Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

Ještě jedna věc, každý kdo začal live, byl předtím na papertradu úspěšný, teď dělám každý den od 500 do 1500$ ale křídla mi nenarostla protože stejně jako ti co už někdy jeli live vím o čem ten live je. A vím, že tam to takové ideální nebude. Osobně se divím, že jsi sem vůbec napsal tento vzkaz, protože vzkazy tohodle typu lidi jsou pro lidi jako 911,marian27, danek jako kronika hodně úsměvných vtipů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to : Remarque

Jet live bez toho, aniz bych byl schopen vydelavat na sim.uctu je pro me absolutne nepochopitelna vec. Vydelavat papirove na simu a pak v realu ztracet - to je mozne. Ale opacne?? Divim se, ze tak zkuseny trader ( 500-1500$ denne) sem vubec dokaze neco takoveho napsat. Vzkazy tohodle typu jsou pro lidi jako 911, marian27, danek vhodne jako zapis do kroniky usmevnych vtipu ;)

to: Ouklend

Pro me nejlepsi metoda uceni je metoda pokusu a omylu. Rekneme, ze jsem si na tom Simulovanem uctu trochu hral a zkousel co se od trhu da ocekavat. Taky jsem si overoval zda neni mozne vydelavat v trzich pri velkem poctu obchodu denne. Ted vim, ze neni. Od toho tady ten simulovany ucet snad je, aby si na nem clovek vyzkousel co potrebuje a ucil se. Mimochodem, kdyz uz jsme u te teorie, tak kdyby mel clovek delat vsechno presne tak jak se vsude pise, tak by vubec nemohl obchodovat, protoze to obrovske mnozstvi informaci si mnohokrat vzajemne odporuje.
Proto jsem si spoustu veci ujasnoval na simu.

"System reagovani na zhustenou oblast v minulosti" neni system - spatne jsem se vyjadril. Pouze tyto cenove hladiny beru v potaz ( Joe Ross - Daytrading )

Ze v tradingu vice zalezi na vystupech nez na vstupech je pravda. Ale kdyz jsem byl po vstupu ve vetsine pripadu okamzite v minusu, tak je asi potreba zapracovat na vstupech. Co myslis? Ale asi ne co?

Jo, vse je OK, protoze jsem na -15 000$. Na simulovanem uctu. Ne v realu. Obchodovani je o vydelavani penez. Ja zatim neztratil ani cent. Sim. ucet je vyborna pomucka na uceni, tak proc toho co nejvic nevyuzit? Porad jsem na tom lip nez jedinci, kteri vymazali ucet v realu.

Proc jednomu funguje obchodovani WCCI a druhemu ne? Proc je jeden trader skvely v obchodovani podle Rosse a druhy nikoliv? Proc je nekdo schopen unest psychicky 400$ ztratu a dalsi jen 200$ ? Protoze kazdy jsme jini. Vsude se to tady pise. Urcite se mnou souhlasis. Tak proc by se podle tebe meli vsichni "budouci obchodnici" ucit a pripravovat na obchodovani stejnym zpusobem? Kazdy je jiny a kazdemu vyhovuje jiny styl pripravy a uceni. A ze ty se divis a vidis to jinak? To je samozrejme. Ja bych se opravdu moc divil, kdybychom to naopak videli uplne stejne. Pises, ze kazdy kdo zacal live byl na papertradingu uspesny. Remarque mi radi uplny opak. Ma pravdu on nebo ty ? Asi je potreba si udelat svuj vlastni nazor, protoze vy dva si odporujete. Remarque zkuseny trader mi radi at obchoduji live a ucim se za pochodu. To opravdu mam prijimat informace a verit jim, aniz bych si to sam overil? A proto jsem rad za sim. ucet kde se da spousta veci overit a naucit. A ze pri tom ztratim papirove -15 000$. No a co?

Co se tyka toho, ze jsem napsal, ze sim.ucet je stejny jako live - uznavam - to jsem prestrelil. Chtel jsem jenom vyjadrit, ze stejne jako mam spoustu slabych stranek (jako kazdy jiny), tak mam i nektere dobre stranky ( jako kazdy jiny). A touto dobrou strankou, ktera mi usnadni prechod ze simu na live je velike vciteni se do situace, ktere mi muze lepe priblizit simulovane obchodovani k live. A ted samozrejme ocekavam ( jak uz je u nekterych znalych zkusenych traderu, kteri pracuji na vlastni psychologii zvykem ), ze se touhle jedinou vetou nechaji opet rozladit. Misto toho, aby napsali neco pozitivniho a poradili jak veci delat spravne, tak se chytaji slov, navazi do cloveka a pisou vyroky svych babicek.

Muj dedecek rikaval...to vsechno jsou zkusenosti...

Preji hodne uspechu
Robert










Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky přidám svůj pohled. Jedu pár měsíců live a úspěšný zatím nejsem, pohybuji se nahoru a dolů, tak jak se snažím vychytávat chyby a problémy, které mi demo neodhalilo. Naučit se obchodovat na demu by měla být záležitost několika měsíců, není to ta nejsložitější věc, která nás čeká. Možná si ji jen složitou děláme ale to vychází z povahy každého z nás. Zatím jsem pochopil, že pokud chci uspět, musím jít svou vlastní cestou, řešit svoje vlastní problémy, opravovat svoje vlastní chyby a pokoušet se změnit svoje negativní vlastnosti, které mi brání v úspěchu. Jsou mi nanic rady jiných traderů, co a jak mám dělat. To jsou jejich zkušenosti, které byly dobré pro ně samé, ale já jsem jiný a musím si na to přijít sám, zažít si to sám a poučit se z toho, i z každé chyby, kterou udělám, prostě ze všeho.
Nemá cenu se přít se o to, jak se učit, co se učit a co dělat dřív, nebo kdy začít live. Důležité je něco jiného, kdo neví co, má před sebou ještě dalekou cestu.
Ale to je jen můj názor.
Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to pioneer.64:

... taky mě to nebaví, opakovat stále dokola, a je čím dál tím více vidět, že čím dál tím méně lidí, je ochotno také na toto stále dokola odpovídat, že live obchodování je prostě jiný svět ...

... né každý, jak jsem se nedávno dozvěděl, dokáže vydělat na demu. někdo dokáže na demu projet třeba 20 táců babek, a přesto je spokojený a vůbec mu to nevadí ... vždyť je to jen zkouška... jen taková hra ... o nic nejde .... ty peníze přece nejsou skutečné ... tak jako třeba tréning u vrcholových sportovců je jen sranda ... jenom si to tam tak na zkoušku čutkaří, protože o nic nejde ... ale live? ... skutečný závod? ... to je přece pohoda ... to jen zamakám a mám to v kapse ...

... data, slip, platforma a vůbec cokoliv jiného v demu nehrají roli. je to stejné a co se týče slipu, nemůžu předem kalkulovat s tím, že bude 0, 1 nebo 2 ticky. to je prostě neovlivnitelné. demo, či sim, ti jen a pouze může potvrdit jestli tvůj systém funguje a jestli jej dokážeš zvládat a ovládat ... ale o to stejně až tak nejde ... to o čem psal Ladary je naprosto individuální situace ... jak sám říkáš "psychologie", v tomto oboru podnikání celkem zprofanovaný pojem, což mě trošku mrzí ...
každý totiž zvládá obchod úplně jinak ... někdo hůře, někdo lépe ... nikdo nemůže obecně specifikovat co to po psychické stránce obnáší, protože každý tuto situaci vnímá a vyhodnocuje jinak ... někdo je v pohodě, někdo je v těžkém stresu ... v každém případě je to diametrálně odlišná situace oproti backtest a paper, který je ti pro live v podstatě k .... jsou kolegové, kteří na demu vydělávají tisíce a přesto si dávají s přechodem na live stále na čas, ale jsou kolegové, kteří prodělají 20.000 sim a vůbec jim to nedělá problém v brzké době na live přejít ...

je jen jedna malá nápověda, kterou tady opakuji, a samozřejmě nejen já, pořád do kola ... pokud ti funguje vše teoreticky (paper), bez dalšího čekání to zkus prakticky (live) a uvidíš sám na sobě, co to s tebou dělá ... v každém případě budeš 100% překvapen ... ať tak, či onak ... akorát nikdy, a můžeš si myslet, jak se perfektně neznáš, nebudeš do předu vědět jak, dokud to nezkusíš ... a to slůvko "zkusit" je tu klíčové ... nikdo tě totiž nenutí k ničemu ... nemusíš jet live a ani to nemusíš zkusit, ale určitě můžeš, a to je ta výhoda ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pioneer.64:

Platforma i data jsou stejná, dokonce i některé demo platformy umí tak nějak jakž takž nasimulovat slip.

Problém je s psychikou. Jak napsal 911, dokud nezkusíš, nepochopíš. Na demu se vše zdá jasné, ale v reálu najednou začneš pod lupou sledovat každý detail grafu, všechno začneš příliš hrotit a jelikož jsi tyto drobné informace na demu vůbec nesledoval a teď najednou je sleduješ, tak se v tom začneš ztrácet a najednou vůbec nevíš, co máš dělat. Druhá věc je pak problém "vidět vs. chtít vidět". Když tvé emoce chtějí udělat obchod, tak si vždycky najdou, jak si ten obchod zdůvodnit. Stejně tak když obchod udělat nechceš. Ale je toho mnohem víc o té psychice, chce to si o tom přečíst nějakou literaturu, doporučuji Douglase a také průvodce od Finančníků.
Tím nechci říct, že by ti to automaticky nemělo jít - třeba já s přechodem na live moc velké problémy neměl. Tím nechci říct, že by to šlo 100% hladce, nějaké komplikace se objevily, ale nebyla to otázka života a smrti a během chvíle jsem je vyřešil a zatím se to drží. Ale to je individuální záležitost, každého ovlivňuje něco jiného. Také je to hodně o systému - třeba u mě je to hodně zásluha jasně definovaných pravidel, které mi nedovolují téměř žádnou interpretaci. Jakmile totiž není třeba interpretace, tak je hned půlka problému vyřešená.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přesně tak jak píše Malcikk
Musíš přesně vědět co máš udělat a to v podstatě uplně mechanicky a podvědomě. Pokud je proti tobě vržen balon nebo cokoliv jiného tak okamžitě se kryješ rukama. Pokud trh vystřelí proti tobě tak okamžitě vystupuji,apod. Musíš přesně reagovat na každou situaci na trhu naučeným postupem. Pokud jsi ještě říkáš počkám, co kdyby.... tak to ještě trhy nezvládáš dostatečně dobře.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to MNovak:

"Pokud trh vystřelí proti tobě tak okamžitě vystupuji" - můžeš to prosím blíže, nejlépe na konkrétním příkladu, upřesnit? Jak velký pohyb proti ještě akceptuješ, a kdy okamžitě vystupuješ? Např. když na 1 TF grafu má poslední svíce hodnotu třeba 2 body. V tomto případě zřejmě nepoužiješ pravidlo posunu SL pod její Low a nečekáš až tě trh vyhodí, když jde proti...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ouklend, to je přesně to co jsem chtěl říct, proč chceš vědět co ještě akceptuje MNovak a nepřemýšlíš nad tím, co jsi schopen akceptovat ty. K čemu ti bude taková informace, jak se zachová on, musíš přece naprosto přesně vědět jak se zachováš ty. Sám víš nejlíp, že trh vytváří spousty otázek a na ně musíš mít vlastní odpovědi, jinak se neposuneš dál.
Ber to prosím bez emocí.
Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Láďo:

beru to bez emocí a rozumím, co tím chceš říct a jak to myslíš, ale bohužel nesouhlasím ;)

Protože:
to, že jsem MNovaka slušně poprosil o určité vysvětlení jeho tvrzení, nebo jeho postupů, které jsou ti určitě na rozdíl ode mě velmi dobře známy, ještě neznamená, že jej budu slepě aplikovat do svého systému. maximálně se tím můžu nějakým způsobem inspirovat, ať už pozitivně nebo naopak. o tom je ostatně celé tohle fórum, kde si lidé vzájemně vyměňují určité informace a z nich si pak vytvoří nějaké, sobě přípustné závěry. slepě jsem kdysi aplikoval některé obchodní systémy a věř mi, že mi to bohatě stačilo. i mému účtu, který se teď z toho pomalu a těžce vzpamatovává ....

... a když už jsme u toho, tak sám moc dobře víš, že to co jsem teď napsal, není jen otázkou tohoto fóra a to, že si někteří lidé vyměňují své poznatky, postřehy a zcela konkrétní informace týkající se zcela konkrétních obchodů není přece důvodem k tomu, aby se kopírovali, nebo se těmito informacemi nutně zásadně ovlivňovali ...

co tebe potom vede k tomu, že sám děláš něco o čem těď vlastně tvrdíš, že je k ničemu? k čemu "vám" tedy jsou tyto informace, když jejich jakýkoliv význam teď popíráš?

Přece si o mě nemyslíš, že se mi po odpovědi, pokud ostatně nějaká vůbec bude, zhroutí svět ... tak či onak, v pondělí budu v trhu zase ... stejně jako ty ;)

Ouklend

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ouklend, nejsme ve vlákně pro začátečníky a ti kteří se snaží obchodovat PA už určitě prošli nějakým vývojem a měli by si hledat svou vlastní cestu jak dál. To je to, co jsem tu chtěl zdělit, nic víc.
Toto fórum je našlapané informacemi, pomohlo mě, tobě a spoustě dalších, kteří nebyli líní si je přečíst, vyzkoušet a použít pro budování svého OS. Kdo chce, hledá dál a sdružuje se do skupin ve kterých si navzájem pomáhají. OK. Ale stejně si musí najít ten svůj systém, svoji cestu jak dál. Nic jiného ani dělat nemůže pokud chce uspět.
Nejsem proti poskytování jakýchkoli informací, jen chci říct, že od určitého stupně (třeba live) už tě neposunou dál, dál už musí každý sám.
Nevím jak bych to ještě jednodušeji napsal. Ale stále říkám, že je to jen můj názor. 100 dalších lidí bude mít 100 jiných názorů a tak to má být.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ladary:

mno. asi to nemá cenu dále rozebírat, protože bychom se asi dostali do začarovaného kruhu, jestli už v něm náhodou nejsme ...
nevím jak bych to už jinak napsal ... ve všem s tebou souhlasím až na to, že pokud chci nějakou informaci, kterou nemám možnost jiným způsobem získat, tak si o ni požádám, což jsem udělal, a jestli mi ta informace k něčemu bude, tak jako mraky ostatních, nemohu do předu vědět, dokud ji nedostanu ... tak jako nemůžu vědět, když si koupím knihu např. od Rosse nebo kohokoliv jiného, jestli ty informace použiju nebo ne, přitom samotná koupě uvedené knihy do předu vůbec neznamená, že se podle ní v budoucnu musím, chci, nebo budu řídit ... Primárně je k jejímu získání potřebný minimálně určitý zájem ...
Chtěl jsem jen a pouze k prvotní informaci A= "Pokud trh vystřelí proti tobě tak okamžitě vystupuji" dostat i to neznámé B, protože mě to zkrátka a jednoduše zajímá, jak to autor tím svým "okamžitě" myslel, bez ohledu na to, že tuto informaci chci dále nějak použít, natož se podle ní řídit atd... Na druhou stranu může třeba pomoci komukoliv jinému ...
Mimochodem ty jsi si svůj obchodní systém, stejně jako já, taky neuplácal z vody, ale na základě určitých informací, zkušeností apod. ...

Je to tady snad diskuzní fórum ne? Netušil jsem, že tě má otázka, která byla směřována MNovakovi, a která se konečně vrátila ke smyslu tohoto vlákna,tedy obchodování pomocí PA, tak popudí ... a po pravdě tomu ani vůbec nerozumím, proč se tomu tak stalo ...
Pokud si chceš ještě na toto téma se mnou povídat, nejsem proti. navrhuji ale přejít z tohoto vlákna, které je především určeno PA a ne tomuto obecnému polemizování, do roviny emailu, abychom tu nezavazeli těm, kteří se chtějí dozvěddět třeba i něco konkrétního o tomto báječném způsobu obchodování ... ;)
Můj je ouklend na email.cz .

Zatím se měj ...



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na žádost několika kolegů, opět po delší době jeden graf. Obchody jsou live ze dne 19.6.2008, trh ER2, nastavení RB0.9. 1) Long, vstup na základě DB, hodnota 731.2 - výstup na pos SL 733.3 +210 2) Short, vstup DT 733.8 - výstup 730.6 na pos SL +320 3) Short vstup RR na hodnotě 732.3 - výstup na pos SL 729 +330 4) Long 728.8 naprosto nesmyslný vstup, ničím nepodložený - výstup na BE+1 +10 5) Long DB hodnota 727.9 - výstup na PP 732 +410 S pozdravem Richard

5663

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...