Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

Ahoj Mirku,

tak on uz vcera byl taky povedeny den v uvozovkach. Zacal jsem se divat dneska na trh asi od 19 hod., ale cekal jsem az do 20:00. Behem Te hodky jsem videl dva signaly, ktere bych vzal a byly by profitabilni. Videl jsem tam hezke DB do trendu v 19:13 a 19:26. Na druhou stranu, kdyz jsem ale videl, jak se to zase naopak hybe rychle oproti vcerejsku, tak jsem z toho zacal byt nervozni, coz se pak i projevilo. Limit prikazy jsem nestacil ani pokladat na pozice. Spravidla nez se podivam na pristi open a nez tam ten prikaz hodim, tak tam uz je dalsi svice. A market se mi nechce moc pouzivat, ale zrejme nebude zbyti v takovem fofru. Respektive aspon na me to fofr byl.

Pokud jde o ty obchody:

1. Tam jsem udelal chybu v tom, ze jsem mel pockat az se to dotkne te silne S/R. Vcera jsem neco podobneho vytykal frame3. Dneska to udelam sam. V klidu to vidim jasne, ale kdyz to jede, tak tohle proste prehlidnu. Pokud jde o to vcerejsi low, tak asi beres low, ktere bylo ve 22:15, protoze jinak vcerejsi low je na 1140.00. Tohle mi, kdyz tak vysvetli, jak teda zakreslujes high a low vcerejsiho dne.

2. U druheho obchodu taky jasna chyba. Nemel jsem protazene to predchozi maximum na 1177.50, ktere to prorazilo a nasledne se na te S/R udelal perfektni DB s divergenci do longu. Pritom si pokazde rikam, ze kdyz vidim formujici signal, tak se mam cumet do leva a zkontrolovat S/R. No proste mlatit kyjem po hlave malo. Budu si tady muset na to vyvesit asi transparent.

Jinak ja osobne si z tech ztrat nechci delat moc velkou hlavu. Patri to k tomu, snazim se z tech chyb poucit a neopakovat je, ale na druhou stranu to taky vysvetli tomu druhemu debilo co je uvnitr hlavy :-))). Ten si s tebou hraje na vsechny strany jak chce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ahoj,
včerejší H/L dělám pomocí funkce v SCH, "Daily OHLC", kde O a C mám vypnutý .. ale máš pravdu včera Low bylo 22:15 ... mám nastavený hodiny 22:30-22:15. Stav pivotů a H/L si kontorluji přes: www.mypivots.com/dn/?symbol=121

Jj, co umí udělat hlava s plánem, to mi povídej :) Musím se naučit pomalu přitahovat, už mi to stálo mnoho profitů, zkrátka, jakmile jsem v zelených číslech, tak chci chránit zisk, i když malý a potenciál velký. Když dneska třeba vidím, jak se dalo svézt po trendech, kde jsem sice trefil vstup, ale pak už honem, honem, aby to bylo doma ... což je na jednu stranu super, fixní PT 6b., ale setrvat v trendu, ušetří pozdější další stres, jestli jsem vstoupil správně nebo ne, naopak třeba bude stačit jen jeden obchod za den.

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Remarque: Tak jsem ještě sednul a v klidu zakreslil dnešní vstupy. Přidal jsem komentář, které se mi líbí, a které ne. mira_k: To OHLC mám zapnuté taky, ale mám to za celý den. Né jak ty pouze z obchodních hodin. Zřejmě si taky chtěl napsat od 15:30 do 22:15. Jinak na to vození je podle mně dobrá kombinace více kontraktů, ale toho si si určitě vědom.

6580

6581

6582

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to RMKomodity:
já to mám také na celý den, ale mám hodiny nastavené 22:30-22:15, dle specifikace kontraktů. hodnoty si pak kontroluji na MyPivots.com

ad posouvání: jasně, že u více kontraktů je více prostoru, ale i tak se dá AIAO .. jsem si řekl, že nejdřív se naučím pořádně profitovat na fixním PT a pokud se bude dlouhodobě ukazovat z MFE/MAE, ze mi utikají USD, tak to začnu řešit

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RMK >> ti ty obchody budu značit dle čísla co máš u screenu:

1) ano hezké na S/R (**). bral bych, ale u mě postavení svíček bylo jiné, absolutně to nebylo DTB.
11) tu S/R tam mám taky. Hodnotil bych (*). Tento signál bych nakonec nebral.
12) sakra zase svíčky mám jinak :)
13) ikdyž formace nevypadá vábně, tak podle mě super signál do trendu (**) Bohužel svíčky mám zase jinak
18) podle mě nejhezčí signál od 20:00 (***)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RMKomodity:

Pěkně zakreslený vstupy. Nic si z toho nedělej včera to bylo fakt extra rychlý a impulzivní. Myslim si že na paperu to člověk jet může ale live by tyhle dny měl člověk okamžitě vypustit a nebo zvýšit TF. U nás to bylo cca kolem 15 sekund na svíčku. Představ si jak live budeš nervózní a budeš do většiny vstupovat bez rozmyslu protože za tak krátkou dobu se to fakt moc nedalo. Hlavně než člověk stihl zadat stop příkaz tak už tam byly pomalu dvě nový svíčky. Jinak můžu tebe i ostatní poprosit? Nemohli byste ty obchody na screenech číslovat? Bez toho člověk nemá ani moc chuť číst ty komentáře na foru k jednotlivejm obchodům protože je to na hodně dlouho a je to nepřehledný. Což je škoda. Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

frame3:

Mas pravdu v tom, ze vcera to bylo vylozene na vyssi TF. Aspon pro mne urcite. Napadlo me to nekolikrat, protoze to vylozene provokuje impusivni jednani. Bud vstupovat marketem nebo si to zpomalit vyssim TF a zvysit SL.

Pokud jde o cislovani, tak jsem to nejak opomnel u vcerejsich obchodu zapsat. Jinak to dodrzuju psat i s cisly prave proto, aby potom byl v tom prehled, pokud se nekdo na to odkazuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím,
k zadávání příkazů .. já vstupuji většinou Stop příkazy přes DOM platformy a zatím jsem nikdy neměl problém stihnout signál, podle mojí strategie se signál chvilku tvoří a protože mám RB2, tak se to i dobře počítá, dávám vstup 2 ticky nad poslední dokončenou svíčku signálu. Problém jsem neměl ani včera, i když bylo to hodně rychlý a dělal trh "pěkný" korekce, takže včera bylo lepší neposouvat na B/E.

ať se daří,
Mía

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RMK >> ten vyšší TF je zrádný, zase musíš mít vyšší SL, raději bych se držel stranou. Impulzivnost a nervozitu mám taky když to jde rychle, ber to ale z té lepší stránky - kdyby trh byl opačný - jen par barů za den, tak by to bylo horší na čekání, takhle víme, že máme tu možnost si počkat třeba hoďku, protože těch svíček se objeví bezpočet a máme větší možnost volby u vstupů.

frame >> musím taky číslovat když mám v průměru 3 obchody ? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...