Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

focus >> taky si myslím, že člověk má tendenci po prvním obchodu mimo plán, ať už je ziskový či ztrátový dělat znova koniny, zase vlézt mimo plán. Taky věřím na podvědomí, že někteří jedinci se v podstatě život tradingem nechtěji a proto ty propady účtu. Ten postřeh o zaměstnání je zajímavý, ale nebude to jenom tím, já se rozhodl se plně věnovat tradingu a když zaměstnání tak vždycky na čas nějaké selhovky ať má člověk nějakou tu korunu a pak zase spousty času na trading. A i tak s tou zodpovědností to kdysi když jsem jel live bylo podobné, první obchody vyšly, +1500$ za týden, jsem geroj, letím do všeho, ztratím a věřím, že kdyby první obchody byly ztrátové tak taky pak letím do všeho, ten plán a vlítávat jenom tam kde člověk má by měl být pro nás posvátný. A když se člověk z jakéhokoliv důvodu cítí psychicky ne moc dobře tak by danný den neměl ani náhodou obchodovat. Musíme být zodpovědní, do zaměstnání nechodím, zaměřuju se jen na trading, proto musím být zodpovědný více než ostatní, protože jediné příjmy, které budou budou z tradingu tak si nesmím dovolit chybovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Remarque:

EMA:

Nevím, jestli tohle je vůbec možné, aby DT, který je pod EMA šlo brát jako protitrendové. Podle mně tohle je už trendový pattern, protože trh musel tu EMu protnout a tím nastolit nový trend, byť třeba jenom nějaký krátkodobý.

Řízení a disciplinovanost:

Já osobně zase moc nejezdím, pokud nejedu někam služebně, ale včera jsem jel do města a nedělalo mi nějaké problémy. Pokud jde o ostatní činnosti, tak já se osobně snažím "zrychlit" činnosti, které mě nebaví. Pak se snažím kopnou do vrtule, abych to měl co nejdříve za sebou a mohl dělat to co mě baví.

S tím čuměním do grafů jsem na tom podobně. Taky tomu věnuji hodně času. Taky jsem někdy v zaří opustil FW a začal se zabývat PA. Hodně dlouho jsem se plácal v tom, jak se k tomu postavit a jak celou věc uchopit a teprve, až teď mám pocit, že to dostalo nějaký smysluplný směr, taky díky tomu, že jsem se mohl inspirovat u tebe. Jinak to byly neustále kolečka backtest, paper a frustrace, že takhle to asi nepůjde. A furt dokola. Nakonec to zase končí u toho, že sice jsme si to přečetli třeba 100x, že mnohem důležitejší jsou výstupy než vstupy, ale myslím si, že i když nás někdo varuje, že tohle je důležitější než tamto, tak si každý musí těmi fázemi projít osobně, aby si to zažil na vlastní kůži.

Pokud jde o kvaltování v životě, tak to jsem nikdy neměl rád a je mi to vlastně proti srsti. Vždycky jsem měl raději, když můžu nějaký problém řešit v klidu a s rozvahou. Nemám moc rád, když na mě někdo nebo něco tlačí, abych nějaký problém vyřešil co nejrychleji. Taky, ač se říká, že pořádek je pro blbce a inteligent se vyzná i v bordelu, tak jsem vždycky měl rád kolem sebe pořádek a řád. Pokud jde o nějaký řád během celého dne, tak já osobně to beru tak, že mojí prioritou je obchodní seance a tomu podřizuju zbytek dne. Pokud to vztáhnu třeba k tomu posilování, protože taky mám období, kdy hodně cvičím, tak pro mně osobně není ani tak problém to železo vzít pravidelně do ruky, jako dodržovat pravidelně jídlo, které s tím souvisí, resp. že se ti opakuje pořád dokola podobná strava. Tohle je teprve trenink psychiky dělat to pravidelně den za dnem. Hodně v tom rozhoduje motivace. Člověk musím mít nějaký cíl, proč danou věc dělá. Pokud ji nemá, nebo jí ztratí, tak jde pak všechno do kytek. A to se týká jakékoliv lidské činnosti.

focus:

Já zatím nejsem tak daleko jako ty nebo Remarque nic méně, jsem došel k tomuto. Když jsem jel paper od 15:30 do 22:00, tak to bylo o ničem. Už po hodině a půl jsem začal být unavený a ztrácel pozornost. Když se dívám zpetně, proč jsem u toho seděl tak dlouho, tak jsem došel k tomu, že jsem měl pocit, že mi něco uteče. Velice brzy jsem tohle zavrhl a momentálně striktně dodržuji pouze večerní seanci, protože si myslím, že udržet plnou pozornost dvě hodiny v kuse je až až.

Se sledovaním netu nebo dělaním něčeho jiného mám taky problém a to hlavně v době, kdy se trh nijak nehýbe. V takovém případě mám problém udržet pozornost a projevuje se tu moje netrpělivost.

Pokud jde o braní signálů mimo plán, tak si myslím, že to samé by měl člověk udělt i v případě, že vezme signál podle plánu a ten skončí na SL. Dát si pauzu, aby se trochu zregenerovaly psychické síly. U paperu jsem si toho všiml, že když mi nešla odpolední seance a dal jsem si pauzu a jel tu večerní, tak jsem měl zase čistou hlavu.

Pokud jde o zaměstnání, tak já mám takovou práci, že nejsem tlačený do toho, že bych musel mít nějaký výkon každý den. Jsou období, kdy není co dělat. Ze začátku jsem s tím měl problém, že chodím do práce jenom si to odsedět a jdu zase domů. Dneska mi to už ani nepříjde. Beru to prostě, že není job, tak mám aspoň čas se věnovat tradingu. A pokud jde o tu zodpovědnost za sebe sama, tak je to podle mně taky hodne težká věc. V zaměstnání jsou tlaky, které vás nutí k činnosti. Pokud jedete sám za sebe, tak ty vnější tlaky zmizí a všechno tohle musí člověk dělat sám. Neznám to přímo z podnikání, ale z jiné činnosti. Podle mně je hodně težké sám sebe motivovat, sám sobě plánovat čas, protože nás k tomuhle nikdy nikdo nevedl. Ve škole vás akorát připravují na to, jak být poslušný zaměstnanec.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RMK >> S tou snahou usnadňovat si úkoly, především ty, které tě extra moc nebaví, ti rozumím. Když jdou některé věci zrychlit, tak proč toho nevyužít. Příkladem z tradingu může být např. vedení obchodního deníku, i když ho mám docela sofistikovaný pro pozdější rozbor, tak jsem se v něm vrtal do takové míry, že mi stačí jenom zadat čas, vstupní hodnotu a MFE a ostatní se mi dopočte samo.

Ano je to tak, můžeme jisté a zaručené pravdy o tradingu číst třeba 100x a je to prd platné, musíme na vše přijít sami, maximálně se tak někým nechat inspirovat. To věčné kolečko jimž jsi prošel i ty - backtest, paper, furt se v tom rýt, x hodin, výsledky nijaké, prostě to nejde škatulkovat dle nějakých mechanický pravidel. Proti mechanice už jsem docela dost, odmítám už dělat nějaký rozsáhlejší backtest a snažit se strategii mechanizovat, protože mi to zabírá kopu času (fakt někdy jsem tomu věnoval 16h denně) a jsem z toho akorát tak unavený a frustrovaný. Už jsem toho opravdu měl dost, nechal jsem se inspirovat traderem s nickem "smazak", jede víceméně to samé jako všichni co jedou PA (RR, DTB) spíše teda RR, já zase se kloním spíše k DTB. Nemá nějaké striktní pravidla pro vstup, dle mého mu záleží hodně na citu, ale jde vidět, že si signály vybírá, na foru dává výsledky (screen obchodů + výsledek) a tak ve velké polovině končily jeho dny zhruba +200$ a když ztráta za den tak byla -100$..žádné velké propady a zisky kousek po kousíčku, den po dni, u něho jsem si uvědomil, že MM a brát hezké signály je důležité, proto už opravdu kašlu na backtest, furt se v tom pachtit a hledat mechaniku není dobré, akorát frustrující. Proto v dopoledních hodinách budu dělat jenom nutné věci pro trading, případně pokud bude nějaký nový nápad tak se na to podívat, ale jinak dopoledne nic ohledně tradingu, je třeba se sem tam zrelaxovat, dělat něco jiného, proto teď vždy do 15:30 oddech, odpočinek, sport. Je to vážně třeba když pak jedu celou seanci do 22:00 a pak do toho pár hodinek ještě koukám.

Noo strava u posilování to je taky kapitola sama pro sebe, děs to dodržovat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Remarque:

Pokud jde o denik, tak jsem na tom podobne. Pokud jde o informativni prvky, tak sem patri datum, cas a typ pozice( long/short). Potom zadavam hodnotu vstupu, MAE a MFE. Pokud se vyskytuje nejaka korekce behem obchodu, ktere by me v realu vyhodila na BE, tak zapisuju i tu. Pro kazdy pattern mam zvlast PT. SL je momentalne stejny. Ve VBAcku jsem si udelal funkce, kterymi to spracovavam, takze je to taky jenom otazka zapsani hodnot. Naposledy jsem to treba upravoval na dva kontrakty s ruznym PT, takze nejake upravy obcas udelam, ale ten zaklad jsem doladoval asi 3 mesice. Byla to piplacka, ale usetri to spoustu casu.

Co se tyce backtestingu, tak mas naprostou pravdu. Kdybych si pocital hodiny, tak to jsou stovky hodin, ne-li tisice. Tim jak jsem se nechal zase inspirovat ja od tebe, tak to ted delam jinak. Projizdim graf a hledam patterny, ktere se mi libi a trenuju si tak ten cit a rikam si sam pro sebe tohle se mi libi a tohle zase ne. Takze si nevybiram patterny mechanicky, ale podle pocitu. Proste, kdyz je pattern OK, tak me sam uhodi do oci v tom grafu. Kdyz ho tam nevidim, nebo ho uvidim az za nejaky cas, tak ho proste neberu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RMK >> jo ten deník piplačka je, ale radi se popiplám s tím nějaký čas a pak to je o hodně jednoduchší. V kolonce "poznámky" si zapisuju co mě napadne, různé nápady, postřehy. Výpočet ohledně dvou kontraktů mám taky. Zvažuji, že bych později nešel AIAO, ale něco sofistikovanějšího s dvěmi kontrakty, něco aby to připomínalo jeden kontrakt a posun na BE, ale bez toho posunutí na BE, jednu várku kontraktů na nízký PT, druhý na vyšší. Ale to je daleko, zatím AIAO s jedním, ať zachovám ten risk na obchod cca 1,75%.

Ano nynější backtest jak děláme se mi zdá mnohem smysluplnější, před časem jsem podobným způsobem projížděl červen, červenec a srpen, obchodů nebylo moc, ale úspěšnost tuším byla nad 70%, jenom pár obchodů za den a je to. A hlavně patterny vyhledávat ty pěkné. Musím říct, že mě kupodivu backtest i bavil :)

PS: Uvažoval jsem o tom, že si vytvořim prezentaci v power pointu kde se mi budou rolovat hezké obchody :)

A stále mi vyhovuje po skončení obchodní seance si obchody projet a skonzultovat si zda byla nějaká chyba či ne a jestli patterny byly ok.

Odpoledne přeju hodně zdaru :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co sa tyka frustracie z backtestu, ako to pise Remarque, sa mozem len pripojit. Kedze vlastne analyzujeme "masovu psychologiu trhu", by bolo naivne najst cisto mechanicky aplikovatelne pravidla a ukoncit back test s vedomim, ze sme nieco schopni naprogramovat. Ludske spravanie sa da rozhodne ako tak predvidat a typologizovat, ale snaha mat prehlad nad masou je utopia. To predvidanie spravania (panika, chamtivost) nam mozu umoznit napr. poznatky z PA, sledovanie a citanie trhu, ale rozhodne ziadne skatulkovanie nemoze fungovat aj do buducnosti. Asi to hlavne uskalie v tradingu je prave s tymto sa zmierit a pracovat hlavne na sebe. Osobne som na nekonecny backtesting nejak zavrhol a momentalne to mimo obchodnych hodin riesim inak. Stiahnem si par kontraktnych mesiacov a v klude si posuvam graf (RB), pritom sa snazim ziskavat cit, sledovat vnutorne pocity, ci by som vstupil alebo nie, ci konkretny pattern zodpoveda poznatkom z minulosti. Vlastne tie grafy len citam. Kedze su trhy o psychologii masy, je potrebne aplikovat na seba a grafy skor psychologicky pristup. Co sa tyka obchodov na paper, tu si vediem detailny dennik, ale skor kvoli MM a svojej discipline.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kluci ona se dá dokonce nastavit super věcička. Ninja trader má veškerou databázy uloženou v Accesu. Když se podíváte v excelu do záložky data a propojení tak je tam možný i klikajícím způsobem napojit NT databázi do excelu a buďto naklikáním nebo přímo zadáním SQL dotazů vybrat data který potřebujete. Dá se tam nastavit jak často nebo kdy přesně se to má aktualizovat. Zatim to nemám nastavený ale uvažuju o tom že to tak nastavim pač to zase trošku urychlý práci.

Remarque:

nejde mi do hlavy jedna věc. Ty si nezapisuješ MAE? Jak jí z toho získáš? NT zrovna nevypisuje ideální hodnoty MAE a MFE který by byly reálný tak jak by si je člověk zapsal sám.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

frame3 >> já jedu na Sieře, MAE u RB nezapisuju, tam je vždy SL tick pod svíčkou, už tak je SL nizký a pochybuju, že by snižování SL, např. do půlky svíčky bylo k něčemu. U Volume grafů, které taky testuju už MAE zapisuju, na to mám ale poněkud odlišnější deník, u volume jedu DTB, takže si zapíšu jednak MAE a jednak vzdálenost vstupního bodu od ramene, vzorek dat je malý, proto nemám ideální SL, převzal jsem ho z RB, i tak to vychází jakš takš při zachování RRR. Časem uvidím jak přesný SL stanovím a jakou vzdálenost vstupního bodu od vrcholu ramene ještě budu toleravat, Určitě ale vím, že 100%-ně nevletím do DTB se SL50$ kde je vzdálenost vstupu od konce ramene přes 100$.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Remarqueto
s tym MAE jmylis. len pre priklad si vsimni MAE pri vsetkych mojich obchodoch co som postol hore. existuju signaly kde prave pri RB dokazes ist zo SL na polovicu, a 50 USD sa mi vidi prilis velke dotovanie trhu. treba len vysledovat patterny ktore maju dobre momentum.

ja ked som si robil test tak pri SL 50 a SL 35 som mal skoro rovnaku percentualnu uspesnost . je to tym momentom , ako som pisal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...