Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

to: Lada

dik moc za tip. Zkusim se po te knize nekde poohlednout. Tusim ze vysla i v cestine. Posledni dobou jsem se taky zameril spise na obchodovani pri otevreni trhu. Pres obed a pozdeji mi trhy uz pripadaji takove line a trendy taky nic moc. Snad tu knihu pres Google dohledam :)

Preju hodne uspechu
Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím :)

Mám na vás další dotaz :) Jak a kde zadáváte své stoplossy? :) já například zadávam stoploss podle cenového grafu. Když jsem se zabyval kdysi indikatory měl jsem pěvně daný stoploss ale když těd se snažím obchodovat price action tak mi přijde o dost lepší i podle něho zadávat stoploss :) jaké to máte vy? :) Zatím pořád na demoučtu tak mi každá vaše zkušenost bude přínosem . :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Pietro,

já osobně stále používám pevný SL 100USD ikdyž někdy se může stát že dle grafu moc logiku nemá.To je pro mě taková optimum hranice.Vychází mě že většinou když vstup špatně zvolím,nebo jsem vyhozen při vysoké volatilitě na korekci trendu, většinou bych musel mít SL podstatně větší abych setrval v obchodě(někdy může být i úplné otočení proti mě).Nemám to přesně spočítané,protože se mě to moc nestává,ale obchodu že bych byl přesně vyhozen na SL(nebo snad jen třeba 2 ticky za ním) a pak se trh otočil zase mým směrem moc nemám,jinak bych SL určitě upravil.Toto mám pevně nastavené při vstupu a se SL už pohybuju jen v můj prospěch někdy ho v průběhu stahuju o nějaký tick dopředu už podle vývoje(ale pořád je pod BE) a při zisku 9 ticku jde automaticky na BE+2.Toto bych zatím označil za můj slabý článek protože se mě často stane že jsem vyhozen u BE a pak trh prchá mým směrem,ale zatím s tím nic moc nechci dělat protože je to docela těžké jít z +100USD třeba i na-100 USD.U 2 strategií se snažím vždy vstoupit tak aby byl SL krytý nějakou hranicí odporu, u zbylých 2 prostě 100 USD.Takže SL podle PA jedu i nejedu. :)

S pozdravem

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

ja ma SL nastaveny pri vstupu automaticky na 100 $ a po vstupu jej ihned upravuji pod nejakou S/R. Muze jit treba jen o low predchozi carky apod. Zkratka ten SL musi mit logicke opodstatneni a zadavam jej aby byl okolo 100 $. Takze si treba prepnu ruzne TF a hledam nejvhodnejsi cenu. Testuji na YM. Na ER2 mi SL 100 pripadl hodne malo.
SL pote posouvam podle toho jak se trh vyviji. Drive jsem zkousel posouvat na BE po dosazeni nejakeho profitu, ale zjistil jsem ze je logictejsi cely prubeh obchodu spise ridit podle vyvoje ceny nez podle vyse profitu. Takze dnes posouvam SL postupne treba ze -100 $ na - 40 $, pak na - 10 $, pak na + 40 ..... Je podle me neefektivni skakat z -100 $ na BE kdyz tesne pred BE neni nejaka opora (S/R). Ta je treba az na - 30 $. Takze trailing SL delam ciste podle price action a ne podle nejakych mit fiktivnich zisku/ztrat, ktere nemaji se skutecnym vyvojem ceny nic do cineni.

Preji hodne uspechu
Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Robert:

výborný a logický postup, který se snažím také používat. také nevidím důvod posouvat vždy po +100$ striktně na BE, když vidím, že se trh dostane např. do krátkodobého chopu, nebo jde zkrátka na pár úsečkách do strany, kde low pár předchozích úseček je např na hodnotě -30 pod vstupem. přijde mi pak logické posunout SL pod toto krátkodobé LOW, tedy na BE - 4 a ne na BE +1 ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,


ještě něco k SL.To co popisuje Robert jsem zkoušel taky,položit SL vždy nějaký tick pod low baru.Obchoduju ES takže možná je to na jiných trzích trochu jinak,ale ES velmi rádo děla proti pohyby až pod low baru ikdyž je trend stále pěkný a silný.Co mám odzkoušeno je,že SL by musel být aspon 5 ticků(což je pro mě 60 usd) pod low baru aby byla solidní pravděpodobnost že nebudu vybrán na nějaké mini korekci.Do těch 5 ticků to nazývám běžným tržním šumem a zdá se mě že se to děje dosti často takže pro mě jsou třeba 3 ticky pod low baru málo.Těchto min. 5 ticků používám až na přitáhování SL v ziskovém obchodě na TF/5 min.(vše ale dle vývoje,někdy to prostě nejde),ale u vstupu že bych šel se SL kvůli tomu třeba k -200 USD to tedy nikdy.Pokud je trh takový nejistý tak jak jsem psal výše taky SL mírně stahuji v můj prospěch,ale je to spíše výjmečné.Jestli jsem Tě Roberte dobře pochopil tak to zatím testuješ,uvidíš jestli se Ti bude dařit takto trpělivě čekat abys mohl posunout SL na logickou hranici při live.Pokud toto jedeš live tak,je to super a chtěl bych být kde Ty,ale já s tím zatím bojuju a proto jde po 112 USD SL na BE+2,trh má 7 ticků dýchání na prostor,tohle ale musím rozhodně časem vylepšit,máte s Ouklendem určitě pravdu,tyto situace co zminuje Ouklend nastávájí,ale...... Ještě se Tě zeptám jak zvládáš přepínat různé TF v průběhu obchodu?Já kvůli tomu objednávám další monitor nějak nestíhám. ;)


S pozdravem

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim,
co se tyce posunu SL,tak jsem ze zacatku posouval vzdy pevne pri +70 na BE+2 (obchoduji NQ),ale casem jsem zacal rozpoznavat,proc me trh vymete casto z pozice. Krome uplatneni nakupu/prodeje se slevou,se snazim pozorovat,jaky typ trendu vznika (viz. Bubble). stranovy je dost casto na bednu,pokud jsem aspon v nejakem zisku a chci si to pojistit,tak
je to skoro nemozne. v normalnim trendu,kdy se utvori HH a nasledna korekce neprekroci low breakoutove usecky,lze s velkou pravdepodobnosti umistovat SL pod tyto usecky. u "hypertrendu" je to pak vetsinou v pohode,malokdy pokouseji low dane usecky,jenz vytvorila novy vrchol. aspon co mam osobne nakoukano..jiny trh,muze byt jiny prubeh. me hodne pomohl backtest v tomto, i kdyz porad je co upravovat.

hezky den preji

Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RobCz: v poslednich dnech jsem se zameril na zajimavy zpusob TSL, ktery zminoval danek - trailovat pod Low druhe (!) usecky v nasem smeru (druhe jsem si vylozil tak, ze musi byt 2 v nasem smeru za sebou, jinak neposunuju vubec)... aplikuji to u NQ na RB 4T (pro posledni cast bracketu tzv. runner) a musim rici, ze je to velmi obstojny zpusob, ktery bere v potaz aktualni volatilitu, PA... jako pomocnou indikaci napr. na T133 ci T266 grafu muze byt CCI14 a protnuti supportu 100 apod.

Jinak jsem rad, ze mame dalsiho clena do party fandu NQ...:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

vidim, ze posouvam SL podobnym zpusobem jako vy vsichni. Snad to je spravna cesta, kdyz to timhle zpusobem ma napozorovano vice lidi. Ihned po vstupu si nastavim logicky SL okolo 100$. S timto samozrejme zacnu hybat az pri dosazeni profitu minimalne 10-15 ticku ( YM ). Drive jsem v techto situacich posouval na BE. Dnes se snazim najit nejakou mirnou S/R okolo BE a SL dam 1 tick pod ni. Muze to byt treba zminovanych - 30$ a nebo treba +30 $. Podle toho, kde se mi zda byt silnejsi S/R. Dalo by se rict, ze takhle pomalu posunuji SL a udrzuji si neustale vzdalenost SL tech 10 - 15 ticku od maximalniho papiroveho zisku. Jak nekdo jiz vyse psal, pripada mi lepsi nedavat SL 1 tick pod predchozi low ale pod predpredchozi a nebo pod opacny RH na mensim TF ( klidne 1,3 min.TF). Jinak se snazim nachazet vstupy spise na 10,15 min.TF. Pokud si na zacatku nastavim SL tak ho nikdy neposunuji vice do minusu. Jen do plusu. Takhle posouvam dokud trh jde (v pripade up trendu) pomalu nebo rychle nahoru. Pokud se trh v nejakem bode zabrzdi, zacne vahat a vytvori nejaky potencionalni bod, ktery by se dal obchodovat na prorazeni, tak v tu chvili prodavam a necekam az me trh zasahne na mem SL. Zadam znovu prikaz na prorazeni toho bodu 1 tick nad a zacinam novy obchod.
Obchoduji zatim jen na simulovanem uctu. Chtel jsem uz zacatkem roku jet live, ale jeste na to nejsem pripraveny. Mym velkym problemem bylo hodne preobchodovavani. Zacal jsem vzdy pomalu a peclive vybiral obchody a postupne jsem zrychloval a zrychloval az jsem vzdycky skoncil asi na 30-40 obchodech za den. Pak jsem se dostal na 15-20. Nedavno jsem si dal limit max. 5 obchodu denne a take obchoduji jen prvnich 150 min. po otevreni. Pozdeji mi ten trh uz nesedi. Zaclo se mi konecne darit. Vymazal jsem dva simulovane ucty po 10 000$ a ted u tretiho jsem se zastavil asi na 5000$ a zacinam to srovnavat a vracet zpet k 10 000$. Kdyz se mi to podari a uvidim solidni vyber obchodu a dobre managovani, tak zacnu live. Drive ne. Vybiram obchody hodne uvazlive a snazim se drzet v trendu co nejdele. Protoze cim dele vydrzim v pozici, tim min obchodu udelam. ( samozrejme ne za kazdou cenu ). Take jsem natahl muj hlavni TF ze 3 a 5 min. na 10,15 min. a vyse. Hodne sleduji hodinovy TF a denni ( vse v rozsahu tri dnu zpet ) Vsimam si kde se cena zhustila v minulosti a dle toho reaguji. Vse hodne diskrecni pristup. Take jsem uvazoval o koupi dalsiho monitoru, ale dokud v trhu nevydelam penize tak si jej nekoupim. Nedela mi problemy prepinat mezi TF. Co se tyka prechodu ze simulovaneho obchodovani na live - nemam z toho obavy. Mam hodne velkou predstavivost a vciteni se do situace a muzu rict ze pro mne je simulovane obchodovani uz ted stejne jako live. Tezko se tomu veri, ale lidi kteri me znaji muzou plne podporit ma slova. Jeste stesti, ze se vse da natrenovat nanecisto, protoze se znam hodne dobre a vim, ze bych byl schopen projet ucet behem kratke doby bez mrknuti oka. Ne, ze bych si nevazil penez, ale jsem typ ktery kdyz se jednou rozhodne, tak sveho rozhodnuti nelituje i kdyby se ukazalo jako spatne.Proto tak dlouho trenuji a ucim se abych tomuhle predesel. Take jsem zjistil, ze kdyz si dopravam vice odpocinku od uceni se a sledovani grafu,obchodovani a vubec kdyz tolik netlacim na pilu tak pokroky jsou o to vyraznejsi. Uz obchodovani neberu jako ze musim za kazdou cenu vydelavat, ale ze muzu. Ono zkratka mene znamena nekdy vice.

Preji uspesne obchody
Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roberte..jenom jeden takový poznatek musíš věřit tomu co umíš, ztráta tě nezrujnuje, zrujnuje člověka většinou chamtivost. Člověku při live většinou nevadí ztracené peníze, ale ztracená naděje, že trading funguje. I když říkáš co říkáš doporučuju jet live co nejdříve, teprve pak se začni (začneš) učit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Robert:

původně se mi nechtělo vůbec reagovat, ale když ti tak pěkně odpověděl Remarq, ta k ti k tomu tedy taky něco napíšu ...

zruinovat 2 účty po 10000 babkách je pro mě absolutně nepochopitelná věc. toto prostě podle mě není možný, leda že by jsi absolutní ignorant a nebo by jsi o tradingu nevěděl vůbec nic, pořídil si sim účet a klikal do něj, jako někde v kasínu. naučil jsi se vůbec něco z teorie, než sis začal zkoušet klikat a absolutně lehkovážně jsi proklikal 20 000 USD ? Poučil ses z toho nějak? Přemýšlel jsi, kromě uváh o koupi dalšího monitoru, že děláš něco zatraceně špatně? Třeba ten tvůj systém reagování na "zhuštěnou cenu v minulosti" (o kterém jsem mimochodem v životě neslyšel - ale to je možná moje chyba) není to pravé ořechové. A i kdyby, tak v tradingu ani tak nezáleží na vstupech, jako hlavně na výstupech. Co myslíš? Ale asi ne co? Zdá se že je vše OK, protože se ti konečně začíná dařit. Tak to je bezva. Už jseš na -15000 a jakmile to srovnáš hup do live, protože v tom nevidíš problém a protože live je pro tebe to samé jako sim atd atd atd.

Nestačím se divit, protože já osobně to vidím úplně jinak a opakuji se tu už po několikáté ...

Zapomeň rychle na to co jsi řekl, jestli to s tradingem myslíš vážně. Zapoměň že je stejné sim a live a zapomeň, že se znáš, protože jestli si s takovou lehkovážností projel simulovaných 20 táců, tak v live projedeš gatě i s botama... V live se nedaří ani těm, kteří dokázali na rozdíl od tebe ten tvůj sim účet za pár chvil zdvojnásobit a udělají to kdykoliv jindy znovu, protože mají dobrý, nebo alespoň nějaký systém, který umí ovládat ... což se o tobě zásadně říci nedá, ale to ti očividně vůbec nevadí ....

Nedávno řekl Nobody, který obchoduje futures už asi 8 let, na otázku : co stojí za tvým úspěchem, a že jsi tak dloiuho vydržel ? následující: ÚCTA K PENĚZůM !!!!

A to je to, co tobě primárně chybí a nezáleží na tom, jestli jsou to peníze simulované nebo skutečné ...

Ale jak říkala moje babička: " Každý svého štěstí strůjcem jest "

Tak ať se ti daří ....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...