Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

mima: Pokud jde o MAE a MFE, tak MAE je po vstupu strikně dané pohybem proti tvé pozici. Pokud jde o MFE, tak to už je čistě individuální záležitost. Záleží na tom, jestli si konzervativnější nebo agresivnější trader. Přikládám obrázek, kde jsem označil dva vstupy a zakreslil, jak bych si já u nich zapsal MAE a MFE. mira_k: Víš jak, na mrtvém grafu je člověku všechno jasné :-). Měl jsem předpokládat spíše tu horší variantu a to, že se to od té S/R odrazí. Tohle si ale neříkám, když vidím, že trh jí prostě dvakrát projel nahoru a dolů. Potom si říkám, jestli to je platná S/R nebo ne. Každopádně to RR, které se tam vytvořilo bych určite nebral. Tohle vůbec nemám rád a mám to i jako podmínku a to pouze jeden průjezd S/R. Pro mně hezký příklad tohoto je RR na konci dne.

6558

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

RMKomodity:
jj, na mrtvém grafu je to jasný hned a milionář je každý :) ale když se to hýbe, tak je otázka, co s tím ... já po mých zkušenostech z live a poklesu účtu a návratu k sim se snažím brát jen signály, k nimž nemám připomínek, i když mi to znamená, že mi lecos uteče, ale pokud trefim jen 1-2 obchody za večer, tak jsem v pohodě
hodně se mi začíná osvědčovat sklon EMA, jakmile je EMA204 plochá nebrat do trendu nic, max hledat, zda nejsem blízko H/L dne a čekat na DT/DB. Stejně jako si hlídat RB6 a tam pozici CCI (14).
Vím, že už to neni moc čistá PA, ale já zkrátka pro jen cenový grafy a S/R nemám nějak cit a EMA s MACD-H mi hodně pomáhají filtrovat.

Hodně mi poslední dobou pomáhá sem vkládat grafy, stejně jako procházet vstupy ostatních.

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RMK >> 1) Toto DB se mi docela líbí, je tam DIV, hezky na S/R, trochu mě ale straší údery na tuto hranici ve zhruba 20:09 a celkový dojem, že to leze plíživě do shortu, vstoupil bych ale taky. (nevstoupil protože už bylo doobchodováno) 2) Tady vidím naprosto to samé jako v bodě 2, zase údery na stejnou hranici v cca 21:42, navic se mi nelíbí už celkový zjev DB a ten první zelený bar, který byl před vstupní svíčkou. Zvážím zda vůbec brát DTB pokud na stejné hodnotě bude nějaká mačkanice pár minut dříve. Když to vemeš logicky tak to je neúspěšný atak na určitou hodnotu, na chvíli se to odvrátí a pak to zkusí znova. (ale zase je to velký rozdíl oproti S/R kde se to otáčí) Čili první obchod bych bral, ale ten druhý ne. Přiložím ti screeny, co bych tam ještě zobchodoval.

6559

6560

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Remarque:

Diky za pripominky. Pokud bych to vzal v poradi, tak jak by si to bral ty, tak u toho prvniho se mi nelibilo, ze je ta
noha uz trochu vys nez by melo byt, i kdyz to bylo na silné S/R. Treti v poradi, ktery jsem oznacil, ze je moc siroky, tak na vyssim TF jsem ho videl, a tam se mi libil. Tedka, kdyz se na to ale podivam, tak to svoji logiku ma, protoze se to vlastne odrazi od pevne S/R, kterou trh predtim trikrat otestoval, takze slo vstoupit i tady. V poradi ctvrty obchod, bych ja osobne nevzal a taky jsem tak udelal a to kvuli te S/R, kterou tam mam zaznacenou hned kousek pod vstupni svici. A pokud jde o ten paty obchod, tak mas s tou zelenou svici pravdu. Jde o hammer, ktery hned prodavajici zrusili. No, mam se porad co ucit.

mira_k:

U me taky vidis, ze pouzivam indikatory. Nevidim na tom nic spatneho. EMA204 jsem taky zkousel, ale prislo mi to, ze uz to filtruje az moc, takze pouzivam jenom EMA34.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

frame3:

Do obchodu vstupuju marketem, takže ty výsledky nejsou na tick přesný. A docela se to dá, každá svíce se vykresluje většinou minimáln 10 vteřin, takže by se dalo i STOPkou, ale na demu tam lezu marketem kvůli menšímu stresu.

mahrlo:

konkrétní podmínky nemam, už je mam docela nakoukaný a v kombinaci s divergencí na CCI vycházej pěkně.........a vkombinaci s automatickym TSL se až tak nemusim bát plnýho SL. Radši mam samozřejmě normální DT a DB, kde druhá noha je jenom mírně výš/níž, než první.......+ divergence CCI

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj, dnešní obchody.je to pro mě druhý den na RB7 NQ . (uter., stred. jsem neměl čas) žlutý šipky = vstupy , modrý čáry = S/R 1. trendDT-žádná krása, ale doufal jsem že to dojde na S/R - PT 5,25b přesně na tick 2. protiDB - pro mě hezky, od S/R - PT 5,25b 3. trendDB - blízko high dne,po velkém longu - asi nebyl ideální - trh šel do strany posunul jsem na B/E+1 (což jinak nedělám - jen v těhle situacích) 4. trendDT - myslel jsem že doleze k tomu low - SL 2,25b 5. trendDB - trochu nerozvážně, nehezký signál,za chyby se platí - SL 2,25 celkem +5b. dojmy z obchodů: ze SL si hlavy nedělám, ztráty jsou součástí a vyhnout se jim nedá. dneska mám radost ze sebe, že jsem si vybíral a nedělal žádná emociální rozhodnutí..RB7 my docela vyhovuje,protože je to takové živé, drží si to mou pozornost a mě trading baví, takže jedině dobře.hezký večer přeje nojgič

6565

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...