Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim, dnes také přispěji svými obchody. Opět jedu sim, tak možné, že vkládání obchodů sem, mi konečně donutí držet nějak systematicky plán a hlavně nepřeobchodovávat :( NQ, RB2+RB6. Dnes 3 obchody, všechny prakticky totožné, RR do shortu, vše podle plánu, přesto výsledek 2xSL, 1xPT. ať se daří, Míra

6462

6463

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lucínek Napsal:
-------------------------------------------------------

> Vstupy se snažím striktně na stop limit, na ESku
> to jde, na TF, NQ nebo YM je to nepoužitelné.
> Zkoušel jsem ES i v premarketu a chová se lépe,
> než v hlavních obchodních hodinách a i v téhle
> době je likvidnější než TF.

zdravim, proč "nelze" použít stop limit na NQ ? díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak se pridavam taky s dnesnim vykonem. Mno, zjistuju, ze mam fenomenalni schopnost vychytavat jenom ty "lepsi" trady, ktere nedelaji ty spravne "pohyby". Bud jsem priposrany a zavru to brzo, nebo jsem zrovna v trhu a nebo formace zrovna nesplnuje moje predstavy a podminky. Co na to rict, snad jen, ze zitra je taky den, kdy muzes prodelat svoje kalhoty. frame3: Vidim, ze u 3 a 5 obchodu jsme sli stejne. Vypada to, jako ze jsme na jedne vlne :-))) Tak vsem zdar a silu, Roman

6467

6468

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RMKomodity:

nářez ..hlavně mě dostalo jak jsme oba uzavřeli téměř identicky na BE+1 přitom by to vyšlo :-)

já myslim že je to dobrá známka že se občas zhodnem..už snad začínáme krapet rozeznávat co je dobrý...horší je to s tím že zatim lezem do kravin který jsou občas dost evidentní...trochu píle a vytrvalosti a ono se to poddá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike:

S temi TL mas pravdu, ze tam nejsou zakresleny, tak jako u vas. Ne ze bych to nedelal, ale kdyz tam toho zakresluju hodne, tak potom to je jeden velky chaos a v podstate je S/R vsude mozne dokola. Potom jsem cim dal vice nerozhodny pri rozhodovani, jestli do signalu jit nebo ne, kdyz je toho hodne kolem, takze se to snazim nepreplacavat. TL jsem hlavne pouzival u 3U, ale ten jsem tedka momentalne vypustil a zameril se jenom na DT/DB a RR.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RMK, frame3 >> já bych nerad hodnotil něco co sám vůbec neumím, ale jak tak poslední dobou koukám, tak se mi zdá, že se v PA vyznáte, docela dobře chápete tu "mapu", kterou trh během seance vykresluje, chápete zákonitosti, ale podle mě si to vždycky po*erete tím, že lezete i do nejasných signálů. Podle mě obchodujete až moc. Já to zatím dělám taky, ale snažím se to co nejvíce vyeliminovat. I kdyby měl být jenom jeden obchod za den tak proč ne. Poslední týden jsem pořád uvažoval nad tím proč jsem měl tehdy takové kvantum obchodů a může za to opravdu jenom hamižnost a gemblerství, člověk jakoby se bál, že mu něco uteče a přitom s takovým způsobem mu uteče maximálně tak celý účet do háje. Ono to doopravdy připomíná tu bajku o zající a želvě, kdo doběhl dříve do cíle. Momentálně za listopad mám úspěšnost 85%, ale i kdyby byla 60%.. tak pořád věřím, že na konci měsíce bude stejně větší zisk než by byl jak jsem trhy jel doteď - "vidím signál, ten může být ziskový, není perfektní, ale to výjde, věřím v tom, vletím do toho, bum bác, SL". Takže opravdu mi příjde nejlepší řešení brát jenom hezké signály, vytvořil jsem si takovou pomůcku. 3 záchytné body, musí být nutně splněné alespoň 2. 1) "Je formace OK" (výška ramen, celkový vzhled formace, jestli není moc malé, široké atd) 2) S/R zda je formace na nějaké smysluplné S/R 3) Celkový dojem, cit (zda se mi formace opravdu líbí). Trochu možná naivní filtr, ale mi pomáhá :) Nevěřím, že DT, DB, které má ramena vysoká přesně na chlup je více uspěšné než DT které má rozdíl výšky ramen 2ticky, takhle si to škatulkovat nemůžu, proto jsem raději zvolil ty své 3 pravidla, které mi pomáhají brát hezké signály, v čemž vidím 1 důležitý bod, druhý důležitý bod vidím v money-managementu, hlavní pravidlo je nemít velké propady účtu, proto jsem zvolil max. množství ztrát, jestli 2 první obchody jsou ztráty tak končím (2x SL = -100$ vč. komisí), další pravidlo bránící přeobchodování a zároveň, které mě nutí si obchody vybírat je pravidlo max. 5 obchodů za den. A třetí pravidlo, které se mi jako papertraderovi nelíbí, ale v live bude nutností je pravidlo, že pokud první 3 obchody jsou vítězné tak taky konec. Podle mě je to důležité, protože věřím, že spadám do té skupiny, která když něco vydělá tak pak by měla snahu vlítávat do absolutně všeho. Jej jsem se rozkecal, neberte to prosím, že se snažím nějak komentovat, to ne, jen jsem se chtěl podělit s poznatkem, který mi šel 2 roky jedním uchem sem a druhý tam a když se ho ted snažím držet tak hodně věcí vypadat naprosto jinak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...