Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

Diky vsem za reakce,

Lada pise ze na YM na mensich TF se da obchodovat se SL 50 USD. Ja s Ladou souhlasim. Na ES uz by to bylo asi malo. Ja momentalne zkousim obchodovat 2 kontrakty na YM kde zkousim vyuzit momentu prorazeni ruznych S/R na vyssim TF ( 10, 15min.) a SL zadavam a posouvam dle nizsiho TF ( 5, 3 min.) SL mam zhruba 70 $ na kontrakt a prizpusobuji jej pod low predchozi carky na jakemkoliv TF tak aby to bylo zhruba tech 70 $. Celkem mi tento zpusob vyhovuje. ER2 byl na me moc rychly a hlavne jsem nebyl schopen nastavit vyssi SL z hlediska me psychiky. Myslim ze na YM se SL 100 USD da v pohode obchodovat. Na 15min. TF byl napr.dnes v obchodni hodiny (cca 20 baru) prumerny pohyb na bar 90 USD. Takze myslim ok :-) 1 kontrakt prodavam asi na 50 usd zisku a dalsi posouvam pri tomto na BE. Pak jej posouvam pod low predchozi carky a cim vetsi zisk tim vetsi prostor mu davam. Mozna bych tomu obchodu mel davat vetsi prostor uz od zacatku. Zkuste poradit.

Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jakožto traderské nedochůdče, které ještě ani pořádně nezačalo testovat žádnou strategii se necítím moc povolaná radit. Vyházela jsem z grafu všechny indikátory kromě volume a zatím jen tak koukám na graf (také sleduji YM), jak se cena pohybuje, a snažím se do toho proniknout. Ale už i v této počáteční fázi je mi jasné, že když chci mít nízký SL, cca do 100 USD, tak přicházejí do úvahy jen TF do 5 min. I když S/R i svícové patterny fungují lépe na vyšších TF, ale myslím, že eventuelně nic nebrání tomu si zakreslit S/R na těch vyšších TF a obchodovat na TF nižším. Nezdá se mi, že by zvraty na nižších TF byly zas tak překvapivé, to možná jen na vyšších TF pohyb trhu vypadá tak nějak učesaněji, protože je méně svíček, které pokrývají delší časový úsek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Robert napsal:
No jo jenze na vyssim TF funguji prurazy S/R daleko lip nez na nizsim TF. Pripada mi hodne tezke na 3 min. TF nebo na 5 min. TF odhadovat nejaky dalsi vyvoj, protoze tam dochazi hodne k neocekavanym zvratum. Aspon mi to tak pripada :-)

Robert


Já si značím nejdůležitější S/R úrovně na 30min. grafu, který pak přepínám na 5TF, ale obchoduji na 1-3TF podle volatility. Vstupní úrovně a hlavně míru rizika (potřebná výše SL) řeším přes RB50-takže mám na ER2 zapnuty 3 různé TF. Snažím se vyhýbat volatilnímu trhu, ten není prozatím nic pro mě. A mám zapnutý ještě 3TF graf na YM-velmi často jdou oba tyto trhy stejným směrem, a občas si ho zaobchoduji taky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tatiano,

taky prepinam na ruzne TF. Snazim se najit nejaky hlavni vstup ( pruraz S/R ) na 10 nebo 15 min. TF. Cenovou hranici si zaznacim a prepnu si na nizsi TF ( 5,3 min. ) a tam musim najit nejaky prijatelny vstup na zaznamenane cene z vyssiho TF. Pokud si tyto ruzne TF sednou a pripadny vstup je zhruba v souladu tak do toho jdu. Situaci se snazim hodnotit take na hodinovem TF a dennim ( max tri dny zpet). Jinak obchod ridim a SL posouvam spise na 5 min. a nizsim TF. Vysledky zatim nic moc. Delam zbytecne moc obchodu. Ale postupne se lepsim a cim dal tim vic si vybiram do ceho jit a co radeji nechat plavat. Ja jsem hold zvykly vsechno si overit na vlastni kuzi. Takze to co se vsude pise, ze se nema delat, tak ja to proste musim vyzkouset, abych vedel, ze je to opravdu blbost. Ale aspon to ma do budoucna tu vyhodu, ze ziskam hodne zkusenosti a lepsi cit pro trh. Teda aspon doufam :-). Zkousel jsem postupne vsechno mozne a nakonec jsem balancoval mezi Rossem a CCI . Zvolil jsem Rosse. Indikatory nepouzivam zadne. Netvrdim ze jsou spatne,ale me sedi vic cista price action. Hodne jsem nacerpal z knihy Daytrading od Rosse. Ze vsech jeho knih mi tato pripadla pro intradenni obchodovani nejuzitecnejsi. Zatim zkousim hlavni, vedlejsi i doplnkove vstupni signaly a uvidim casem na ktere se zamerim. Jeste ze se da vse natrenovat na simulovanem uctu. I kdyz v realu to bude samozrejme tezsi. Tatiano obchodujete ( nebo obchodujes ? ) s jednim nebo vice kontrakty? Ja zkousel hodne dlouho jeden na ER2, ale ted nedavno jsem presel na YM a 2 kontrakty a zjistuji, ze je to daleko pohodovejsi obchodovani. Tedy aspon pro me. Daji se tak daleko lepe ridit obchody a clovek muze dat trhu vice prostoru "dychat". S tim, ze vystupy mam taky rozdelene na dva. Jeden drive a jeden pozdeji. Da se tak podle mne vice stabilizovat equity.

Hodne uspechu
Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím :)

Chci se zeptat obchodujete někdo čistě podle svoji intuice? :) bez nějakých rossovych paternu nebo podobně :) docela mám nakoukané zlato a na demo učtu se mi opravdu daří snaším se obchodovat podle intuice která ale bude v reálu hodně asi těžka, takže jedu ještě 123 patern kterým bych asi začnu na ostrém učtu ten je jasně definovaný a pokud by to šlo tak bych se rozhodl i pro svou intuici :) A děkuju za diskuzní forum price action za poslední dva měsíce jsem se posunul o dost dál než s indikátory :) pořádně jsem ani nekoukal na graf kupoval při rsi a při konci trendu a podobně :) Myslím že supporty, ross a podobně člověku dají mnohem víc :)

Díky za odpovědi :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

P.i.e.t.r.o._l. :

Nevím jestli někdo dokáže obchodovat jen podle intuice, ale věřím, že na ni někdo může hodně dát a může mu v obchodování i pomoci, jako jakýsi "další filtr, či indikátor" .

Jseš si naprosto jistý, že obchoduješ jen pouze podle své intuice?

Pokud to " máš nakoukané ", jak říkáš, obchoduješ podle ceny a reaguješ na určité situace v trhu, které cena dělá, tak neobchoduješ podle intuice, ale podle určitého chování cenového trendu, či pohybu, na které reaguješ vstupy, výstupy, nebo taky ničím - tedy Price Action.

Pokud ovšem jde např. trend jasně up, úsečky jsou zelené, a tobě "něco" v podvědomí řekne, přesto že se trh takto vyvíjí, že máš prodat, ty to uděláš a trh se najednou otočí, tak to je intuice, která je také někdy pokládána za šestý smysl a kterou jsem já osobně viděl akorát v některých detektivkách ...

Mít intuici při obchodování na burze a obchodovat pouze podle ní, tedy nakupovat například na základě mrazení v zádech, či loupání v koleně, nebo že mi něco řekne že mám udělat to či ono pokládám v tomto konkrétním případě, tedy v tradingu, za utopii nebo taky šarlatánství. Pokud by tomu tak bylo, šlo by zřejmě o za svatý grál, po kterém prahne každý trader.

Ouklend ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

on si totiz kazdy clovek predstavuje pod pojmem intuice neco jineho. Pro me je intuice proste soubor znalosti na zaklade, kterych se pri obchodovani rozhoduji, aniz bych musel zdlouhave premyslet a uvedomovat si proc tak jednam. Kdyz trader ziska urcity cit a dostatek zkusenosti s trhy, myslim ze je schopen jednat automaticky na zaklade "intuice". Kdyz sve jednani pozdeji zhodnoti, tak zjisti, ze takove jednani melo plne racionalni vyznam. Ale tohle chce uz hodne dobre zkusenosti.
Pokud si nekdo pod pojmem intuice predstavuje nejake "nutkani" nakoupit, aniz by k tomu byl nejaky racionalni duvod, jak pise Ouklend treba "mrazeni v zadech", tak to je asi sebevrazda...

Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

přesně tak. Robert to napsal výstižně. něco jiného je naučit se obchodovat do takové míry, že jsou mé kroky zautomatizovány a já tak bez většího přemýšlení reaguji na určité chování trhu, jeho fomace a pod. viz. jako např. jízda autem: na červenou prostě řidič zastaví a nepřemýšlí o tom proč má zastavit, proč je tam ta červená a co kdyby to přece jenom zkusil projet, protože by z toho mohl něco získat, v tomto případě né $$$, ale čas, a nebo také lůžko v nemocnici, nebo také třeba i lůžko na krchově. to je v tradingu stejné. buď něco získáš, nebo tě čeká nemocnice (SL), nebo také i ten krchov (pokud se SL neumístí a trh jde proti), potom je otázka jestli jet na červenou nebo ne.
nebo když si člověk zavazuje tkaničku u bot - taky nepřemýšlí o tom jestli teď udělat uzel a potom smyčku a udělá to tak, jak to má naučené, přitom tento postup může být různý. V těchto případech jde tedy o zautomatizované chování tedy určitý automatismus.

Není to tedy INTUICE, co nám pomáhá zavázat si tkaničku nebo projet křižovatkou. Intuice je trochu něco jiného a v tomto případě by znamenala to, že pokud se budu blížit ke křižovatce, kde svítí zelená, tak stejně přesto začnu zpomalovat, brzdit a pomalu k ní dojíždět, protože budu vnitřně tušit, či do předu vědět, že než bych k ní dojel, naskočí stejně červená, takže nemá cenu někam spěchat.

Já bych byl ale i při použití slova automatismus v souvislosti s obchodováním velice opatrný a spíše bych použil asi vhodnější slovo " RUTINA ", která se využívá a uplatňuje snad v každé profesi, tradingu nevyjímaje. úplně automaticky dle mého obchodovat totiž moc nejde. ikdyž svůj pattern či jakýkoliv signál pro vstup sice vyhodnotím automaticky, měl bych být totiž pořád ve střehu a měl bych před vstupem pamatovat i na další faktory, či proměnné, které nejsou konstantní (jako u tkaničky), ale nahodilé, a proto nejdou do automatismu dost dobře zakomponovat. patří mezi ně třeba čas (např. brát signál v 22.00 hod. ? no asi raděj ne že ?,) nebo fundamentální zprávy (vzít jasný signál těsně před reportem, když se trh po jeho vyhlášení může rychle utrhnout proti mě?) atd. atd.

Ouklend

P.S.: opět se omlouvám za svůj delší příspěvěk a celkem i nepodstatnou úvahu ( jsem se nějak rozkecal :) ), protože ať už diskutujeme nad jakýmikoliv slovíčky, či pojmy, či systémy, tak stejně tím nejdůležitějším a nejpodstatnějším je v tradingu stav našeho účtu, a náš způsob, kterým jsme k tomuto konkrétnímu stavu dospěli, ať už je tento náš postup jakýkoliv a nazýváme jej jakkoliv.... ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím :)

Tak pro ujasnění tou intuici jsem myslel jak nazval ouklend podle cenového grafu že už mám odkoukané jak se chová atd. :) asi jsem to nazval blbě. Ale myslel jsem to tak že neobchoduju třeba paterny, ale čistě podle sebe a ne nějakých paternu z knih a podobně :) A vy obchodujete čistě price action nebo spíše rosse atd. ? :) a jaké máte vysledky s price action? :)

Pietro :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

P.i.e.t.r.o._l. :

tak to je potom jiná :) ;)

jinak já osobně se snažím obchodovat price action, pro které vycházím z:

1) Rossových patternů Ledge, Congestions a Trading Range, tedy jejich proražení, ale nerozličuji jednotlivě mezi nimi a ani nelpím na jejich názvech, protože někdo tomu může říkat a tuto formaci vnímat třeba jako trh jdoucí v "kanálu" a pod.
2) podobná situace jsou trojuhelníky a jejich proražení
3) pak formace DB, DT, 2bR a bubbleho RR
4) no a to vše pak samozřejmě s přihlédnutím na S/R úrovně ať už jsou to Pivoty, nebo S/R, které jsem si nakreslil sám
5) no a ještě pokukuju po Candlestick patternech, ale mám divný pocit, že si to už tak dosti komplikované, jen ještě více zbytečně komplikuji, takže tomu moc nedávám

výsledky zatím střídavě oblačno, protože ještě nemám tu "RUTINU" :) a dělám hloupé, školácké chyby, ale v každém případě je to pro mě přístup 100 x lepší než jakýkoliv obchodní systém, či indikátor, už jen třeba z toho důvodu, že není pro můj účet tak bolestivý jako ...
jedině dobré zvládnutí PA ti mnohokrát umožní ihned vstoupit při otočení trendu a né až na jeho konci, jako to umí třeba některé patterny, některých systémů ... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja taky obchoduji podobnym zpusobem jako Ouklend. Dalo by se rict, ze vychazim hodne z Rosse. Ale, abych presne dodrzoval a pocital mnozstvi carek apod. tak to spise zkousim tak nejak podle citu a konkretni situace. Snazim se nalezat ruzne S/R hranice a zkousim vstoupit na jejich prorazeni. Je jedno jestli je to Rh, congestion nebo double top/bottom. V soucasne dobe hodne experimentuji s velikosti SL, jeho posouvanim a vystupy. Mam celkem problem vstoupit do trhu ve smeru trendu. Kdyz uz se trh rozjel a udelal nejaky pohyb tak mi vzdycky pripada, ze uz to byl dostatecne dlouhy pohyb a ze trh uz se musi kazdou chvili otocit. Takze zkousim vstoupit do protismeru a ono to bohuzel pokracuje v trendu a to hodne dlouho. Napr. tyto posledni dva dny na YM toho byly zdarnym prikladem. Samozrejme kdyz se v pondeli rozhodnu, ze do tendu vstoupim i kdyby byl predchazejici pohyb dostatecne dlouhy, tak je jasne ze to v ten den bude litat nahoru a dolu presne opacne jak bych predpokladal. Takze musim najit nejakou takovou zlatou stredni cestu jak na to.

Hodne uspechu
Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roberte, možná by ti pomohlo studium Market Profile. Je to jiný pohled na trh, a uvědomíš si spoustu věcí, které ti zůstávají skryty. Minimálně můžeš ze způsobu otevření trhu a jeho chování za první hodinu získat velice cenné informace o dalším vývoji na trhu. Nerad bych aby to vyznělo moc optimisticky, kniha je plná informací, které se musí pochopit a nestačí si ji jen jednou přečíst. Mě osobně studium MP hodně pomohlo.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...