Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Remarque:

nějak se jim v tom kalendáři nevyznám. Nevim proč tam pak ty dny zmiňujou když maj stejně normálně otevřeno.
Čerpal jsem z
www.cme.com/trading/files/2008GLXholidayweb.pdf

dole u toho veterans day maj napsaný "CME Globex Regular Open21"
takže je asi příští tejden pořád otevřeno :) fakt nevim jak to teda je

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím. Ode dneška začnu dávat své obchody.Doufám že nevadí pouze zatím papertrading, ale když je dávám sám tak mě to nutí zbytečně neklikat jak se mi umane :) Trh NQ na RB30 zaznamenávám vyrazné S/R. Na RB14 S/R z předchozích dnu. A obchody vybírám na RB14, RB7, TF3. PT 17,SL 8, Na BE+1 po 8 ticích, Po dvou ztratách ukončuji obchodování. PT není fixní jako SL u PT někdy vystoupím dřív když se trh nehybe jasně mojim směrem. Po dvou ztratách ukončuji obchodování. Dnes 2x BE+1=, 1x BE, 1xBE+2, PT dosažen jen jednou a ukončen obchod dříve +40. 2xSL = -80. Po dnešním dni -40.

6441

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak sem po dlouhé době taky něco hodím ... Trh ES, kombinace RB9 a RB4, snažím se hledat opodstatnění vstupu na 9 a vlézt tam na 4 s mini SL 5 tick. Jedu teď jen 2 kontrakty, první PT na 5 tick, druhý pak TSL. Někdy posun na BE, podle toho, jak vypadá situace, někdy neposouvám. Vstupy se snažím striktně na stop limit, na ESku to jde, na TF, NQ nebo YM je to nepoužitelné. Zkoušel jsem ES i v premarketu a chová se lépe, než v hlavních obchodních hodinách a i v téhle době je likvidnější než TF. Tím, že nastupuji na open další svíce nebo často i agresivněji na close té, která potvrzuje směr na RB4, tak jsem schopen třeba u DT mít SL 1 tick nad vrcholem a i přesto mít SL jen 5 ticků. Když to "běhá v kanále" a čekám na proražení konkrétním směrem, zkusím někdy i nastoupit "úplně na dně", tzn. že chytím vstup třeba i 2-3 ticky od hranice téhle oblasti a pak mi SL klesne na pouhé 4 ticky. To je krásný ... Posun na BE dělám podle situace. Když takhle vlezu do range a čekám, že se to k jeho hraně může znovu vrátit, tak mi stačí, když v rámci toho úzkého range dosáhnu na první PT a klidně riskuju, že mi to na 2.k vyhodí na SL, pak jsem v tom jen za komise. Když už to vystoupí z range nebo udělá celou svíčku na RB9 potřebným směrem, pak z počátku posunuji buď pod/nad miniswingy na RB4, dále tick nad/pod svíčku na RB9 a pokud jsem v ještě vyšším profitu, povoluji tomu víc a víc. Jak se objeví potenciální problém nebo proti pattern, přitahuji nebo i vystupuji. PříspěvekPředmět: Re: Lucínek ES 04.11.2008 Yesterday at 10:17 pm Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek Remarquee: Omyl - Dephiler je live jede taky. jadvig: OK, zkusím shrnout dosavadní zkušenosti. V téhle už poměrně málo volatilní době (tzn. když skoro nepozoruji několikasetdolarové "úniky" ceny) jsem přešel ze třech zatím na dva kontrakty. Ten první je záchytný, druhý pak je podle situace - pokud jde o oscilaci v nějakém trading range s dostatečnou šířkou na to, abych tam vůbec lezl (např. tohle pondělí na ES - samé DT/DB v nějakém kanále) - snažím se vhodně umístit PT a postupně trailuju SL tak, abych z toho alespoň něco měl. Pokud to vypadá, že by se cena mohla pohnout hodně, tak PT umístím nedosažitelně a jenom trailuju. Vstupy se snažím striktně na limit, na ESku to jde, na TF, NQ nebo YM je to nepoužitelné. Testoval jsem SIM i FDAX a FESX, prvý je takhle taky neobchodovatelný, druhý je docela OK. Není to moc rychlé, tick je 10 EUR a maluje docela pěkně, likvidita obrovská. Jen volatilita nic moc, žádné tisíce na jeden obchod se nekonají. Ale je to můj horký kandidát na obchodování v dopoledním čase. Zkoušel jsem i ES v premarketu a chová se lépe, než v hlavních obchodních hodinách a i v téhle době je likvidnější než TF. Backtest jsem nedělal - nejsem schopný ho jet reálně. Tedy - v backtestu je mi vždycky všechno jasný, v reálu to nevidím ;-) Takže momentálně zapisuji výsledky z paper a pracuji hlavně na jedné, pro mne dost těžké věci - koukat na signály POUZE na RB0,9 a teprve když se tam něco rýsuje, tak začít hledat vstup na RB0,4. Někdy, když si zrovna věřím, že je to ten "dokonalý signál", tak lezu i live. No většinou pak vybírám live ty SL a paper ty profity ;-) Jsem si samozřejmě vědom toho, že přepínat se mezi SIM a LIVE je největší blbost - já si takhle ale ukájím svou nedočkavost vrhnout se live na všechno, dokud neposbírám dost dat z výsledků papertradu a "kliknu" si live max. jednou denně. I jinak pracuji na omezení počtu obchodů a zaměřuji se na kvalitu vstupních signálů namísto kvantity. Než tam vlezu, koukám i na to, jak vysoký profit by mohl asi být, kdyby to šlo, jak předpokládám. Pokud ne alespoň cca 200 USD, tak tam taky pokud možno nelezu. Tím, že nastupuji na open další svíce nebo často i agresivněji na close té, která potvrzuje směr na RB0,4, tak jsem schopen třeba u DT mít SL 1 tick nad vrcholem a i přesto mít SL jen 5 ticků. Když to "běhá v kanále" a čekám na proražení konkrétním směrem, zkusím někdy i nastoupit "úplně na dně", tzn. že chytím vstup třeba i 2-3 ticky od hranice téhle oblasti a pak mi SL klesne na pouhé 4 ticky. To je krásný ... Posun na BE dělám podle situace. Když takhle vlezu do range a čekám, že se to k jeho hraně může znovu vrátit, tak mi stačí, když v rámci toho úzkého range dosáhnu na první PT a klidně riskuju, že mi to na 2.k vyhodí na SL, pak jsem v tom jen za komise. Když už to vystoupí z range nebo udělá celou svíčku na RB0,9 potřebným směrem, pak z počátku posunuji buď pod/nad miniswingy na RB0,4, dále tick nad/pod svíčku na RB0,9 a pokud jsem v ještě vyšším profitu, povoluji tomu víc a víc. Jak se objeví potenciální problém nebo proti pattern, přitahuji nebo i vystupuji. Třeba hned ten dnešní první pokus jsem odhadl špatně - sázel jsem long v rámci toho úského range. Po lepším rozkoukání (už jsem měl PT1 a čekal, co se bude dít) a po vytvoření na tick přesného DT (zakroužkován na RB4) jsem měl okamžitě vystoupit nebo ještě lépe reverzovat. Prozatím fungující hope mód mně pozdržel v exekuci, takže short jsem ke své značné smůle nešel, ale vystoupil jsem alespoň s malým profitem i na 2.k. Kdybych čekal na nějaký PT nebo jen TSL, byl jsem v tom na nule nebo i mínus - tohle je totiž přesně situace, kdy na BE neposouvám, dokud to tu range neopustí mým směrem. I proto se snažím v takovém případě mít SL co nejmenší... Jít ten short, jak jsem sice věděl, že mám, ale nešel, mohl jsem být v pozici celý zbytek té mé dnešní seance a dál už bych neměl důvod pokoušet štěstí. Jinak ten celkem hezkej DT v 16:50 jsem nebral jen proto, že jsem ještě nebyl u PC, měli jsme dnes nějakou firemní akci, tak jsem přišel pozdě. Ten byl pěkný a jistě bych ho podle svých kriterií bral ....

6449

6450

Link to comment
Sdílet pomocí služby

P.i.e.t.r.o._l.> Tomu druhemu "Odraz TR" moc nerozumim - ty lezes do shortu na jasne zelene vzhuru letici svici?
Ten posledni DB je taky divnej, na RB7 bych DT/DB s rozdilem nejakych 3 ticku uz nebral ... navic posledni dva DB jsou proti logice tvych hodnot PT. Pokud mas PT 17 tick, jak muzes vlezt do obchodu v horni casti TR, kdyz k jeji hrane mas tech ticku tak max. 10? U prvniho jsi zrejme par ticku pod hranici TR naraficil PT, tak to bych jeste chapal, ale jestli to stoji za to riziko ... zkus hledat obchody na tom RB14 a vstupovat na RB7, treba pak taky nebudes skakat po vsem, co se pohne. Je to tezke pro notoricke klikace, sam s tim velmi bojuju. Proto mi pomaha, kdyz vidim, ze v tom nejsem sam ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím :)

Lucínek : K tomu druhému TR moje chyba neměl jsem tam vůbec lézt měl jsem si TR rozširit o proražení předtím a vstup ještě na zelené mluví samo za sebe. A k tomu DB to taky vím že jsem do něj neměl jít ale prostě mě něco nutili si kliknout že už to ted musí vyjít a vemu konečně nějaký PT. Hold trochu psychika když jsem si před obchodováním říkal že to hodím na finančník at dopadnu jakkoliv. Tak to jsem zvědavý co semnou udělá live :) Jinak díky moc za tvoje postřehy a budu rád když ohodnotíš připadně moje další obchody :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...