Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

Zdravím, moje dnešní obchody. NQ, RB2, 19:30-21:30, 2xSL,1xB/E, live 1) DB, dle mého pěkný DB na S1,5, podporeny reversem MACD-H, ale k PT nedošel, výstup na B/E+1 2) RR, sice do trendu, pod S1,5, kterou před tím 2x otestoval zeshora, ale i tak neměl sílu na proražení low ... tenhle vstup jsem hodně váhal, protože mi připomínal moje dva SL z předchozích dvou dní, ale zde jsem vzatl v potaz, že zlomil DB a S/R, výstup na SL 3) RR .. tady moc nevím, jak to okomentovat, z nějakých důvodů jsem viděl 123 high a vstoupil na korekci, leč blbě, výstup na SL, tohle byla jednoznačně moje blbost a asi pokles soustředění a morálky, když mi předtím utekly dva obchody ve 21:09 a 21:21, obojí RR, které jsem zvažoval, ale tak dlouho, až mi utekly. ať se daří, Míra

6629

6630

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj. Dnešek pro mě znamená po měsíci malou studenou sprchu. 6xSL -310$ Moje equity se zastavila na čistejch už jen +355$. Myslim že v reálu pro mě bude jasná volba něco jako 2x nebo 3x SL a dost pač tohle na mě bylo moc i na paper. Začínám mít z RR malinko strach protože i když jsem udělal plno chyb tak se jim na první svíci ne a ne chtít jít vytouženým směrem. Ještě si prostě museli kousek drbnout do protisměru a pak teprve nastalo pokračování do směru RR :(

6631

6632

Link to comment
Sdílet pomocí služby

18.11.2008 NQ RB1,75 Nic moc den, sice výsledky jakš takš, ale nebyl to den na hezké signály, proto jsem bral i ty, které nebyly úplně ťip ťop. 1) tam jsem po vstupu chytil gap, v live bych raději po gapu obchod uzavřel. Straší tam ten předchozí vrchol, ale formace byla souměrná, ležela na S/R a byla tam divergence 2) takový nemastný neslaný signál, zase formace nicmoc, ale na S/R + divergence 3) v tomto vidím moc hezkou formaci, bohužel nevyšla. 4) Sice úzké, ale na včerejší S/R, která byla i dnes otestována, + divergence 5) Tento obchod se mi líbí nejméně, kdyby formace nebyla přesně na S/R a přesně na tick tak bych ji nebral.

6633

6634

6635

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak se tak připojuju s dnešními obchody: NQ, RB7, 20:00 - 22:00. Ani dneska to nebyla žádná sláva. Pět obchodů a celkem - 3.00 jako včera. Remarque: Po dnešku to vidím tak, že se zaměřím taky jenom na DT/DB a RR budu brát jenom takové ideální. Dneska mě ty RR zase vytrestaly. mira_k: 1. Tenhle DB jsem taky viděl, ale na rozdíl od tebe jsem pod ty nohy nenašel žadnou silnou S/R při předobchodní analýze. Taky tam mam hned měl dvě silné S/R úrovně docela blízko vstupu podobně jako ty. 2. Jak jsem viděl dvojku, tak jsem si hned říkal, že zase strkáš hlavu do oprátky :). Já tam sice RR mám taky, ale taková mini a tyhle úplně vynechávám. 3. Do toho RR bych taky nelez. Zase se ti to mota kolem te silné S/R co tam máš. Vím, že tam máš vstup až pod tou S/R, ale vem si, že kolem 21:26 se na ní utvořil DB do trendu, před signálem ti to zase udělalo dvě zelené svíce u této S/R, obě EMy ti jdou vpodstatě na plocho a když se dívám u sebe na RB14, tak je to zase kousek od silné TL, která jde do uptrendu. Navíc si signál vzal po 21:30, pokuď dobře vidím. Ale jinak bych si z toho moc nedělal. Já jsem dneska taky dopadl jako hubkař.

6638

Link to comment
Sdílet pomocí služby

frame3:

1. Pro mně to bylo už dost široké RR. Takže bych to nebral a ješte nebylo 20:00. Tam tu poznámku o tom odrazu dost dobře nechápu. Můžeš mi to vysvětlit?

2. Beru jako impulsivní vstup. Škoda, že jsi nebyl impulsivní i napotřetí. Ten následný DT jsem v těch mojich čarách nějak přehlédnul.

3. Pokud jde o tohle RR, tak jsem tam taky spáchal harakiry.

4. Skončil jsem stejně jako ty.

5. To bych mo nenazýval RR.

6. Trochu širší, ale byl hezky vidět i na RB14. Zavřel jsem ručně po druhé zelené svíci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj RMKomodity,
díky moc za názor !
ad 1) prvního obchodu se mi to opírá o S1,5, tj. pivot points dle SCH, tenhle signal se mi libil, ze vysel jen na B/E+1 je vec druha, ale tam se mi dnes chleba nelamal :)
ad 2) njn, to jsem si rikal, presne co jsem do toho vlezl
ad 3) tohle neberu jako korektní vstup, spíš zoufalstvi :( neco ve smyslu "kdyz vysly ty dva vstupy, co jsem odhadnul, ale nevstoupil, tak vyjde i tento" ... jaký to prekvapení, že to nevyslo :) bylo to po 21:30 ... pri reportu jsem se upsal, chci koncit 21:30-21:40, kdyz se nebude nic rysovat 21:30, tak zavru kram rovnou.

Vím, že ztráty k tomu patří a patřit budou, ale nějak pořád SL z live neumim ještě tak rychle vstřebat. No nic, zítra je taky den.

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kluci trochu jsem dumal nad tím jak se zachovat v případě kdy je na trhu nastolen jasný dloouhatánský trend. Mám dvě pravidla: 1) Pokud je trend hooodně silný a trvá x minut (ne-li hodin) tak do DTB raději vůbec nelezu, na TF dneska byl jasný příklad, že by se to vyplatilo nevstupovat, viz. screen (3 ztrátové DTB za sebou) 2) Toto pravidlo nevím zda bude fungovat, je spíše na ty prudké trendy, které vyskočí o dost, ale nejsou zase tak dlouhatánské. Někdy se to šine v úzkém kanále prudce vzhůru a vytvoří se protitrendové DTB, které je ale málo široké, já do toho často vlezu, protože si řeknu, že S/R je super, divergence taky, je přesné na tick, ALE když se na to podívám zpětně tak jde vidět, že korekce danného DTB ani nepřekročila trendlinky, které ohraničují H/L tohoto stoupajícího trendu. Toto bude hodně subjektivní filtr, kdo ví zda pomůže.

6639

6640

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RMK >> Taky jsem jel i RR, spíše proto, že DTB je protitrend a mi chyběl ten trend. pattern, až nedávno jsem pochytil, že je i trendové DTB, to mi nahradilo RR, tak RR raději nedělám vůbec, nějak mi nesedne.

Gratuluju k tomu výběru DTB (2,3,10)

U té trojky bych si dával zase pozor zda noha není moc vysoko, ale u těch širších DTbéček se to dá ještě tolerovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Remarque:

Vidiš, tak ses bál jak to dneska zvládneš a šlo ti skvěle. Já jsem dneska nezářil, ale nebylo to ani nic děsivého. Když to vemu kolem a kolem, tak jsem rád, za ty nepovedené trejdy, aspoň se mám z čeho poučit než půjdu na ostro.

Pokud jde o tvé obchody:

1. Svíce mám poskládané úplně jinak. Taky to je na mě docela brzo po začátku RTH. Hodnocení bych mu dal, tak * až **.

2. Hodnotil bych to podobně. Ani u mě to není vzhledově nic moc, ale je to ve tvaru 1-2-3 a do trendu.

3. Nešel bych do toho, protože rozdíl mezi nohama je u mě celý bod a to je pro mně už moc. Vzhledově se mi ale líbí.

4. U mě to zase vypadá trošku jinak, pro mně hezký vstup na ** až ***.

5. Tenhle vstup bych taky vzal, ale byl jsem nějaký slepý. Ten široký DT bych bral pouze jako potvrzení toho mešího DT, který je vidět i u mě na obrázku, který jsem přiložil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Remarque:

Můj důvod je stejný. Chci mít jeden trendový a jeden protitrendový pattern, ale jak tak zjišťuju, tak RR je takové všelijaké. Pokud jde o obchod č. 3, tak se mi při zadavání příkazu taky cukala ruka. Rozdíl mezi nohama je 3 ticky, což je už na hraně.

Pokud jde o ty trendy:

1. Kontroluju vyšší TF, jestli to je OK i tam a teprve pak vstupuju. Pokud jde přímo o ty tři signály, tak já bych vzal jenom ten první, protože ten druhý a třetí DB jsou už moc pod červenou S/R úrovní a u třetího signálu nevidím ani divergenci a taky je vstup blízko te červené S/R. Na rozdíl od tebe mám přesun na BE, takže by mě to zřejmě zachránilo i v tom prvním případě.

2. U tohodle DT se mi osbně nelíbí divergence a ani to, že je to není přesně na S/R. Měl bych strach, že si trh na tu S/R hrábne, což se taky stalo. TL by mohla pomoct, ale jak píšeš je to subjektivní. Rozhodně bych se podíval na vyšší timeframe, jestli tam není vidět něco, co by nepodporovalo vstup do toho DT.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RMK >>

5) ano, ten menší DT jsem bral taky v potaz, líbilo se mi, že na té malé formaci klesalo CCI a dělalo divergenci, to mi dodalo trochu odvahy do toho DT vlézt, jinač opravdu až moc široké.

A jasně myslím, že můžeme být rádi za to, že papertrejdujem i dny, které nejsou nějak extra slavné, aspoň budeme lépe připraveni, právě na těchhle dnech se učíme, ne na těch dobrých.

Ať se zítra daří :) Plánuješ už zítra omezit ta RR ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak po delší době taky přihodím grafík. Nic moc, na ES, RB8 a některé vstupy na RB4 (bohužel u toho plného SL na obou kontraktech - 4. obchod - jsem tam lezl jen na tom RB4 bez signálu na 8 a to byla velká chyba). První trade ještě OK. Druhý nic moc, ale fajn. Třetí dobrý. Takže +160 USD celkem. Teď jsem toho měl nechat. Jenže pak začal krásnej short a já začal pátrat, jak do něj naskočit. Když jsem si konečně našel důvod na RB 4 proč tam vlézt, udělalo to v tom směru už jen jeden tick a tradá na plnej SL. rima, takže opět v mínusu. Pak jsem ale vychytal DB a vlezl tam dobře. Jenže jsem moc "utahoval". Výsledkem je, že z obchodu s potenciálem cca 600USD jsem dostal 160USD. Pak dva úplně blbý obchody, který ale ve výsledku velmi mírné +. V té chvíli jsem toho už chtěl nechat, že budu alespoň trochu v plusu a dobrý. Hmmm ... jsem hamoun, nedalo mi to a profit vrátil na opět zcela idiotském vstupu, kterým jsem se dostal do červ. čísel. Poslední trade už je jen zoufalý pokus dostat se zpět na nulu a rychle to zavřít. Nepromeškat chvíli před 22:00 nástup shortu, skončilo to ještě úžasně - několika set dolarovým profitem. Takhle je celovečerní snaha odměněna ztrátou 5 USD. Poříd musím pracovat na psychice a nesnažit se honit obchody. Vím to. Přesto to pořád dělám jako idiot. Ach jo. Všechno je to samozřejmě live, paper pro mne nemá smysl, protože jsem v něm bezproblémově profitabilní. Beru signály bez váhání, live mám u některých problém a bohužel se často ukazuje, že nevezmu právě ty profitabilní a pak už mám klikací absťák, pocit, že mi něco utíká a vlezu i tam, kam bych na SIMu neměl potřebu lézt ... je to těžký. No nikdo netvrdil, že to bude lehký ;-) Obchody 1-3 jsou jako DTB, 4 je zcela nesmyslný vstup (bylo to takové mikro RR na RB4), 5 je DTB, 5 RR a zbytek už jen DTB (kromě posledního trade, tam to byl mikro DTB na RB4, kde jsem počítal s tím zavřít to na několika tikách, abych se dostal alespoň na nulu).

6642

6643

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...