Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triviální dotazy


Doporučené příspěvky

Ahoj, pokusím se položit svůj dotaz ještě trochu jinak. Předem děkuji za odpověď nebo případně odkázání na další zdroj informací. Můj dotaz: Při intradenním obchodování je na grafu jen malý úsek, který se dá z hlediska likvidity obchodovat. Například na přiloženém grafu ZW je to od 16:30 do 20:15. To se mi zdá jako malý prostor pro vytvoření patternu nebo pro vstup do pozice např. na základě nějakého MA. Ovšem s přihlédnutím k datům mimo hlavní obchodní hodiny to je jiná. Ptám se tedy na to, zda-li mohu brát v potaz signály ke vstupu, které se vytvoří před hlavními obchodními hodinami, např. v 13:40, jako je tomu na přiloženém grafu, kde je sihnál ke vstupu při protnutí EMA50. S tím souvisí otázka, jestli tedy mohu i backtestovat na celém, kontinuálně zobrazeném historickém grafu (s tím, že vstup a výstup by byl plánován na obchodní hodiny). Děkuji! Jakub

20202

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alfons_Mucha rozhodne je lepsie trading brat ako normalne podnikanie, tj nepodnikat v zmysle rucenia celym svojim majetkom ale prijalnou castou svojho majetku. tj v pripade SRO zakladnym imanim.

Pripadne este lepsie je obchodovat na firmu offshore, ci ma zmysel usetrit peniaze oproti tomu platit dane, to uz necham na vasom zvazeni. Kazdy ma na to svoj nazor, aj kolega ktory pisal vyssie ze on chce podporovat stat.
Ja mam v tomto dost jasno, namiesto statu, ktory je aj tak dost okradany ludmi ktory ho vobec nepodporuju budem podporovat ludi ktory to potrebuju, teda deticky najme. Takze ako som pisal v tomto mam jasno, to co by som dal statu na daniach sa chystam poukazovat kazdy rok na tieto ucely. A verte tomu ze budem mat z toho vecsiu radost (a verim ze aj tyto ludia ktory nemali tolko stastia v zivote ako ja alebo vy) ako keby som mal podporovat tento stat.


Vratme sa k podstate veci na ktoru sa pytal kolega . Tak tiez ako v tradingu aj tu je potrebne rozlozit riziko a urcit si risk managment. Tak ako neriskujete v tradingu cely svoj kapital, tak ani pri tomto biznise alebo akom kolvek inom nemozete (teda aspon zdravi rozum hovori, ze by ste nemal) riskovat cely svoj majetok, najme ak mate rodinu. Nikdy neviete co sa moze stat. a preto je lepsie obchodovat vzdy nie vo svojom mene ale v mene nejake firmy, corporacie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger,
jak si psal, je to na každém, jak se rozhodne, ale při podobných úvahách je dobrý vědět
- krácení daní je trestným činem, v ČR se sazbou až 10 let nepodmíněně (ať si zástupci firem organizující offshore píšou co chtějí)
- příspěvky na charitu jsou daňově odpočitatelná položka
- výdaje státu zdaleka nejsou jen sociální programy, zjednodušeně řečeno, jde to na provoz všeho kolem, kde má stát nějaký podíl

ale je to na svědomí každého, ale každá mince má dvě strany a je dobré o nich vědět

pro nováčky:
1) naučte se základy
2) testujte a sestavte si první strategii
3) otestuje si ji v paperu
4) jdete do live
.....
.....
x) řešte jak zdanit svoje zisky
.....
y) řešte optimalizaci daní

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tom_swing

stranger ma pravdu načo podporvat našu krajinu vo forme daní ked pre nas nič nerobí politici si hrabu sebe do vrecak a svojim príbuzným a svojím známym. Slovaci pracuju ako otroci za minimalku za žobracke mzdy tak radšej charite. Aj som niekde čítal ,že slov. firmy utekaju do offshore

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k tieto uvahy co ste sem napisal o offshore su dost skreslene, Su tak skreslene a negativisticky chapane ako vasi ci moji znami chapu biznis menom trading (obchodovanie na burze). Ked im poviete ze obchodujete na burze tak vecsinou sa spytaju otazku ci chces prist o vsetok svoj majetok. Tak toto iste je aj s pojmom offshore. Ak by ste si to prestudoval alebo sa o to seriozne zaujimal ne len z pohladu toho co sa pise na internete, tak by ste vedel ze je to absolutne legalny sposob ako prist k peniazom na vyse (nazvem to tak) tak ako v pripade tradingu.
Tj pojem trading a offshore, maju vela spolocneho. a to ze obe vyrazy su chapane z pohladu beznych ludi za nieco zle, negativne, ale sami dobre viete ze ked ste spoznal trading vnimate uz inak tento biznis, takze skuste spoznat aj offshore pojem a budete ho vnimat trocha inak. A nebudete ho chapat ako nejake zlo.

Mimochodom obelix ma pravdu, coraz viac firiem uteka do offsshore. Z pohladu ziskov sa to oplati uz vraj ked na daniach platite viac ako pol miliona (len neviem ci to mysleli ako KC SK alebo EUR)

Odporucam precitat tento clanok ktory sa tyka priamo nas traderov

www.akontslovakia.sk/sk/50.serial-o-offshore-podnikani-a-mezinarodnim-danovem-planovani-4

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No ono je potřeba rozlišovat. Mít offshore v tom smyslu, že máte ve finále platební kartu k účtu v daňovém ráji, kterou platíte za spotřební zboží nebo z které si vybíráte hotovost v bankomatech s tím, že tu hotovost zase jen utrácíte za spotřební zboží, opravdu není problém legálně zařídit, pokud pak nebudete vyloženě provokovat třeba tím, že si pořídíte Bentley na leasing ;) Druhá věc je přelévat si z offshore firmy peníze sem na účet a za ně pak tady třeba nakupovat nemovitosti, a ustát kontrolu finančáku. To už je složitější a chce to mít dost komplikovanou strukturu, čili je to i dost nákladné.

To už bych viděl jako schůdnější normálně regulérně se do nějakého toho daňového ráje přestěhovat (resp. kamkoli, kde výnosy z cenných papírů nepodléhají zdanění, takových zemí je myslím celkem dost), traderovi stejně stačí jen notebook s internetem...

Nebo to mít jako Janeček (firma v Praze, normálně i se zaměstnanci, ale adresa fondu, kde je kapitál, což je samozřejmě gró celého toho byznysu, v daňovém ráji). A speciálně u Janečka, který je nota bene pod drobnohledem médií, jsem si zcela jist, že legálně je to neprůstřelné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger,
jak jsem psal, je na každém, jak s tím naloží, jsou to jeho peníze a jeho zodpovědnost

nikdy mi nenapadlo, při žádném byznyse, tady neplatit daně, když tu žiju já a moje rodina, ne že bych nevěděl jak to obejít, ale protože chci a v charitě jsem aktivní nějaký ten pátek a nepotřebuji k tomu offshore

nevnímám offshore byznys jako něco negativního, stejně jako je mi jedno, kdo jak naloží se svými zisky

ať se daří
M

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tom_swing Napsal:
-------------------------------------------------------
> No tak zrovna Slovensko je nádherná a bohatá země,
> trochu to tam znám, tatínek pochází od Trnavy ,
> kde se ve Vás bere ten pesimismus? Chtěl byste žít
> třeba v Somálsku?

Robil som za take za minimalku môj mesačny plat v čistom sa pohyboval od 296 do 340 evri. Mzdy a životna uroven je v u vas vyššia ako u nas.Chcel by som vidiet ako by si reagoval keby si dostal taky plat bohužial mi slovač sme sprostý narod bo sa nechame odrbavať a podnikatelia su vysmiaty ,že kolko penazí ušetrili na mzdach lebo "je kríza" to som počuval aj pred 7 rokmi od môjho zamestnavatela.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

JakubP vasu otazku sme vsetci prehliadli, takze ja skusim napisat svoj nazor na nu.
Trh ZW nepoznam ani jeho likviditu pred otvorenim hlavnej obchodnej seance.
Ak sa nemylim tak doba pred otvorenim hlavnej obchodnej seance sa nazyva premarket takze budem pouzivat tento vyraz (ak to tak nieje tak ma opravte)

Takze poviem to tak ze pokial je v premarkete dostatocna likvidita mozete najst aj tam mozny vstup alebo vami hladany pattern.
Vecsinou v premarkete vznikaju zaujimave pohyby hlavne kvoli vyhlasovaniu roznych reportov ako v pripade akciovych indexov. Takze tu uz je na zvazeni a testovani ci tieto prilezitosti v premarkete vam ponuknu moznost profitovat.
Ja osobne premarket neobchodujem (len sledujem a vyhodnocujem) pretoze pri otvoreni hlavnej seance vznikne velka likvidita ktora zacne s trhom "strielat" hore, dole a vytvara ovela vyssie usecky ako v premarkete. Lahko vas SL moze pretnut. samozrejme zavysi aj od toho ako mate blizko pritiahnuty SL a ako zareagujete na otvorenie hlavnej seance.
Ak by som mal obchodovat premarket, tak planoval by som to tak ze kym dojde k otvoreniu hlavnej seance, aby som bol uz dostatocne daleko s profitom a moj SL bol na BE. Pre mna je to dost zradna oblast, teda aspon ja ju tak vnimam.

Este by som rad reagoval na tuto vetu:
"Například na přiloženém grafu ZW je to od 16:30 do 20:15. To se mi zdá jako malý prostor pro vytvoření patternu nebo pro vstup do pozice"

Pokial mas pocit ze nemas velky priestor na vytvorenie obchodnej prilezitosti tak bud mozes zmenit obchodovany trh, napriklad akciove indexi sa obchoduju skoro 7 hodin , ALEBO potom zniz TF. napriklad na 3 min. kde oproti 5 minutovemu mas skoro dvojnasobok vykreslovanych useciek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO JakubP DOBRÝ DEN ! Jak jste přišel na myšlenku,že je to malý prostor ? Jinou odpověď než "pomocí backtestu" neuznávám. Backtestem si ověřuji jakoukoliv myšlenku,nedělám žádné rozdíly. Výsledek je to jediné co se dá porovnat se současností a jediný důvod zlepšovat své obchodní výsledky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, můj dnešní triviální dotaz se týká výstupu z trhu. Na přiloženém grafu s denním TF jsou zakrouškovány dvě úsečky. Na jednom vstupuju do long na základě EMA 23, ale kvůli nízkému SL (75 USD, na grafu zobrazen horizontální čarou) jsem hned druhý den vyhozen. Chci se ujistit: budu vyhozen přesně na mém SL - 3 ticky slippage, nebo se mám připravit na daleko horší plnění např na open druhé úsečky?
Děkuji!

PS: velmi oceňuji vaše rady. Dnes jsem začal zkoumat NQ a vše hned testuji.

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...