Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triviální dotazy


Doporučené příspěvky

Intradenní obchodování
- obchody v rámci jednoho obchodního dne, doba trvání řádově minuty až hodiny
- je žádoucí obchod celou dobu sledovat a reagovat na to, jak se vyvíjí
- postačí nižší margin (intradenní), takže lze obchodovat i s menším účtem
- vysoký potenciál zhodnocení účtu (desítky % měsíčně), bohužel málokomu se podaří takto obchodovat, mnohem častější je ztrátové obchodování
- proti pozičnímu obchodování je obvykle vyšší frekvence obchodů (několik obchodů denně)

Poziční obchody
- doba trvání obchodu dny, týdny až měsíce
- není nutné a obvykle ani možné obchod celou dobu detailně sledovat
- vyšší margin (overnight), je žádoucí větší účet (10000+)
- menší počet obchodů, třeba jen 1-2 měsíčně, záleží na velikosti účtu, obchodovaných trzích ...

Výše popsané charakteristiky nejsou žádné dogma, jaké si to uděláte, takové to budete mít.

Při nedostatku času bych doporučil začít se spreadovými obchody - přečtěte si zde na Finančníku seriál o spreadech.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marcossoft: spodním limitem je nula a horním nekonečno :), to mezitím je mix tvých zkušeností, tvého vnímání trhu, tvého OS a tvé psychiky. každý to má individuálně, takže obávám se, že to co chceš vědět, si musíš nalézt sám - hodně lidí vyluxovalo účet s pevným přesvědčením, že níž (ev. výš) už to jít nemůže

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • 1 year later...

Chci se zeptat, mám hotový backtest ale jelikož testuju systém, který nedává signály k obchodu tak často, tak mám docela málo obchodů, mám tedy ještě zbacktestovat např. ještě jeden rok, aby bylo obchodů třeba 300 nebo mám rovnou zkusit papertrading? Co si myslíte, že je lepší?
Díky za radu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Ahoj, dnes jsem hledak kam vložit můj opět triviální dotaz až jsem narazil na toto příhodně pojmenované vláko ;) Zobrazil jsem si graf zlata (GC) s 5 minutuvým TF v NinjaTrader a v Track n Trade a nerozumím tomu proč vypadají takto... jak bych to vyjádřil... nekonzistentně? Zkusil jsem zobrazit různé kontraktní měsíce, kontinuální zobrazení a různá intradenní TF. Přijde mi, že z takového grafu se nedá obchodovat. Děkuji za případné rady:) Jakub

20175

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hugos: Děkuji. prosincový kontrakt se mi zobrazuje téměř indenticky jako ten z příkladu výše. Opět v obou platfomách. Výborně se zobrazuje GGCZ2, zřejmě obchodované na COMEXu, jestli jsem to pochopil zprávně. Poraduil byste mi, jaký je v těchto kontraktech rozdíl? Nebo jetli byste mě mohl odkázat na příslušný zdroj informací. Děkuji!

20177

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...