nějaký čas v otevřené ztrátě..uplně jinou otázkou pak je, jak dlouho by měl v otevřené ztrátě být..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Majkll tak ted zas ja nechapu jestli jsi nekdy obchodoval podle Rosse jinak bys to asi chapal... Nehledam svaty gral ale vstupy kdy trh vylozene se protrhne jdou najit jenom je jich hrozne malo. Psal jsem to spis proto ze musim rozlisit vstupy kdy chci byt hned v malem profitu a utahovat na BE coz lze a delam to dost casto. A pak jsou na druhou stranu vstupy kde jsem pouze v pekne formaci a cekam jak dopadne - tzn nemusim byt hned v profitu a na BE....

Jde jen o to rozliseni vstupu a podle toho taky ocekavani jak budu vystupovat a kolik pujdu kontraktu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06:

moje tendence je obchodovat zásadně podle sebe :) tj. nikdy jsem od nikoho nic nepřebral od A-Z..co se týče těch vstupů, kde jsi hned v profitu pár ticků, tak já jsem dnes v bodě kdy popravdě nikdy nevím, jak budou vypadat usečky po mém vstupu..nikdy přesně nevím, jestli bude další úsečka bez pullbacku, nebo to bude doji co vymete dost SL...proto jsou mi takové strategie už dost cizí..ale taky jsem se dřív o něco takového pokoušel - vstupovat přesně v momentě kdy se trh definitivně rozjíždí, takže chápu co obecně myslíš...ale s tou strategií jsem po čase uplně vyhořel jak psychicky (bylo mi to hodně nepohodlné) tak statisticky...teď mám uplně opačný přístup...ale když to funguje, tak je jedno jak člověk obchoduje :) takže přenechám o tomhle diskusi někomu, komu to víc sedí..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 abrams : Tak se zeptej ve vlakne u NinjaTrader. Neverim, ze by to nikdo nedokazal napsat. Je to trivialitka. Ja bych ti to i napsal, jenze ad1) s Ninjou jsem uz dost dlouho nedelal (komplexne), ale ad2) hlavni duvod je ten, ze po generalce sveho komplu jsem si uz Ninju nenainstaloval a nemam to ani v planu. Ale jak rikam, ja myslim ze ti to nekdo udela. Programatoru tu urcite je jak much ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rob99:
Nemáš zač! Koukám, že jsi našel další varianty využití mého indikátoru, mým prvotním záměrem bylo pouze změřit dymaniku změny EMA jako filtru pro mou variantu obchodování TaG EMA. Používáš jej vyhlazený, nebo jednoduchý?
P.S.Jen pro upřesnění, s CCI nemá tento indikátor nic moc společného, CCI měří vzdálenost ceny(close) od EMA.
Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 JiM36;

:) Jj trochu si s tim hraju. A hladim... Konkretne na NQ 5 minut tam mam nastaveno 18 a 5 (Jak pisu na predchozi strance..) Ale nastavuju to ruzne pro ruzne trhy a ruzne tf. Nekde se to da pouzit, nekde ne. Zalezi od toho jak moc trh hlavne swinguje... No prijde mi s timhle indikatorem lepsi prace nez s MACD, CCI a EMA dohromady...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem se po pauze na hokejové play-off a následných oslavách titulu zase vrátil k tradingu a přikládám 2 dnešní obchody, do screenu jsem přidal jako filtr indikátor EMA diff. o kterém tu již byla řeč. 1 obchod - proražení TR na tf 1min. při překročení 0 linek na obou tf - z mého pohledu ideální situace, nízký SL 2 obchod - TaG EMA tf 3min., mini 123 na tf 1 min., minimální SL, bohužel jsem byl vyhozen na TSL před fundamentem. Celkově ale spokojenost (tu)

13153

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...