Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triviální dotazy


Doporučené příspěvky

Ahoj,

chcela by som sa opytat, ci na obchodovanie s komoditami , cennymi papiermi potrebujem zivnostensky list?



Pokial chcem obchodovat globalne - musim platit dane na slovensku/cechach, ak ano ake? je to len FO dan z prijmu?

Som povinna viest uctovnictvo? Alebo treba spocitat prijmy/stratu a zdanit?

Diky za odpovede. :-) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1 Uspesny trader je nezavysla osoba a to v pravom zmysle slova a pokial zarobite v tomto biznise (ak zarobite) sama budete hladat moznosti ako urcite zakony obist a dane neplatit a najme ak zarobite coraz viac. Traderom je niekto kto sa nespolieha na stat a na smiesny dochodok ktory mu bude v starobe platit, takze otazka znie preco podporovat z mojich penazi inych? Vsetci dobre vieme kto najviac uziera tento stat. Odporucam si dat do googla spojenie off-shore. Neje od veci sa v tejto otazke trocha zorientovat. Lebo plati ze na uspech sa prv musi clovek pripravovat, a planovat si ho a az potom ma plne pravo ocakavat ho. K tomu patri aj preskumanie tejto oblasti.

Este jedna rada na zaver.
slovenske ceske firmy zakladaju offshore firmy za 2 000 eur a vyssie plus platite im dalsie poplatky nezmyselne niekolko tisic eur rocne. Ja osobne vyuzivam tieto firmy na vytvorenie neprekonatelnej off shore struktury podla slovensky zakonov ale samotne vytvorenie firmy vam vedia urobit offshore banky sidliace v offshore krajinach. Napriklad konkretne moja banka loyalbank vytvara off shore firmy za cca 800 USD (to je podstatny rozdiel)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli při intradenním obchodování mám brát ohled na části grafu, které nejsou v hlavních obchodních hodinách a nejsou konzistentní a nemají volume. Například utvoří-li se v těchto hodinách nějaký pattern, mám ho brát rovnoceně s patternem utvořeným v obchodních hodinách a mám jej obchodovat stejně? Přikládám screen z 5min kukuřice (ZC). Jako příklad vidím pattern 1-2-3 top. Měl by mít vliv na trh po začátku obchodovní v 16:30? Děkuji

20188

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Doporucuju misto poslouchani zarucenych rad na foru investovat do prohlizece google a zadat heslo podobne treba "offshore problematika, offshore problemy, offshore fin urad" a podobne.

Zjistite komu se to opravdu a hlavne proc vyplati a komu ne. A taky si zjistete jak se na tuto aktivitu diva Vas fin.urad. Pokud teda nebydlite na Grenadine. Maly trader neni velka korporace s hromadou pravniku a danovych poradcu....

Ale jak bylo receno, je dobre se na uspech pripravit, tedy krom toho jak neplatit dane je dobre si taky vybrat Bentley, jachtu a v SAE se jeste porad prodavaji ostrovy...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

viete ako sa hovori, kto chce hlada sposoby a ten kto nechce hlada dovody, je len na vas ci budete hladat sposoby alebo dovody.
Uz len zo zdraveho rozumu vychadza skutocnost ze offshore v pripade tradingu (nie bezneho podnikania kde su slovensky ci cesky dodatavatelia a odberatelia, co puta pozornost) nedochadza k ziadnemu styku so slovenskou jurisdiciou. Takze z toho dovodu je pri tomto druhu biznisu jednoduchsie vytvorit offshore strukturu uplne legalnu oproti inej oblasti podnikania (kde aj tuna sa da urobit uplne legalna struktura len stoji o nieco viac EUR)
Dalsie rady si zabezpecte od institucii ktore tuto strukturu vytvaraju.


Z mojej strany uz len jeden citat z ktoreho je myslim si vsetko jasne

V případě, kdy se v účetnictví obchodních partnerů objeví faktury od offshore společnosti, finanční úřad obvykle detailně zkoumá pozadí této transakce. Je tedy užitečné dobře znát standardní přístupy finančních úřadů k daňovému plánování. K tomu je třeba kvalitní odbornost a dlouholetá zkušenost v mezinárodním daňovém plánování. Optimální způsoby řešení jsou vždy takové, které jsou nejen legální, ale také legitimní z pohledu finančního úřadu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Můj názor na offshore je docela jasný: Slušný člověk platí daně pokud možno tam, kde vystudoval nebo kde studují jeho děti, tam, kde je připraven se v případě potřeby obrátit na policii nebo na soudy, zkrátka tam, kde využívá nebo hodlá využívat veškeré "bezplatné" státní benefity. Kdo tak nečiní, je sobecký a nevděčný parazit. Řečeno jemnějšími slovy, vyhýbat se daním mi nepřipadá legitimní. Kdo to nechce vidět, samozřejmě hledá důvody, jak uchlácholit vlastní svědomí. S tím, že existují i případy lidí, kteří sice aplikují offshore systém, ale zase to kompenzují tím, že jsou nebo alespoň chtějí být společnosti, v níž žijí, užiteční jinak - viz např. Karel Janeček.
PS: Já jsem se taky párkrát v životě zachoval jako sobecký a nevděčný parazit (nejen pokud jde o daně), ale rozhodně na to nejsem pyšný a rozhodně jsem se takto nechoval ani se takto nechovám systematicky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, díky za info. Šlo mi konkrétně o ty situace, kdy v důsledku nějaké nepředvídané události nestihne broker ukončit obchody dřív, než se účet dostane do mínusu.

profesor Napsal:
-------------------------------------------------------
> TO Alfons Mucha DOBRÝ DEN ! Odpověď je jednoduchá: Vždy VY. Smlouva je v principu udělaná
> tak aby k nule či mínusu na účtě nikdy nedošlo. Pokud by to snad hrozilo,doplníte peníze na
> účet,nebo Vám jsou ukončovány obchody brokerem. Vše je popsáno ve smlouvě s brokerem.
>
> Cena je to co platíte. Hodnota to, co za své peníze dostanete.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

nejsem si jistý, jestli bylo vysvětlení 100% správně - pokud se účet dostane do minusu (a to se může stát !), ručíte za stav svým majetkem (podle legislativy své země - a v ČR jako fyzická osoba je to opravdu tak).

Jak by to bylo s vymáháním tohoto dluhu ze strany (třeba) USA brokera, to je věc druhá ...

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, díky za odpověď.
Takže řešením by bylo třeba založit s.r.o. a obchodovat jako s.r.o. (je to možné?) a pak bych ručil jen vkladem do s.r.o., čili např 200k?

-------------------------------------------------------
> Přeji dobrý den,
>
> nejsem si jistý, jestli bylo vysvětlení 100% správně - pokud se účet dostane do minusu (a to
> se může stát !), ručíte za stav svým majetkem (podle legislativy své země - a v ČR jako fyzická
> osoba je to opravdu tak).
> Jak by to bylo s vymáháním tohoto dluhu ze strany (třeba) USA brokera, to je věc druhá ...
>
> S pozdravem kbtm



Link to comment
Sdílet pomocí služby

No tak dostat se do mínusu sice čistě teoreticky možné je, ale prakticky je to téměř vyloučeno. Každý broker má pro pozice držené přes noc takové požadavky na margin, které riziko vymazání celého účtu téměř eliminují. Pak je tu samozřejmě "margin call" a automatické uzavírání pozic ze strany brokera, pokud se blížíte k nule, respektive k překročení margin limitů. On ten broker dobře ví, že vymáhat z lidí peníze by nebylo nic příjemného... Jinak samozřejmě taky záleží na tom, co a jak obchodujete: pokud máte long pozice bez páky, pak z principu do mínusu jít nemůžete, limitem bude nula, případně, jak se poslední dobou s oblibou říká, "kladná nula" :)

Co mi ale přijde podstatnější, sám obchodník by měl mít takový risk management a money management, aby riziko vymazání účtu prakticky eliminoval. Literatura většinou uvádí rozumný risk (tj. umístění stop lossu) na obchod 1-5% kapitálu. Osobně riskuji zhruba 1,5% účtu na obchod, možná to časem zvýším na 2%, ale na víc se nechystám. Představte si, že budete riskovat 5% účtu na obchod a budete mít smůlu a chytnete 10 ztrát za sebou. To se klidně může stát, trhy dokážou být zrádné, a pak budete muset svůj účet zdvojnásobit, abyste se dostal na začátek... Čili měl byste hlavně obchodovat tak, abyste se na tu nulu nedostal, alespoň ne rychle. Samozřejmě pokud budete obchodovat blbě, budete se k té nule přibližovat pomalu, ale nechci strašit :)

Abych to shrnul: zakládat s.r.o. mi připadá zbytečné. (A k "daňovým rájům" jsem se už vyjádřil výše.)

PS: Když už jsme u těch katastrofických scénářů: viděl jste film "Margin Call" (2011)? Docela poučné ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...