Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triviální dotazy


Doporučené příspěvky

V té diskuzi o rolování je všechno vysvětleno. Každá komodita má své kontraktní měsíce, obvykle je nejobchodovanější ten nejbližší. Když se blíží expirace kontraktu (FND u long pozice), tak přerolujete do následujícího měsíce tak, že prodáte bližší a nakoupíte vzdálenější (např. u kukuřice: máte nakoupen CN11 a na konci června CN11 prodáte a koupíte CU11 a ten můžete držet další tři měsíce, nebo můžete rolovat rovnou do prosince (prodej CN11/nákup CZ11) a pak máte čas šest měsíců).
S 2000 USD se o rolování v podstatě nemusíte zajímat, nemá smysl dělat tak dlouhodobé obchody. Tedy tohle je jen můj názor, někdo jiný to může vidět jinak. Myslím, že tady na Finančníkovi jen minimum lidí obchoduje pozičně a jen část z toho minima má potřebu rolovat.
S těmi 2K se dá obchodovat intradenně a intradenně se nejlíp obchoduje to, kde je velká likvidita - to znamená mini indexy, ale ne ty drahé, jako Russell nebo DAX, spíš Nasdaq nebo Dow, popř. SP. Ale pokud indexy nechcete, tak možná obilniny, cukr ... Nebo spready, ale tam ty obchody obvykle trvají delší dobu, tak si s 2K moc nezaobchodujete. Já osobně bych se s 2K do ničeho nepouštěl, možná miniloty na forexu.

S pozdravem
PJ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobrý den. Mám naprosto triviální dotaz. Zkouším si baktestovat nějaké strategie a kolik by se případně dalo tradingem při konkrétní investici měsíčně vydělat. Mám ale velký TRIVIÁLNÍ problém - mám tady platformu od XTB a Colossea (ne ze bych jim neco podepsal, jen demo) a sleduji graf vývoje bavlny, kávy a E-mini nasdaq 100 v bodech. U e-mini vím, že 1b = $20, ale kde se dozvím bodovou cenu u ostatních komodit abych se dostal k reálným číslům zisku/ztráty ?

Omlouvám se za stupidní dotaz ale nidke jsem to nenašel a skutečně začínám :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Když si třeba na tomhle linku www.insidestocks.com/mktcom.asp?code=BSTK vyberete v tabulce komoditu a rozkliknete její graf, úplně vlevo najdete v menu Technicals položku Profiles. Tam všechno je - burza, obchodní hodiny, velikost kontraktu, velikost ticku, velikost bodu, denní limit ...

Tedy že se pouštíte zrovna do kávy a bavlny, to chce odvahu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
jak je to s různými cenami komodit v jednotlivých měsících jsem již zjistil z článku zde: www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/kontinualni-kontrakt-1.html
Niní mi však vrtají havou další otázky:
V článku se píše: "Existuje-li např. kontraktní měsíc Září 2008 pro komoditu kukuřice, bude se naposledy obchodovat 12.9.2008" - myslel jsem si, že kontraktní měsíc končí vždy až posledním dnem v měsíci (opravdu to tak není?) - kde tedy získám informace o tom, kdy jednotivé kontraktní měsíce končí (nerad bych, abych případně prošvihl splatnost:)
A dále by mě zajímalo, kde najd taabulku a volume jednostlivých komodit za obchodované kontrakty - tak jak to je v článku - první obrázek (www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/kontinualni-kontrakt-1.html)

Děkuji za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Paja1:

ještě jednou děkuji. chtěl bych se jenom ujistit že má matematika je již správně nasměrována, tedy:

dívám se na kávu na www.insidestocks.com/profile.asp?sym=KCN1 : kde nacházím Value of one futures unit= $375

Tady nacházím graf futures.tradingcharts.com/chart/CF/71 kde je káva na cca 265ti bodech (není důležité jak aktuální, jde jenom o příklad)

tedy budu-li chtít obchodovat kávu, mohu koupit 1 jednotku objemu (lot?) za

265 x 375 = $99375 přičemž posun o jeden bod mi generuje zisk/ztrátu $375

Chápu celek konečně správně? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Posun o jeden bod skutečně generuje zisk/ztrátu 375 dolarů.

Ale ten kontrakt nekupujete (99000 USD je hodně peněz a jsou i dražší kontrakty). Jen složením zálohy (margin) získáte nad kontraktem kontrolu. Margin je podstatně nižší než je hodnota celého kontraktu a tím je dosaženo pákového efektu.
Např. když při marginu cca 7000 dolarů (to je přibližná velikost marginu u kávy, každý broker nabízí trochu jinou velikost) uhrajete 10 bodů (3750 dolarů), je to víc než 50% vaší investice. Totéž platí bohužel i pro ztrátu.
Intradenní margin je nižší než plný (overnight) margin, řekněme, že je 1800 dolarů. Takže když uhrajete stejných 10 bodů během jedné seance, získáte víc než 200%.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Oh...to je ovšem další a velmi zajímavá proměnná kterou je potřeba otestovat. Dá se někde takový margin u té které komodity zjistit?
Margin jako zálohu dostávám zpět jakmile komoditu prodám, nebo musím uhrát pár bodů abych se dostal do plusu? (zhodnocení 200% je totiž hodně závratná cifra)

Ale opět se zeptám, jestli chápu princip správně. Například u E-mini nasdaq 100 by měl vycházet 1 lot na cca 75kKc, a pri nakupu dvou bych investoval (a ted neberu pakovy efekt protoze ten jdu teprve nastudovat tady na foru) 150 000czk, a za bod bych vydelaval/ztracel $40?



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Velikost marginu uvádí každý broker na webu, např. zde: www.globalfutures.com/accounts/margins.asp

Margin je jen záloha, kterou Vám broker blokuje, aby byl zajištěn v případě, že se po otevření pozice dostanete do ztráty. Po uzavření pozice je blokace zrušena a peníze máte volné pro další obchody. Za otevření + uzavření pozice zaplatíte brokerovi cca 5 dolarů/kontrakt. To jsou veškeré náklady. Vše ostatní, co uhrajete, je váš zisk/ztráta.

Při výpočtu velikosti kontraktu jste se spletl o řád. 2200 bodů x 20 USD = 44000 USD tj. přibližně 750000 Kč. Ale vůbec neřešte, jak je kontrakt velký, kupovat ho nebudete. Na intradenní obchod vám např. u Global Futures stačí 400 USD (účet budete muset mít podstatně větší, nemáte zaručeno, že vaše pozice nepůjde do ztráty) a full margin je 3500 USD.
Takže při dvou kontraktech budete mít blokováno 800 dolarů a pohybem o jeden bod získáte/ztratíte 40 dolarů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
×
×
  • Vytvořit...