Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

to rossi, zdq obaja máte pravdu a ja sa nechcem stavať na zadné. Je mi úplne jasné že večšie tf poskytuje významnejšie signály s večším potenciálom, ako som spomenul, hladím na 60 a 15 min tf a obchody prevádzam na 3 min tf. Pre mňa je však teraz priorita napozerať cenový graf a nájsť miesta ktoré sú pre mňa zaujímavé. Takže celé je to o tom že som vlastne začal skoro od začiatku. Pravdu povediac včera som nemal svoj deň, ale inak som prístupný každej podnetnej informácii, takže obom dakujem za váš názor (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

hanslama: ta uroven je pekne vidiet aj na tvojom 15min tak to asi nebude "sum" :) :)

Inac ja som klasicky pripad šumo-obchodnika, ked sa cena dostane k mojim urovniam sledujem šum v DOMe, a podla toho ako to tam šumí sa rozhodnem o vstupe.

mahrlo: Myslím ze to robis spravne, podla mna je klucove napozerat ako to šumí v blizkosti S/R aby sa clovek mohol rozhodnut o vstupe. Da sa tak dosiahnut lepsia uspesnost.

Ale suhlasim ze trade location + RRR je mocny edge pre swingoveho/1-obchod-denne obchodnika, mozno neskor sam zavediem trailing kontrakty ale zatial sa na to necitim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hanslama, tiež sa mi dnes v šume zadarilo :) a tebe gratulujem (tu)
zdq, mať to napozerané je i podľa mňa klúčové, lebo doteraz mi vôbec nebolo jasné ako určiť potenciál obchodu a až po hodne dlhej dobe čumenia do grafov začínam na to postupne prichádzať. A potom je to obchodovanie úúúplne o niečom inom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tady prikladam obr. jak to vidim ja: NQ me moc nezajima, ale protoze tady ma zrejme sve priznivce, tak sem dam NQ, i kdyz si myslim ze je nutne sledovat vsechny indexy pokud obchoduji jeden z nich. cervenou elipsou jsou vyznaceny selling tails: cena byla odmitnuta jako unfair highs cerveny obdelnik je buying tail: cena je unfair lows. Jsou to pro me zajimave mista pro obchod, ktere je treba zobchodovat a to idealne s potencialem na opacnou stranu balance - range, jeste lepe pokud se podari vystihnout i smer breakoutu z balance a nepujde tak pouze o responsive trade ale o responsive trade s potencialem initiative trade...initiative trade ma zde uz potencial, protoze se tato balance tvori pomerne dlouho a zakonite cena musi jednou tuto balance opustit a vydat se za hledanim nove value. Modre obdelniky jsou tkzv. value a nemam zajem je obchodovat, protoze jsou uprostred balance a muj risk (SL) by byl prilis velky, cili nemam edge v RRR. Jiste ale je ze brzy dojde k breakoutu z teto balance, kterym smerem ale musi rozhodnout jini hraci...kazdopadne se vyplati vstupovat do obchodu v extremech a ne v oblastech modrych obdelniku...high volume nodes. Vstupovat muzu v extremech i ve smeru breakoutu pokud si myslim ze k nemu dojde....opet: NEJDE MI O TO URCIT SMER KTERYM SE TRH VYDA, ALE VYUZIT MOZNOSTI LOKACE ve ktere se trh nachazi a muj edge je v RRR, a ne v urceni smeru. Mam tajk jasne definovany SL- risk a potencial- PT pzn: prvni selling tail je tam vyznacen ne jako extrem balance, ale jako zajimave misto, kde me bude zajimat co trh udela pokud se k nemu priblizi.

13839

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rossi:
teda z toho tveho popisu nechapu nic, respektive ja bych to popsal jinak :) a nechci se te dotknout, ale podobnych analyz na historickych grafech se tu vali na foru tuny. Ukaz co jsi zoobchodoval a na zaklade ceho. Na historii jsou vsichni machri. Ja ti prozradim tajemstvi: Problem je, ze tu pravou cast pri Live nevidis a to je potom uplne o necem jinem ;)
Co to mas vubec za system? Z jake literatury jsi cerpal? Anglicky umim, takze chapu ty vyrazy, kterymi se tvuj prispevek hemzi, ale celkove je to pro me spanelska vesnice.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hanslama: je to naprosto jednoduché, prostě obchoduje v místech kde byla cena dříve odmítnuta a na těchto extrémech opět vstupuje proti původnímu pohybu s miniaturním SL a s velkým potenciálem. Přesně tímto způsobem obchoduji já, je to jednoduchý systém ale ze začátku byl náročný na psychiku - vstupovat proti pohybu. já obchoduji většinou NQ a můj SL je 2body, obchody pod RRR1:5 vůbec neberu. vstupy na extrémech mají svá pravidla která lze nalézt dlouhodobým sledováním grafů. ze začátku jsme míval uspěšnost cca 40%, dnes se pohybuji kolem 70%.
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PPavell:
a co myslis, ze obchoduji ja? akorat to nazyvam Flip :) a nepisu o tom prispevek o 20 vetach a vyrazech typu :
unfair lows, unfair highs, responsive trade, initiative trade, balance - range, value, selling tails, buying tail, k breakoutu z teto balance (tento je perla:)
ale jo, asi jsem alergicky na cecho-annglictinu ;) A navic nedelam z "hovna" lesteny prd. A kdyz uz dam screen, tak obchodu, ktery jsem udelal a ne popis historie, jak bych udelal to ci ono.

Ty jsi to vse vysvetlil v jedne vete (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ako krásne sa nám rozprúdila debata :). Rossi takto ďaleko zatial nie som, vybral som si jeden patern a obchodujem zatial len ten, ale som rád za podnetné informácie, ktoré si môžem časom nasledovať. Takže chalani budem rád ak sem raz za čas niečo pridáte a hodíte k tomu nejaký pokec aby som sa v tom dokázal zorientovať. Stále čerpám z rád pantátu G028, ktorý má ten talent podať veci tak, že som im rozumel. Je fakt, že zatiaľ sa "motám" na malých tf a ten rozhľad z vyšších sa ešte len učím nejako prakticky použiť, ale všetko má svoj čas, tak snád niečo od vás tiež pochytím :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Máš pravdu, hodně se toho stane mimo hlavní seanci, ale proč s omezovat ? Pro mě jsou podstatné SR úrovně, ne obchodní hodiny, stejně tak nečekám na open či close úseček - to jsou naprosto bezvýznamné hodnoty v grafu. Když se k mé úrovni kterou chci obchodovat trh přiblíží mimo obchodní hodiny tak ji zobchoduji. Samozřejmě že nečekám o půlnoci ale od cca půl 8 ráno po očku sleduji trh a mezitím dělám něco jiného. Někdy nechám obchody běžet přes noc když je potenciál k nějaké významnější SR. Např. 13.8. v 12:52 US vstupoval SHORT na úrovni 1827.50 a držel jsem do 16.3 8:33 výstup na úrovni 1804
PAvel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...