Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triviální dotazy


Doporučené příspěvky

graf ti aktualnu LAS cenu ukazuje :), problem je ze posledny match, cize zparovanie prikazov sa mohlo odohrat pred sekundou, minutou alebo pred hodinou. cim nizsi TF pouzivas tym mas graf viac rozsekany.

riesenie je nechat si zobrazovat cenu BID, alebo cenu ASK, v ninje obe nemozes, ak si nechas cenu LAST, mozes vidiet realny trh len v orderbooku

alebo mas na vyber este pozerat sa na graf 6E a obchodovat podla neho trh M6E.

mikro ma proste likviditu mizernu ale to som ti uz pisal. navyse vecer a rano je likvidita katastrofalna

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike Ano spominam si ze si mi to pisal, ale necakal som takyto zvrat. Ten orderbook to je DOM?
Na takom trhu by som ani nedokazal obchodovat a viac by som bol skodny, aj ked je to lacny trh.
Na druhej strane ale povazujem za vyborny napad otvorit si 6E a ten obchodovat. na par malickych rozdielov vyzera to byt totozny trh. Takze si ma zachranil. Vobec by ma to nenapadlo.

Dakujem moc pekne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Uplne veci teraz riesim take co som nikdy neriesil. napriklad az ked su peniaze na ceste k brokerovi riesim rozdiel medzi ASK a BID. Tj ak tomu spravne rozumiem napriklad som kupil teraz kontrakt M6E na cene 1,4204 a aktualne mi ukazuje ASK 1,4225 a BID na cene 1,4222 to teda znemane ze ak by som to predal tak predalo by mi to za 1,4222 ale hlavne ze mi graf ukazuje zisk na last cene 1,4224. ale v skutocnosti profit by bol o 2 ticky nizsi na cene 1,4222 (a keby som dostal sklz tak este mensi)
Chapem tomu spravne?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím jsem začátečník a začínám s backtestem. Rozhodl jsem se začít s finwinem jako je popisován v knížce Jak se stát intradením finančníkem. Často se mi ale stane, že v jednu chvíli vidím na indikátorech 2 patterny najednou (např. 2v a bigV nebo bigV a 0/v) jak mám tuto situaci vyřešit když mám pro každý signál stanovený jiný PT a SL? Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, jdu sem s naprosto hulvátským dotazem, tak prosím nekamenovat.
Už zhruba 14 dní jedu demo trade.plus500.com/Trade. Přijde mi to poměrně jednoduchý, nakoupit komoditu (cukr, platinu apod.), počkat, až trochu vyleze - buď se tak stane za hodinu, nebo za den/pár dní a pak ji prodat. Zatím jsem neprodělala ani ň, Funguje to takhle i v reálu? Vždyť stačí nakoupit ve chvíli, kdy se prodává za málo a prodat, když stoupne cena. Kde je riziko?

Díky moc za odpověď!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Riziko je v tom, že to takhle jednoduše, jak popisujete, nefunguje vždycky. Někdy se cena vydá opačným směrem, než předpokládáte, a může trvat roky, než se vrátí zpátky. Navíc, pokud mluvíme o futures, jsou kontrakty časově omezené, takže nemáte k dispozici neomezený čas. Dá se sice rolovat, ale to stojí peníze a rolování proti trendu obvykle vaši kumulovanou ztrátu ještě zvětšuje. A hlavně - vzhledem k pákovému efektu vaše ztráta může narůst tak, že ji nebudete schopen ufinancovat a budete muset pozici zavřít s obrovskou ztrátou.
Pokračujte v demu a dříve nebo později narazíte na situaci, kterou popisuji. Popř. si zkuste spočítat, jak velký byste musel mít účet, abyste unesl ztrátu, která by nastala aplikací vaší strategie jen v posledních týdnech i na relativně levných trzích jako cukr, hovězí, vepřové. A to nemluvím o stříbře, ropě, bavlně ...

S pozdravem
PJ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky moc za odpověď!

V jakém časovém horizontu se rolluje? 1x za měsíc? Našla jsem tuto diskuzi, tak to pročítám.
www.financnik.cz/forum/read.php?2,396,184545#msg-184545

Má cenu začínat v této oblasti (zboží, ne kurzy měn a akcie) s 2000 USD?

A je pro tuto příležitost lepší malá, nebo velká páka?

PS: Právě jsem poprvý ve ztrátě - 150k ve stříbře :-D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...