Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

frame3:

Moc se nesmej. Myslim si, ze jsi tomu dneska taky dal pekne pokourit :-)))).

1. Tu tvoji jednicku jsem taky videl, ale videl jsem stejne jako ty to HaS a na CCI byly dve divergence, takze se mi tam nechtelo ani za pytel s*acek :-)))).

2. Tohle RR bych si sakramentsky rozmyslel, protoze bych si rikal, jestli se to uz odrazilo od te male S/R nebo si to jeste hrabne o tu S/R vyse a taky se tak stalo. Ta mala S/R je navic nekolikrat protnuta.

3. Takova RR vubec nemam rad. S/R tam je, ale mezi tim trh dvakrat projel tam a zpet.

4. Tohle RR je spis takove pidi. K tomu dolnimu swingu to je strasne blizko.

5. Tohle RR bych vzal. U tebe to vypada jakztakz, u me to je podle mne zase humus.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak dneska jsem byl celý den v Plzni, takže kromě posledních dvou obchodů se jedná o backtest..........schválně sem si zaznamenal každej DTB s divergencí, kterej sem viděl a výsledek posuďte sami........udělat todle v live, tak sem teď v Bohnicích :-D Celkem jsem z toho dnes vytlouk +1737,5 demo dolarů na 23 tradech. Podle plánu bych skončil po pátém tradu se ziskem 337,5 demo dolaru. Úpěšnost systému byla dneska 87 % (pokud za ztrátu považuju těch prních -37,5 a potom těch -25)..............automatickej TSL se mi líbí čim dál tim víc. Akorát těch screenů bude dneska drobet víc :-D Ještě pro upřesnění. Graf mam nastavenej na RB1 type 1, vstupuju marketem a vystupuju automaticky posouvanym TSL o honotě 5 ticků..........tzn na close první reversní svíce.

6549

6550

6551

6552

6553

Link to comment
Sdílet pomocí služby

frame3:

Vsak o to jde, abychom si rekli navzajem chyby, ktere vidime. Vis jak to je. Optika nekoho druheho je neco jineho nez tvoje vlastni. Krome vlastni feedbacku ho mas jeste od nekoho jineho.

Jinak jeste tedka delam analyzu tech svych obchodu, tak jsem ten prvni DB nemel brat. Podle mne tam je takovy vetsi HaS do shortu. Bohuzel si casto tyhle veci uvedomim az posleze. Vubec nejsem s dneskem spokojeny. Pro mne jediny poradny singal jsem mel nakonec to RR, ktere jsem prosvihnul. Jinak jsou tam DT do shortu do tvaru 2bR, ale uz byly mimo moji toleranci, kterou mam nastavenou max. na 2 ticky. Jednou to bylo o tick vice podruhe o dva. Ale co nadelam. Nemuzu neustale prispusobovat pravidla tomu co bylo, pac to je cesta do kitu.

Eifi:

No krasa :-))). Takze mas stroj na penize :-))).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj RMKomodity:
dovolím si připojit můj komentář, k Tvému včerejšímu grafu.

Z méhou pohledu jsou to DB na low dne, podpořený divergencí, tj z tohoto pohledu v pohodě, ale osobně bych tam měl problém s těmi bílýmií S/R, minimálně u toho prvního DB je hodně blízko, tak bych min. počkal na další dokončenou svíčku do směru. Druhý má sice bílou S/R dále, ale zase zafungovala na předchozím pokusu o odraz, takže bych vůbec váhal, zda vstupovat nebo dát vstup na průrazu předchozí korekce.

proč si nevstoupil na tom předchozím signálu, není to DT, ale spíš 2br, navíc vyšší noha je na S/R která předtím zafungovala, navíc podpořený pěknou divergencí ?


ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k:

1. Pokud jde o ten první DT do tvaru 2bR, který jsem nevzal, tak mám stanoveno a tak to i backtestuju, že pokud se vytvoří na silné S/R, tak maximální rozdíl mezi nohama můžou být 2 ticky a tam jsou tři. Nevzal jsem to jenom kvůli téhle podmínce. Jinak jsem ho viděl a přemýšlel, jestli vzít nebo ne. Osobně nevím, jak se v takových případech k tomu stavět, jestli porušovat plán nebo nebo co vlastně. Teďka to třeba zafungovalo a příště to zase bude naopak a já si budu nadávat do idiotů, že jsem zase změnil pravidla.

2. Pokud jde o ten první DB, který jsem vzal, tak pokud se podíváš, tak ta S/R se S/R stala, teprve až po tom signálu. Před tím tam byl pouze ten swing, který trh projel dolů a zase zpět. Podle moji analýzy jsem tam udělal velkou chybu v tom, že jdu proti HaS do shortu, což jsem si ale před vstupem neuvědomil.

3. Když jsem dělal po obchodování analýzu, tak u toho druhého DB jsem nad tím taky přemýšlel, že když se utvořilo takové RR do shortu, tak proč jsem tam proti němu lezl. Vzdálenost k S/R je pro mně OK, protože je tam dost prostoru k nějaké viditelné obrátce trh, takže při dalším odrazu bych stačil vyskočit.

Jinak obecně, co se týče naskakování až na druhé svíci, tak to je dilema, protože by se měl v tom případě svýšit SL. Jsem rád, když jsem se SL nad/pod S/R, od které se to odráží, aby to bylo někde na logickém místě. Se SL, které mám teď, bych se tam nedostal.

Jinak díky Mirku za tvoje postřehy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ve středu se mi moc nedařilo. Tradičně jsem byl v úvodu dne zbytečně agresivní, udělal tak 4 SL, které jsem pak po zbytek dne jen těžko naháněl zpátky. Obchody dnes nekomentuji, protože to ani nemá smysl - spousta chyb :) Na druhou stranu mě vždycky potěší lekce, že i když se člověkovi chvíli nedaří, dají se drobné ztráty poměrně rychle vydělat zpátky. sport

6556

6557

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RMKomodity:

ad 1) za mne zcela jednoznačně neporušovat plán, ale na druhou stranu určitě neni od věci, sledovat vývoj patternů, pokud se ukáže, že třeba je hodně často úspěšný 2br s větší rozpětím vrcholů, tak proč ho neotestovat a pak dle toho plán upravit. Měnit pravidla podle 1-2 signálům, protože právě vyšly, je určitě špatně.

ad 2) já jsem narážel, že ta S/R se tvořila už od 20:30, kdy se od ní odrazila cena při cestě nahoru, na druhý pokus lehce prošla přes ní, ale třetí už se odrážela zespodu a vlastně dotvořila RR

každpádně ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...