Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

RMK >> v tom říjnu07 bylo více méně stejné volume ? tak to jsem to odhadl dobře. Opravdu z těch RB mám trošku vítr.

Rozpětí svící není zase tak velké. Správně by se SL měl dávat tick nad/pod ramenem DTB, ale zdá se mi to zbytečné. Ve velké většině připadů ten SL50$ stačí, sem tam jsem ho i snížil, pokud vzdálenost vstupu od ramene je menší než 50$. Pokud je vstupní svíčka moc velká a k ramenu je více než 100$ tak nevstupuju (to nastane tak v 20% případů). Z hlediska MM vychází nejlépe PT23tick a stejně $$$ by vydělal i PT34 tick, samozřejmě s ohledem na SL50$.

PS: ty screeny nejsou říjen07, ale včerejšek.

Tak ať se dnes daří :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

RMKomodity a Remarque:
volume asi zase začnu trochu testovat. Jel jsem ho dřív na FW.
Co se ale týče srovnání volume a RB tak tam vidím zase menší plus v RB ten že k profitům potřebuješ pohyb. Na volume se ti vykreslí sice mnohem víc svící ale nikam nelezou. Točej se třeba pořád na tý samý ceně. Všechno má hold svoje výhody a nevýhody no.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Remarque:

Pokud jde o tvou podminku do MM, tak jsem to tady uz psal. Podle mne neni problem udelat vice obchodu, ale na zacatku kazdeho obchodovani zacinas v nejakem relativne klidnem stavu. Po dvou ztratach nebo vyhrach se od toho stavu zakonite odklonis a do hry vstupuje cim dal vic chamtivost a to bud, ze chces ztraty dohnat nebo naopak urvat jeste vice.

Pokud jde o uspesnost na volume grafu, tak je to pozitivni a jenom to potvrzuje to o cem jsme se bavili, ze vhodne pojata PA funguje na vsech TF.

Pokud jde o samotne obchody:

1. Vubec bych nevstupoval. Pod nohama neni jednak zadna blizka S/R. Divergenci tam taky poradne nevidim a hlavne nad vstupem je hned S/R.

2. Tenhle se mi taky moc nelibi. Vstup je zase blizko S/R. Aspon tam je divergence na CCI.

3. Mohl by byt trochu vetsi, ale s jasnou divergenci a na silne S/R.

4. Do tohodle bych se musel hodne premahat.

5. Pro me taky rozhodne nejehzci signal z tech peti.

Akorat by me zajimalo, jak tedy vstupujes, protoze se na to divam a SL 2.5 b. tam podle mne nema sanci, pokud vstupujes tick nad high/pod low svice. Je to jasne videt z tech obrazku treba u 3 a 5, kde vstupni svice ma rozpeti 5 bodu a zpetny pohyb je tak 3 az 4 body.

Jinak tak okolo 17:45 je taky DT, ktery si na RB vzal a tady ne.

Remarque, frame3: Kluci, podle mne ma kazdy ma v sobe pochybnosti, jestli to co dela je ta spravna cesta. Cely trading je proste silne subjektivni zalezitost. U rovnice 1+1 mate porad stejny vysledek, ale tady dosahne kazdy neceho jineho a to i se stejnymi nastroji a pristupy. Odporuje to proste vsemu tomu, co do nas husti lidi kolem. Cely ten proces neni rovna trendlinka, ale klikata cara. Kolikrat ja pochyboval o tom, jestli to dokazu, jestli na to mam. Kolikrat jsem se dostal do slepe ulicky a zjistil, ze tudy cesta nevede. Kolikrat me prepadly pocity frustrace z toho vseho. A potom jsou tady ty motory, ktere me znova nastartuji a zenou zase dale a to vedomi, ze kdyz to dokazili jini, tak proc ne ja, ta vidina volnosti, kterou mi to da, kdyz to dokazu. Na tohle je potreba se zamerit, kdyz se nedari. Podle mne prechazeni od nastroje k nastroji je k nicemu. Frame3 hledas vice jistoty v absolutne nejiste veci. Tohodle bychom se meli rozhodne vyvarovat a nepreskakovat od jednoho ke druhemu jenom pro to, ze to zrovna tedka nefunguje nebo se nam nedari. Jenom se budes zbytecne motat porad dokola a hledat nastroj, ktery ti da vice jistoty. Mozna to jsou jenom takove zvasty, ale je to casta chyba nas zelenacu, ze hledame porad neco, co nam da vetsi jistotu v tom, co delame. Vcera ti absolutne selhaly jine veci nez PA a to disciplina a MM. V tom vidim ten problem, ze si udelal takovy zasek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RMK: Díky za postřehy.
Ad 1 - ano, utahuju to nad svíci správné barvy. Proto vyhozen na korekci a zisk jen z prvního kontr. Ale to mi nevadí. Proto tam mám dva kontr., jeden je na malý PT a když druhý skončí na BE, tak ať ...
Ad 2 - nepříliš dobře zahrané. Ano, SL nebyl nad svící. Abych jej tam měl a nějak rozumně, tak někdy lezu dříve, třeba na základě toho RB4. Ale to je zase velmi agresivní přístup a ne vždy se vyplatí. Tohle se mi přestalo líbit a chtěl jsem to zavřít de facto na BE oboje, jen jsem to nestihl, zavřel jsem první kontr. asi na 2 tick a druhej vyhučel ...
Ad 3 - psychika. Nevěřil jsem, že se rozjede podle plánu a tak jsem utáhl už PT1 s tím, že jsem úměrně tomu přitáhl i SL na druhém kontr. Když se jevilo (na základě takového mini db na RB4) že to asi ještě půjde nahoru a nebude platný DT, vzal jsem PT2. Nakonec to bylo dobře, protože posunuju na open svíce a tady by mě to vykoplo na BE.
Ad 4 - to bylo obrovské selhání. Ale nechal jsem to na screenu, protože to byl obchod, který jsem prostě udělal.
Ad 5 - tak alespoň tu se shodneme :-) Jen nejedu na pevné PT, mám první PT pevný (a dost malý) a druhý už jen na TSL. Jen jsem ho neměl tak utahovat, správně (tzn. kdybych se držel vlastních pravidel), tak jsem byl vyhozen až na ceně cca 842 a ne 832...
Ad 6 - ano, tady jsem měl brát právě ten trojitý DB. Opět moje blbost ... Jinak tohle byl přesně ten případ precizace vstupu na RB4, takže jsem počítal s tím, že to další 4 tick udělá a bude to alespoň na nule, rozhodně ne ztráta.
Ad 7 - ano, 2bR jsem viděl, ale nevzal a litoval.
Ad 8 - agresivní vstup na DT na RB4. Tam bylo vidět, na RB 8 z toho byla nakonec zelená svíce a pokračování trendu. Ale to bylo už jen zoufalství ;)

Díky za připomínky, budu bojovat dál, zatím jsem pořád ještě + (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RMK >> tak hledat více jistoty v tradingu je vcelku blbost, vždycky to bude nejistý kšeft. I ty volume1500 jsou nejisté, jen se mi tam líbí, že ten manévrovací prostor je menší než u RB. ale Volume má zase jiné nevýhody, je to prašť jak uhoď, záleží na každém co mu více vyhovuje.

Jen se na mě nezlobte, ale na RB je teď docela snadné vydělat, podle mě když se to zklidní tak to bude horší a je problém najít hezké DTB, podle mě kdo nedokáže v tomto období profitovat tak by v tom minulém měl jen ztráty. To je aspoň můj pohled.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Remarque, frame3:

Tak jsem si udelal takovy maly statisticky pruzkum na rozpeti a celkove volume u NQ v mesicich 9, 10 a 11 v minulem a tomto roce. Vypoctene hodnoty jsou medianem hodnot daneho mesice, ktere jsem vytahnul z mypivots. Tady jsou hodnoty:

Mesic Range Volume
09/07 25.00 327183
10/07 34.00 388228
11/07 53.75 529817

09/08 59.50 456058
10/08 105.00 521645
11/08 66.63 358230 (hodnoty do 18.11.08)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Teď pojedu hlavně V1500, pravidla MM zatím stejná jako u RB, jen s tím rozdílem, že nepolezu tam, kde vstupní svíčka má range větší než 100$. RB pojedu taky, ale tam beru jen ty suprové signály (***) chci vidět krásnou formaci, na S/R a s divergencí. 19.11.2008 na V1500 1) Nic moc signál, zvažoval jsem zda vzít. 2) Trochu široké, ale jinak podle mě hezké trendové DTB, líbil se mi ten přesný odraz, kdyby to nebylo přesné asi bych nebral. 3) Za dnešek asi nejhezčí signál, taky kdyby nebylo tak přesné tak bych ho kvůli širokosti nebral.

6650

6651

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, moje dnešní obchody. NQ, RB2, 19:30-21:45, 3 obchody, 2xSL, 1xB/E+2, live 1) RR, podle mne v pořádku vstup, dle plánu, do trendu, že to skončilo na B/E+2 a ne PT je věc druhá, ale s tímto vstupem jsem spokojeny 2) RR, po dlouhé pauze a přání, ať to prorazí dolu jsem se dočkal, dle mého vše nasvědčovalo, že se jedná o správný vstup, pod pod silnou S/R a včerejším low, potvreno klesajícím MACD-H, díky korekci SL 3) RR, prakticky ten samý vstup, ale po dlouhém váhání ceny, zda jít dolu a prorazit low, po prurazu jsem pockal na druhy pokus a vstoupil, bohužel korekce mi trefila SL skoro na tick a pak se rozběhlo "mým" směrem, kdybych počkal na druhý odraz, tak .. ale na kdyby se nehraje, takže SL Začal jsem si do grafu psát i vstupy, které se mi líbily, ale nevzal jsem je, primárně buď díky tomu, že mi to hlava a řada SL nedovolila nebo, v případě 3U nemám v plánu a tam nechci brát, jen sledovat. No, nemůžu říct, že by moje psychika byla na nějak extra dobrý úrovni, nemyslil si, že vstupuji blbě nebo porušuji plán, ale moje chyba je, že jsem snad málo trpělivý a občas přání předběne trh :( Pořád věřím systému, který je dobrý a funkční, jen je chyba mezi židlí a klávesnicí :) Pokud někoho napadne nějaký komentář, tak sem s ním, určitě jsou vítané. ať se daří, Míra

6652

6653

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...