Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

Remarque:

Ja te urcite kamenovat nebudu. Nemuzu to zatim porovnat, ale myslim si, ze budu mit uplne stejne pocity jako mam ted na sim. Ja to totiz neberu jenom jako hru. Pro me to je jako bych uz live jel. Snazim se nebrat obchody lechkovazne. Nemam strach ze ztraty, dokazu si sam sobe vysvetlit, ze pokud je vstup ok a nevyjde, tak to neni sice ok, ale nejde to brat za chybu. Co me opravdu desi je, ze udelam zbytecne chyby v analyze, jako treba vcera. Jinak equity mi pomalu nahoru jde, ale jak jsem psal, neni to konzistentni, jako treba u tebe.

Pokud jde o chat, tak jsem to tady uz psal a z toho duvodu, ktery si napsal, jsem tam prestal chodit a to kvuli maximalnimu soustredeni a taky tomu, ze me vysledky druhych ovlivnuji. Nuti te k nejake akci a k impulsivnimu chovani. Ono je dobre jit s davem, ale tak trochu mimo dav vlastni cestou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Remarque

ja ta tiez kamenovat nebudem, ale povedal by som ze ja to vidim trosku inak. trhu sa musis bat a musis mat respekt, moment kedy sa bat prestanes si skoncil. najvacsie straty su s nekoncentrovanosti . ked si s trhou pototo, tak si ostrazity ako sup. si sice aj ovela viac nervozny ale si ostrazity. postupom casu sa nervozita vytrati a pride rutina.
akonahle prestavas mat s trhu strach , zacinas zlavovat pri podmienkach, mas nahrabane a kazdy pattern ti pride v pohode. sem tam natiahnes target sem tam SL, neskor uzlen SL :) a si v strate.

ja teda za sebou nemam vela skusenosti trejdujem len nieco okolo 1,5-2 rokov (vyrocie som este nemal :) ale myslim si ze prehre na trhoch predchadzaju momenty prehry v discipline. pozoroval som na sebe, ze akonahle som urobil coilen malu zmenu pravidiel. povedzem zmenu risku s 2 na 3% , tak to bolo, zmenu v pocte obchodov. okamzite prisiel pad. podla mna sa neda bojovat na dvoch frontoch aj s trhmi aj zo sebou samim. jedina istota ktoru mame je v nas pretoze istota v trhu neexistuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike >> souhlasím, že je třeba mít jistotu v sebe, to je nutnost :) Nemyslel jsem to tak, že by člověk měl být lehkovážný to ne, stále mít respekt vůči trhům a být hlavně zodpovědný, neznevažovat tedy trh, ale jak říká RMK brát to furt jako hru..hru nekompromisní, tvrdou, s jasnými pravidly, porušíš je - zaplatíš za to. Ale nebrat to jako něco nemožného a zcela odlišného od sim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, moje dnešní obchody. NQ, RB2, sim (2xSL) 1) RR, dle mého pěkně do trendu, po druhém odrazu od PP, ale zastavila ji S/R, z předchozího vrcholu 2) DT, vstup na predchozi korekci po prurazu PP, s podporou divergence CCI(14) na RB6, podle mne v pořádku vstup, ale trh by proti :) Pak jsem to zabalil a šel dělat něco pořádnýho, tedy montovat dětskou postýlku :) takže jsem týden sim zakončil neslavně, ale celkově jsem s týdnem spokojen, jen tak dál (tu) btw. pokud budete mít kdokoli k mým obchodům připomínky, tak sem s nimi, budu jen rád. ať se daří, Míra

6594

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takze prikladam svoje dnesni obchody. Dneska to bylo o poznani veselejsi. K trhu jsem sednul o neco drive, abych si udelal dukladnou pripravu. Zacal jsem pred pul sedmou. Nejdrive jsem myslel, ze budu pouze sledovat trhy, ale potom jsem z treninkovych duvody zacal do signalu vstupovat. V podstate za tu hodinu a pul bych byl v dost velkem profitu, kdybych se drzle planu, ale tohle jsem bral vylozene jako trenink a zkousel si jine veci. Vysledky jsem nezahrnul do deniku. Od 20:00 jsem to uz bral seriozne a maximalne zodpovedne. Rekl jsem si, ze udelam 5 trejdu, at budou jakekoliv. Na zacatku jsem chytl dva SL, ale pokracoval jsem dale. Nakonec jsem skoncil po 5 trejdech + 15.00 b. Co jeste dodat. Zjistuju, ze vysledek trejdingu hodne ovlivnuje moje vnitrni rozpolozeni. Ve stredu a ctvrtek jsem uz pred zacatkem citil nervozitu a taky to podle toho dopadlo. Dneska jsem se citil prave naopak. Byl jsem si jisty sam sebou a taky to, ze to pujde dobre a skoncim v profitu. Ani prvni dva SL me nijak nerozhodily a pokracoval jsem v klidu dal. Rozbor vsech vstupu i signalu, ktere jsem nevzal jsou opet v prilozenych obrazcich. Snad to bude pro nekoho uzitecne.

6595

6596

6597

6598

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k:

Tak ja ty tve obchody vidim takto:

1. Takze do tohodle RR bych vubec nevstupoval. Prvni duvod je ten, ze vstup je blizko vrcholu budouci leve nohy toho nasledneho DT. Potom je to hodne blizko silne S/R, kterou mam zakreslenou na 1024.75, a mam ji z RB35. A nakonec ten signal jde proti silne TL, kterou mam zakreslenou na RB14. Pokud se podivas na posledni obrazek, ktery jsem dneska prilozil, tak tam to uvidis.

2. Podle mne si vstoupil do toho DT zbytecne pozde. Kdyz se podivas opet na posledni obrazek, tak uvidis ze na RB14 se druha noha toho DT utvorila mnohem drive nez je tvuj vstup. Ma low na 1200, je tam taky jasna divergence a taky je zrejmy odraz od te horni TL do downtrendu, na ktere ti zhavarovalo to predchozi RR. Vystupovat si mel hned, jak se to zase odrazilo od te spodni TL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj RMKomodity,
díky moc za pohled. Musím jen souhlasit.... první vstup byl celkově špatný a k tomu DT, vstoupit později jsem chtěl cíleně, měl jsem tam PP, která mi funguje hodně silně, tak jsem vzal předpoklad, že když jí to prorazí a tím dorovná předchozí korekci a dopíše "pismeno M", tak bude pokračovat, což chvilku i potvrdil trh, jen ne až do mého PT. Ale asi bude lepší tyhle DT ignorovat, vstoupit před silnou S/R hrozí, že se trh odrazí a vstoupit pod, může ukázat, že už je tred vyčerpaný. Samozřejmě tu trendlinku od který se DT dole odrazil, jsem samozřejmě přehlídnul.
Pro mne oba obchody dobrý ponaučení.

ještě jednou díky za postřehy a ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RMK >> výsledky ovlivňují tvé rozpoložení nebo tvé rozpoložení ovlivňuje tvé výsledky ? :)

obchody ti porovnám s tím co jsem kutil já až zítra teď nejsem na svém compu a nemám přístup ke grafu. Jen si pamatuju, že DT zhruba v 19:44 se mi moc líbilo. Oba bychom do toho vlezli. A ta 26-ka vypadala hezky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Remarque:

Podle toho, jak jsem se pozoroval tento tyden, tak podle toho, jak jsem se citil, tak to taky dopadlo se ziskem nebo se ztratou. Pondeli a Utery jsem byl OK. Streda a Ctvrtek to bylo prave naopak. A vcera nejlepsi den za cely tyden. Mej jsem jasnou mysl, i kdyz jsem chytil dva SL od 20:00, tak jsem si byl jisty, ze skoncim v plusu, i kdyz to tak nevypadalo jeste chvili pred koncem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mira_k,

zdravím Tě,jestli můžu svůj názor,tak já bych asi dle Tvého obrázku z těch 2 trejdů nevzal ani jeden.2 trejd tam já DT vůbec nevidím,já vím Ty jsi čekal na průraz pivotu,a při tom 1 trejdu bych možná vzal DT k noze cca. v 19.31,ale spíš asi ne moc by se mě ten signál nelíbil(ten bar před ním skoro na stejné úrovni).Jinak PA je hodně hodně subjektivní záležitost,toto to jen potvrzuje co jeden vidí tak druhý už nemusí,takže takto i ber můj názor.


borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RMK >> Myslím, že nikdy si nemůžeš být absolutně zcela jistý, že danný den skončíš v zisku, nikdy nevíš, třeba bude opravdu den na ho....a ani jeden signál nevýjde, nemělo by to člověka moc vyvést z míry. Já si každý den říkám, že ted už mi asi příjde ztrátový den nebo že zaručeně už nebudou jenom 3 win. Vnitně se smířit s tím, že danný den bude asi ztráta, ale stejně každý den bojovat za to, aby skončil alespoň v lehkém zisku :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Remarque:

V tom mas urcite pravdu. Stoprocentni je pouze smrt a dane :). Vcera jsem to ale nejak citil na podvedome urovni a nechtel jsem zase skoncit ve ztrate. Dal jsem si proste limit 5 trejdu za seanci, at se deje co se deje, protoze, kdyz to vemu z pohledu pravdepodobnosti, tak neni mozne, abych se trefil pouze do tech ztratovych trejdu. Taky mi dalo vetsi jistotu ta uspesnost, kterou bych dosahnul uz pred vecerni seanci. U sebe pozoruju uz delsi dobu jednu vec. Je den, kdy jsem v pohode a trejduju v uvozovkach v klidu a s rozmyslem a pak prijde den, ze mam uplne zatemnene mysleni, jsem nervozni a delam spatna rozhodnuti. Tohle nedokazu zatim vysvetlit, proc se mi to deje.

V tom, ze by to cloveka nemelo vyvest z miry s tebou taky souhlasim. Mel jsem po sobe dva ztratove dny, ale presto jsem si rikal, ze zitra zaciname zase od znova. Kdyz vidim uspesnost patternu, jednak podle backtestu a taky podle toho, jak jsou tady prezentovany vysledky, treba tvoje, tak mi z toho proste vychazi, ze tech ztrat nebo ztratovych dnu by melo byt velmi malo. Ja jsem tomu zatim hodne vzdaleny. K vysledkum, ktere mas treba ty nebo o neco horsi se chci dopracovat, ale kazdy jsme originalni, takze musim pracovat s tim co je a jaky jsem. Taky je to dano tim, ze PA je hodne subjektivni a kazdy vidime ten graf trochu odlisne, coz je bezesporu jenom dobre, protoze si muzeme ukazat navzajem ruzne pohledy treba na nejake konkretni situaci.

Uz jsem to tady psal. Me osobne nedela problem prijmout ztratu, pokud byl signal podle mych predstavy, nevysel a ja se musim smirit se ztratou. Daleko vice mne stve, ze udelam spatnou nebo nekvalitni analyzu dane situace a potom vstoupim do obchodu, do ktereho bych normalne nevstoupil. Sam u sebe v tomhle vidim postup k lepsimu, ale ceka mne v tomhle jeste hromada prace.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...