Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

Pekne Gordon, cital som niektore tvoje prispevky a asi mame na ID podobny pohlad. 6E neobchodujem dlho, hlavnou domenou mi je ESX ale 6E sa mi paci ako doplnok, sadam k nemu uz od 8.00, dnes som sa snazil dat do trhu long scalpy co najblizsie k 1,2890 - 85 co som vnimal ako balance area vcerajsku a ocakaval som test. Timing obchodov na 6E mam podla "pulzovania trhu" v DOMe cize pocit nic viac, ale to nie je dolezite kedze moj edge je pravdepodobnost ze trh bude rotovat na klucovych urovniach a nie konkretne pravidlo vstupu tym sa nechcem obmedzovat. Na ESX pozuviam aj footprint chart ale to je opat len doplnok.

Dnes som odrazy od spodnej S/R nabral 3x vzdy okolo 1,2893 za 3x+10, continuacky beriem za +5; nevysiel mi uvodny long o 8:02, ani continuacky tych dvoch rotacii nahor cize 3x-5, jedna vysla 1x+5; po 9.00 to bolo pekne, trafil som o 9.08 1,922-27 ale ten pullback o 9.12 ma mrzi lebo som spravne identifikoval miesto kde chcem dat long ale rychlo sa to hybalo a nestihol som dostat fill. Stihol som ale uz conti 33-38 o 9.34;
Posledny trade bol short 41-36 opieral som sa o zhustenie nad sebou + nad high predch. swingu cena nenasla conti a aj nasledujuca minirotacia hore nanasla momentum, citil som ze to moze ist este nizsie ale predsalen bol longovy trh a S/R podomnou tak som zvolil istotu.

Takto nejak rozmyslam, ja sem screeny ani pravidelne popisy davat nebudem lebo pri tomto style obchodovania nema zmysel ukazovat svoje fills, ale tie S/R si skoro rovnake najde asi kazdy. Ale som rad ze vidim podobne zmyslajuceho tradera a zelam vela stastia Gordon. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím Gordone!
Před časem jsem tvé příspěvky trochu četl, ale v tom množství mi nějak unikla podatata a nastavení tvých tří barevných pásem. Jen jsem pochopil, že obchody bereš v tom zeleném. Můžeš mne prosím uvést do obrazu - tedy jaká je hlavní myšlenka a zda se dají nastavit v Sieře? Nebo jinak tento indikátor pro Sierru získat? Díky, Jirka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Břonda:
Doufám, že se Gordon nebude zlobit když odpovím za něho a poradím nastavení pro Sierru.
Podstata pásem je rozdělení denního rozpětí na třetiny, funguje to jako velmi dobrý filtr - zjednodušeně - obchdovat long pouze v horní třetině, short ve spodní třetině, ideální vstupy při přechodu do těchto pásem, případně při přechodu středové linky. Já používám Sierru a protože ten indikátor je vlastní výroba pro Ninju, nahradil jsem jej Fibonacci Auto Retracementem, kde lze přenastavit linky na 0,333, na 0,5 a na 0,666, (zbytek nastavit na ignore), tudíž se denní rozpětí bude dlělit třemi linkami na třetiny a polovinu, což je vlastně totéž, jen chybí to vybarvování pozadí na zelenou a červenou.
Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

Ahojte, po nejakom čase hladania sa v tradingu, som sa rozhodol znovu prispieť do diskusie. Rozmýšlal som do ktorého vlákna umiestniť tento príslevok a nakoľko som sa rozhodol vrátiť sa čisto k PA, tak ho dávam sem. Posledných niekoľko týždňov som hladel do "čistých" grafov a niekoľko krát si prezrel večšinu Gladiátorových príspevkov a učil sa vidieť v nich to čo on opisoval. Nie som zatiaľ v pozícii, že by som obchodoval live, ale začínam s paperom. Nechcem sem už dávať moje konkrétne obchody (to nie je zmyslom mojich príspevkov), ale len situácie ktoré vidím ako zaujímavé v rámci PA ja. Budem rád, ak niekto, kto obchoduje tiež PA (nezáleží aký trh), mi sem tam poradí, prípadne sa podelí so svojím pohľadom na trhy. Snažím sa teda hlavne obchodovať flip a ďalšie paterny sa zatiaľ len "učím". Tak ak bude niekto mať záujem, budem rád za vaše príspevky. :) Prikladám môj "pohľad" na dnešok:

13815

13816

13817

13818

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takže dnešok, osobne som dnes večer videl dve možnosti. Pôvodne som predpokladal že cena pôjde v smere trendu až po najbližšiu S/R. To sa však nestalo a obchod by skončil na SL. Potvrdilo to Gladiatorove slová o nevstupovaní do obchodu v "strede ihriska". Druhý obchod sa odohral na CC kanálu a ten by zmazal predošlú stratu :). Potenciál k S/R bol zaujímavý, k dnu RU moc nechýbalo, ale do desiatej hodiny sa tam cena nedostala (obchodujem do 22:00).

13824

13825

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mahrlo Ja se ti divim ze porad sledujes ty 3 min. grafy a hledas na nich flipy apod. Podle me je to jenom sum. Kdyz uz flip tak alespon na 30 min. grafu a v rozmezi napriklad poslednich tri dnu. Taky rozlisuj jestli je trh v trendu (imbalance) nebo v range(balance). Napriklad v US indexovych trzich balance vetsinou trva 3-5 dni a nasleduje imbalance. Chce to zvetsit timeframe! vetsi rozhled.

13826

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj rossi,

príde čas keď sa posuniem i na večšie tf, ale zatial z časových i iných dôvodov obchodujem tak ako obchodujem. Nakoľko pri grafoch môžem tráviť tak najviac dve hodiny a i to najčastejšie až večer, tak 30 min tf mi moc teraz nesadne. Berem to ako školu na napozeranie grafu a keď to pôjde tak už bude jedno aký bude tf ak mi rozumieš. Ale díky za pripomienku a budem rád ak sa podelíš i s tvojimi postrehmi (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rossi a čo takto flip na 240 min prípadne na dennom grafe, veď to je predsa to pravé, načo ztrácať čas sledovaním šumu na 30 minútovom grafe :). Podobné reči moc nemusím, keď ti sem dám dva grafy bez označenia, tak budeš vedieť prd, ktorý je 3 a ktorý 30minútový. Kanaly a S/R si značím na 60 a 15 minútovom, na 3 min už riešim samotný obchod. Len toľko na upresnenie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To mahrlo:
Pro zamysleni:
Jake profit targety (jak velke v $) mas asi tak na tech 3 min. timeframech, a v souvislosti s tim kolik procent z tech profit targetu dela transaction cost?
Pokazde kdyz udelas obchod tak platis nejen komisi ale taky bid ask spread a to ti ujida z tech profitu...Vim ze jsi tady na financnikovi uz nejakou dobu a nejsi zadny zacatecnik- zelenac. Tato cast MM je ale dost dulezita a proto je lepsi vetsi timeframe. Vzit profit 100 USD a zaplatit 5 komisi a 12.5 bid ask spread na ES je dost maly profit. Rovnez ti potom uz nezbyva zadny prostor pro lidskou chybu- faktor..ty nejpresnejsi vstupy- vystupy apod.
Ja myslim ze idealni je intradenni vstup ve vyhodne lokaci s potencialem swingoveho obchodu.

Co se tyka toho sumu na 30 min. grafu...
Tak ten 30 min graf pouzivam proto, ze tak vidim na obrazovce nekolik dni najednou, kdyz to smrsnu tak i 10 dni, nebo i tri tydny. Nejde mi o zadne dogma 30 min. graf je ten nejlepsi, ale myslim ze je podstatne vstupovat do obchodu na zaklade pohledu nekoloka dnu, nejen od open po close, max. co se delo vcera.
Kdyby sis stezoval ze mas malo obchodu, tak proc neobchodovat i jine trhy jako currencies, a dalsi co maji dostatecnou likviditu?
Ja si totiz mylim ze v trzich je dost sumu a v tom se utapi vetsina zacatecniku....sum ti neda edge, jenom te mate...je treba vetsi picture a ten obchodovat, ne sum. Mozna ty grafy na pohled muzou vypadat stejne, ale statisticky edge v sumu nenajdes.
Posledni co bych dodal je ze smer trhu se neda predpovidat, anebo jen velmi tezce...a o to ses snazi vetsina ztracejicich obchodniku donekonecna hledajicich ten spravny indikator ktery jim povi kterym smerem trh v pristim okamziku vyrazi. Misto toho ale tady jsou mista- lokace treba S/R a ty je treba obchodovat bez prilisneho zatezovani se kterym smerem se trh vyda. Proste tento edge vychazi z lokace...maly SL a velky potencial PT., ege ktery je zalozen na RRR a dava velky prostor pro lidskou chybu a transaction cost.
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Osobne pouzivam tiez 30min graf na rozpoznanie hlavnych referencnych urovnii okrem ineho (vol profile, composite vol profile) ale nesuhlasim uplne s teoriou o sume a targetoch, to je opat iba pohlad jedneho tradera. Tak ponuknem aj svoj.

Napriklad ja som si oblubil male targety, FESX 5 tick, zriedkavo 10 tick all in all out RRR 1:1, 1:2; spolieham sa na responsivnu reakciu na neferove ceny (S/R) ktora ma rychlo posunie k PT a som rad ze nemusim cakat ci aj dalsia rotacia bude v smere mojho obchodu, teda ci nastane continuation a dlhsi pohyb. Niekto moze namietat ze obcas necham vela na stole alebo ze spread je 10% zo zisku ale to nemusim riesit lebo mam svoj plan a %win mi to umoznuje.

Ja zase nieco take ako sum nepoznam. Z pohladu aukcie a hladania ferovej ceny ma vyznam kazdy tick, otazne je, ci sa oplati obchodovat. Na ESX napriklad som velmi selektivny s urovnami a urovne s 3min grafu obchodovat nebudem. Ale nie preto ze by boli nepodstatne, ono reakcia sa dostavi, ale primerana svojmu TF. Cize sa mi to neoplati. Tj nesuhlasim ze sa v "sume" neda najst edge, suhlasim ze big picture ma prioritu. Napriklad na 6E sa ten "sum" uz oplati scalpovat ak ma clovek cit pre momentum a rychle prsty v DOMe.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...