Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Remarque:

Co se tyce chamtivosti, tak podle mne kazdy, kdo je na zacatku ma tendenci vychytavat vsechny pohyby, ktere vidi. Sam jsem si toho vsiml, kdyz treba delam backtest, ze hledam signal i tam, kde vlastne zadny neni, pokud tam je hezky pohyb. V posledni dobe se to snazim zmenit. Mam rozecteny Trading manual od Joe Rosse, kde se o tomhle zminuje. Pokud se clovek snazi neustale prizpusobovat svuj system tomu co na grafu vidi, tak ma velky problem s chamtivosti. Proste a jasne si tedka rikam nejde byt v kazdem pohybu. Je to tezke dodrzovat? Ano je, ale pokud se tim clovek chce zabyvat, tak je to jedina moznost jak se vyvarovat zbesilemu klikani do vseho co se pohne. A taky si usetrim praci pri zapisovani hodnot do deniku. Me proste zacina otravovat zapisovat tolik vstupu, takze se ten pocet snazim omezit, abych nemusel mit s tim tolik prace. Proste jenom sama pozitiva :-).

Podobne to vidim s chatem. Pokud to chce clovek delat seriozne a je na zacatku, tak je k tomu potreba pristupovat zodpovedne. Pokud to ma byt nas job, tak je potreba se v prve rade soustredit na vykon. Pokud jsme byl chatu, tak se mi ztracela pozornost a taky me to ovlivnovalo, ze nekdo uz ma vydelano a ja porad nic. Takze jsem tam prestal chodit.

Co se tyka porovnani tradingu se zamestnanim, tak s tebou souhlasim pokud se na oba obory budeme divat z toho technickeho hlediska. V tomhle je trading mnohem jednoduchsi nez treba byt jadernym fyzikem. Nic mene trading jako takovy nejde porovnavat napr. s nejakou exaktni vedou jako je fyzika, protoze prirodni zakony nejde oblbnout. V tradingu se pracuje s pravdepodobnostma a to je pro mnoho lidi zatracene slozite prijmout, kdyz oni maji tak radi ty "jistoty" jakehokoliv druhu. Ja osobne mam vysku, mam dokonce postgradual. Delal jsem to, abych se mel lip. Ale asi posledni dva roky skoly jsem se na vsechno dival jinak nez pred tim. Dneska to vidim tak, mi skola neco malo dala, ale z vetsi casti je to promhrany cas, protoze skola a realita je neco jako backtest a live.

S tim autem je to dobra myslenka. Taky ty pravidla nejak nedodrzuju, ale potom, co jsi napsal taky budu. Bude to dobry trenink. Napada me analogie s tim, ze pokud se pravidla soustavne nedodrzuji, tak je to pouze otazka casu, kdy za to zaplatis a stejne to jde rict o tradingu, kde proste skoncis s prazdnym uctem, pokud nedodrzujes pravidla. Je to ale o to horsi, ze jsi sam sobe obhajcem i soudcem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RMK >> s tím systémem a snahou pochytit všechny trendy máš pravdu, při stavbě plánu jsem se bohužel vždy přesně o toto snažil. Jo zapisovat do deníku x milion obchodů taky není nejlepší zábava :D ještě já si zapisoval do deníku kde co, trochu jsem to zúžil, ale i tak je trochu sofistikovanější, zkouším si tam i jiný systém než AIAO. První várka kontraktů na PT8, druhá na PT21, naštěstí jsem se už v tom excelu pohrabal dost, takže jenom zapíšu vstupní hodnotu, hodnotu MFE a všechno ostatní se mi už dopočte.

Škola to by byla samostatná kapitola na hodně dlouho :D

No vida když už nic, tak aspoň budeme slušní řidiči :) A ta tvoje paralela je taky prada, pokud se nedodrží pravidla tak na to jednou člověk dojede.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Remarque:

díky za okomentování. Neberu to vůbec za nějakou kritiku ale vím moc dobře že je to holá realita. Tak jak jsi to napsal to je: mimo těch pěknejch obchůdků vlítáváme taky do evidentních kravin abysme si uspokojily svoje (nevím co). Na tomhle zkrátka musíme zapracovat a vím že to nebude vůbec jednoduchý.

I když byl ten včerejšek ztrátovej tak ani nevím proč ale byl jsem hodně spokojenej. Asi kvůli tomu že vím že to funguje a stačí zapracovat na sobě.

Airmike:

máš pravdu ty trendový linky máme podobný. Něco bude asi i na RMKomoditový verzi s tím že pak už je tam hodně čar ale nemůžu si pomoct mě přijdou TL jako hodně silný SR takže si je budu zatim pořád zakreslovat.

PET:

Abych se přiznal tak tvůj případ kdy po pěti letech live tradingu nejsi profitabilní ve mě probouzí a zachovává takovou tu čistou a zdravou dávku pesimismu. Zkrátka je asi dobrý myslet i na zadní vrátka s tím že na to člověk mít v reálu nebude.
Nám všem papertraderům se může stát naprosto stejná situace jako tobě ale taky se nám může stát že na tom budem podobně jako někteří co začali a stačil jim rok na to aby se jim splnil sen obchodovat s pár kontraktama a byly úspěšný. Jak tak či onak jestli se povede u nás varianta první nebo druhá myslím si že to stojí za vyzkoušení.
Pokud neproděláváš tak že tě trading vede třeba k nějakýmu brutálnímu zadlužování jako u gamblingu tak si myslím a věřím v to že jednou se ti to co děláš povede a stane se z tebe jeden velkej úspěch kterej budeš mít vydřenej a právem zaslouženej.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, moje dnešní obchody, připomínám, že stále sim. Obchoduji jen večerní seanci, tj. 19:15-22hod, ale dnes konec už teď 1. DT - krásně čitelný a podle mého plánu, ale vstoupil jsem blbě, ani brzo a mít tak SL na vrcholy, pod korekci a tak mít SL nad S/R, takže to dopadlo, jak to dopadlo, na tick přesně mi to trefilo SL a otočilo očekávaným směrem 2. RR na PP - na tenhle průraz jsem víceméně čekal celou seanci :) po prurazu PP se to notně zrychlilo, tak jsem nepřitahoval SL na B/E+2, ale nechal jsem prostor, protože beru PP jako velmi silnou S/R, vyplatilo se, přestál jsem korekci a dosáhl PT, navíc s pozitivní slippage :) ať se daří, Míra

6473

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k:

Míro vidím, že jsme vstupovali na to RR téměř identicky :-).

frame3:

Ještě k těm TL. Nevím, jestli sis toho všiml, ale ono velice často v místě, kde se trh zastaví nebo začne drhnout o TL je současně i nějaká silná vodorovná S/R. Všímám si toho docela často.

to all:

Ještě jedna věc, kterou jsem chtěl napsat a to díky všem, se kterými tady můžu diskutovat a čerpat od nich. Myslím si, že tenhle týden mě zase posunul o velký kus dopředu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Remarque: ano, dnes +65 po odecteni komisi (používám komise, jaký mám na live), s dneškem spokojenost.

RMK: jj, na tuhle RR jsem čekal od počátku, kdy jsem zjistil, že mi cena lítá v kanálu a dole je blízko PP, ale při tý korekci jsem to měl těsný, ale věřil jsem PP, když už jí to "pracně" prorazilo, tak že se hned tak nevrátí :)

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Remarque:

S dneškem jsem spokojený. Po druhém win obchodě jsem přemýšlel, jestli ještě pokračovat, ješte tam byly signály, které se mi líbily a vyšly parádně, ale prostě byly 2 win obchody, tak jsem chart tradera zavřel a basta. Nakonec celý týden i po všech těch ztrátách skončil v mírném plusu.

Jinak ještě co se týče dnešních obchodů. Hodně mi pomáhájí diskuze s tebou nebo to, že se můžu podívat jak trejduješ ty nebo někdo jiný. Posouvá mě to hodně v před. Mám taky dobrý pocit z toho, že jsem byl hodně klidný u toho obchodování. Skutečně jsem vyčkávál na ten "správný" signál, ze kterého jsem měl dobrý pocit. Pomalu se dostávám do toho, že začínám chápat "logiku" trhu, i když trh vlastně žadnou logiku nemá a může se stát cokoliv. Zlepšení hlavně vidím v tom, že jsem přestal zakreslovat všechny pidi korekce a soustředím se na ty hlavní S/R úrovně a na to jak se hýbe vlastní trh. Tohle jsem vysledoval hlavně z tvych příspěvků.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...