Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

RMK >> jak jsem se tak dneska díval na všechny screeny co mám uložené (obchody za listopad) tak dneska jsem měl tak nejméně hezké signály, se musím nějak pokárat :) Vzájemná konzultace a ukazování screenů člověka posune dál, taky jsem nevěděl kudy se vydat, naše forum mě trochu nakoplo správným směrem, ale zdaleka to nestačí, aby člověk pochopil, pochopí všechno až sám. Jsem rád, že jsem ti mohl aspoň trochu pomoci :) jsi nakonec v plusu za týden ? tak to je super :) podle mě by nebylo na škodu si udělat koncem týdne takovou uzávěrku, co bylo a co nebylo dobře, nakoukat znova své obchody (obchodů nemáme moc, takže max těch 25 se dá nakoukat, podle mě hodně pomůže když si člověk v těch obchodech bude pořád listovat a čučet do toho do zblbnutí až to dostane do krve). Já měl nakonec za týden 16 obchodů, z toho 15 win, všechno DTB (trend i protitrend), celkem 1450$, týdenní plán je 250$, takže hrubo nadděláno. TF se jevil o trochu hůře, tam byla úspěšnost 75%...na NQ V1500 taky 75%. tak příští týden zase můžeme přidávat screeny, myslím, že se nám bude stávat, že obchody budou obdobné :) Hezký víkend přeju :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

dneska jsem si všiml že platí RR a SR i na mojí Equity křivce viz obrázek--od Euquity už jsou odečtený komise RMKomodity: máš pravdu s těma TL..všímám si že dost často se trh odrážní od nich právě když je i na nějaký výrazný SR. Nicméně si je zatim pořád budu kreslit a jejich nekrelsení zvážím až po delší době kdy mě opravdu přesvědčej že jsou tam kvůli SR navíc. to all: je zajímavý že dneska máme zase téměř identický uvažování :) pochopíte z mejch dvou obchodů celkem dneska +105$. odedneška si vedu i graf tzv. zoomout kterej není nic jinýho než můj timeframe oddálenej tak aby byl vidět tak nějak celkovej náhled. Airmike: co se týče toho že se ti někdo vysmíval kvůli vedení záznamů a deníku tak na to mám názor takovej že je jejich věc jestli si vedou nebo nevedou záznamy..pokud jsou oni profitabilní bez záznamů tak ok..přejme jim to ale že bych si z toho něco měl člověk dělat to rozhodně ne...já osobně si vedu záznamy už třetí tejden a posunulo mě to neskutečně dopředu. bez nich to u mě bylo jen jakýmsi oťukáváním trhu. teprve od vedení záznamu si myslim že člověk může odpočítávat svůj čas věnovanej papertradingu.

6479

6480

6481

Link to comment
Sdílet pomocí služby

prikladam obrazok, dnes som zmetkoval, ale nakoniec +, a samozrejme plusovy obchod je moj najprofitabilnejsi pattern, rozhodol som sa po nejakom case predlzit obchodovanie s hodinky, aspon na dve a mozno prejdem len na obchodovanie tohto patternu frame3: nie nikto sa my nevysmieval, my na forexe sme dobra partia, bez ohladu na to ci je niekto live alebo demo. ide len o to ze obcas pride cloveku smesne keby si mal viest zaznam po zobchodovani 25 obchodov za den. minuly tyzden nasi daytraderi lamali rekordy , myslim 56 obchodov za den (s Up equity) :). tak sme si s toho obcas robili vtipky. nech uz je to akokolvek, ja vyberam obchody na FX velmi precizne a statistiky ktorumi som sa inspiroval s Futures mi trosku pomohli. ono je to dost problem. meny ako take ich obchodovanie, krizenie, korelacie, vplyv casu, fundamenty a pravidla na FX su proste velmi ovplyvnujuce momentalnu situaciu a preto je backtest v podstate neefektivna cesta. ale vedenie si zaznamou pri Live je urcite dobry napad. ak robi trader tolko obchodov ako ja.

6482

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Remarque:

Tak samozrejme, ze jsem to nenakoukal jenom z tvych screenu. Jsou to taky desitky hodin, ktere travim u grafu a delam neustale kolecko backtestingu. Jinak je pro mne samozrejme, ze si vedu podrobny denik. Po kazdem dni si vypisuju k obchodum chyby, ruzne poznamky pripadne taky pozitiva. Znova se k obchodum vracim. Grafy si tisknu a zakladam. Jinak tenhle tyden mam 17 trejdu. V pondeli jsem jel na vysim TF s 1 kontraktem a zbytek tydne na nizsim TF se 2 kontrakty.

S tim nasmerovanim to vidim stejne.

frame3:

Pekny trejdy, akorat ted nevim kdo od koho opisoval :-). Co se tyce vedeni deniku, tak ja to vidim uplne stejne. Podle mne to je zasadni vec.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dovolím si dnes poprvé přispět do této diskuze. Asi jako jediný dělám momentálně paper-trading na grafu 1500VOL. Dnes jsem dělal teprve šestý den paperu na NQ s tímto time-framem. Strategie ja založena pouze a jen na trend a protitrend DT/DB. Dneska se mi také podařilo neudělat ani jednu chybu a oba obchody byly podle mých představ. To, že jeden skončil SL neberu jako chybu,prohru či neúspěch, ale jako nedílnou součást. Asi můj screen nikomu nepomůže, ale někdo kdo nesleduje tenhle time-frame může třeba náhlednout jak to na něm vypadá oproti RB a kdo má napříkl. problém s četností signálů a jejich filtrací (jako třeba já, dneska jsem si pustil RB 7 v NJ a vidím tam mnohem více DT a DB než třeba Remarque, a nijak zvlášť se neliší od těch ostatních a jsou některé ztrátové, proto obdivuji Remarquea, že má 15 z 16 win). Mno zasipávat screenama vás tu nebudu, žádný strach, možná někdy zase přispěju. Jinak bych chtěl pozdravit RMK a určitě se někdy ozvu na email ;)

6484

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nojgic:

Zdarec priteli :-). Urcite si tady vitany. K tem tvym obchodum:

1. Do prvniho bych taky vstoupil. Na RB ho vidim jasne. Nohy jsou primerene od sebe. Remarque tento signal vzal taky, pokud se mrknes na jeho dnesni trady.

2. Druhy signal bych osobne nevzal. Nohy jsou uz moc od sebe. Navic na RB vidim jasny HaS mezi nohama, takze do tohoto obchodu bych urcite nesel. A taky, kdyby sis tam hodil treba EMA34, tak by si videl, ze trh uz to EMA protnul do uptrendu.

Urcite tady screeny vkladej. Bude to ku prospechu vsech. Kdo bude chtit, tak ti k tomu napise i svuj nazor.

P.S.: Na mejl se mi urcite ozvi. Budu jenom rad.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RMK >> Ten cit se budu snažit hodnotit hvězdičkama: *** - super formace jak má být ** - moc hezká formace, něco mi říká, že tam mám jít. * - hezká formace, ale zvažuji zda tam vlézt. Bude to hodně subjektivní, ale cit vyeliminovat a škatulkovat moc dobře nejde. Dal jsem si pravidlo, že obchody mimo S/R musí být ** a ***. A obchody, které jsou na S/R můžou být všechny hvězdičky. Další věc co jsem si všiml, že jsem včera udělal na TF je, že jeden obchod (viz. screen) bylo protitrendové DT, samostatně vypadalo hezky, dal bych mu tak **, že není na S/R by až tak nevadilo, ale hrubku vidím v tom, že předcházel v blizkosti vrchol a šlo to spíše do strany, proto jsem pro, aby protitrendové DTB bylo pokud možno na konci trendu.

6487

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Remarque:

DT na TF: Vidim to obdobne jako ty. Ten DT ma sice hezke nohy a je symetricky, ale obe EMy se zbihaji k sobe a zacinaji jit na plocho, coz je naznak, pocatku chopu nebo ze se trh dostava do TR a v tomto pripade jsou signaly pro mne osobne hodne nejiste a radeji bych se jich vyvaroval.

NQ v Kvetnu:

Zkusil bych jeste vice snizit TF a podivat se, jak to vypada tam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RMK >> ano EMA sice je považována za tak trochu primitivní nástroj technické analýze, ale podle mě zase tak špatný není, může být dobrou pomůckou, člověk zhruba dostane přehled o tom jaký je trend a jak je silný. Rozhodně bych například nebral protitrendové DT, které se nachází pod EMA.

Jsem si dneska připadl jak blbec na těch silnicích :D Ale dařilo se rychlost dodržovat jak jsem si předcevzal :) a co ty ? taky se držíš ? Kupodivu mi trasy netrvají zase o tolik déle. Dneska jsem problematiku disciplinovanosti vzal zase trochu více do hloubky v běžném životě. Zjistil jsem, že nejen že jsem kvaltoval na cestách, ale i v normálních věcech jsem vše chtěl mít rychle, čím kratší čas věc zabírala tím lépe, snažil jsem se za danný den stihnout absolutní maximum, ale pochybuju o tom, že kvantita je kvalita. Raději pomaleji a pořádně dělat více věcí. Do grafů jsem čuměl od září furt a čím více jsem se snažil vydobýt nějaký stabilní a mechanický systém tím se mi méně vedlo dobře. A ono opravdu jde hlavně o to brát jenom hezké a smysluplné signály a toto zkloubit s MM. Podle mě tohle je celá věda. Zmechanizovat vstupy moc dobře nejde, tak se o to nebudu ani pokoušet, hledání lepších cest výstupu, připadná kombinace různých výstupů částí kontraktů tomu bych pozornost věnoval, to je velice důležité.

Hlavně tedy pujde o to dodržovat disciplinovanost a s tím související eliminování kvaltování v běžném životě, které bohužel jak jsem tak sebe poslední dny pozoroval, je opravdu na vysoké míře a podle mě všechno co se žene do extrému je v konečném důsledku kontraproduktivní. To kvaltování je podle mě životní styl, kterým "trpí" většina lidí této doby. Zjistil jsem, že když nekvaltuju tak mám čistčí hlavu, člověk se tolik neunaví a je rozvážnější. Věřím, že když se člověk naladí na rozvážnou a klidnou vlnu, tak potom v tradingu by měl jednat podobně, uvážlivě a s rozvahou. Co se týče disciplinovanosti tak tu se v běžném životě budu snažit aplikovat do všeho co jde např. řízení auta, další věc co mě napadla je udržovat si v bytě permanentní pořádek, každá věc bude mít své místo a nebude pohozená někde jinde, další věcí pravidelný denní režim - kdy se věnovat tradingu, kdy ostatním věcem, další bude posilování (to potřebuju jako sůl) taky pravidelný režim. Dalši chyba je netrpělivost, vlastnost která podle mě je sestrou nedisciplinovanosti, k tomu snad pomůže uvědomění si věcí z celkového pohledu. Zde je typický příklad vývoj equity, opravdu mi bude stačit jeden ziskový obchod, aby na konci měsíce byl hezký zisk, plán je těch 1000$ měsíčně, ale i kdyby nebyl tak se opravdu nebudu koncem měsíce snažit "znásilňovat" trh jen proto aby danných 1000$ bylo splněno.

Kdybych to zhodnotil známkami jako ve škole tak:

disciplinovanost: 3-
spěch: 4
netrpělivost: 5

Je třeba to zlepšit, myslel jsem, že jsem na tom o poznání lépe, ale realita bohužel je jiná a nevypadá hezky, proto se na sobě budu snažit pracovat, ať do toho ledna alespoň něco člověk vylepší :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Remarque:

je az neuveritelne jak stejne jsou myslenkove pochody vsech kteri se dostali do teto urovne tradingu. Vse co pises o aute, hektickem zivotnim stylu, neporadku v kancelari atd. jsou veci ktere jsem si zacal uvedomovat nekolik mesicu nazpet take. Pridavam jeste dva nesvary a to je sledovani Inetu v prubehu obchodovani a potreba jit nekam neco udelat kdyz se blizi moje vstupni formace. Obe veci jsem jiz eliminoval a nedelam je. Pro me bylo dulezite dat tradingu casovou hranici. Rano obchoduji Eurex od 9 do 11, a od 15.30 do 18.oo jedu US. Kdyz jsem obchodoval cely den bylo to velice unavne a clovek rychle spadne do stavu kdy zacne brat kazdy pohyb a ani nevi proc. Rozhodujici je prvni obchod mimo plan a chovani po nem. Chytry trader by mel ihned ukoncit obchodovani alespon na pul hodiny a odejit od grafu - malokdo to dokaze. Po takovem obchode me podvedomi rika ze je to ted uz jedno a klikej hloupe dal a dal. Vse ma zaklad v zamestnaneckem pomeru. Kazdy clovek /napr. OZ/ je pod neustalym tlakem - obraty,obraty,obraty. Jednoho dne prestane plnit a jeho sef mu rekne ze s nim uz nepocita. Po dohode kdy skoncite s vas najednou vse spadne, citite se svobodny a paradoxne mate pocit ze ted muzete vse, bohuzel jen do te chvile kdy zjistite ze nemate z ceho platit slozenky. Tady osobne vidim velkou souvislost mezi prvnim obchodem mimo plan a odchodem ze zamestnani - vse z vas spadne a zodpovednost je pryc. Cely trading a kazde podnikani je hlavne o zodpovednosti za nase chovani.

Nepisu moc rad tak dlouhe prispevky ale tve postrehy me velice pripomely moje chovani a asi nebudu sam.

focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...