Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dnes 4.12. - NQ 15:30 - 18:00 3 live obchody 2xPT , 1xSL 1) trendové DB, pěkně souměrný na S/R hranici, výstup na - PT +100 2) trendové DB, na S/R ale těsně pod *"tou hnědou čárou", což není moc příznivé - SL -50 3) trendové DT, pěkně pod tou hnědou čárou, ramena na tick přesná a divergence - PT +100 celkem +150(zaokrouhluji) pocity: byly to moje první dva vítězné obchody, takže takové malé utišení, že to opravdu jde. Den skončil v příjemném plusu, což mě velice těší. Můžu potvrdit to co se všude píše, že trading je opravdu z velké části o psychice. to frame3: drawdown jsem měl samozřejmě větší. v klidu se snažím být, ale nervíky to jsou, však víš nebo teprve uvidíš. každopádně dneska jsem to trochu spravil a zítra pokračujem :) * hněda čára = říkám tomu rangestart , obě hnědé čáry ohraničují rozpětí za prvních 15 min. převzal jsem to od Petra z jeho článku o DT/DB, má pravdu, že trh má s těmito hranicemi během dne problém. teď už mě snad neukamenujete :-p

6814

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to pavka:

EMA 34 a 100. náhodně zvolené..trend si určuji sám, jestli se EMA kříží nebo ne, podle toho se neřídím..Spíš když beru trendové DB a DT sledují jak daleko jsou vzdálené od EMY a on trenový linky, protože trh má tendenci se k ní vracet a příliš vzdálené patterny, mohou být falešné, sám jsem takové už měl takové dva teď v live..oba ztrátové.je to věc kterou pozoruji až poslední dobou...ale spíš si chtěl slyšet o těch EMA, moje odpověď je, že se jima až tak neřídím...možná se podívej na můj dnešní třetí obchod,pokud se v momentě, kdy se utvoří trendové DT nebo DB, kříží EMA je celkem pravděpodobné, že trh bude pokračovat v trendu..
jinak díky, ať se také daří ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím, moje dnešní obchody. NQ, 19:30-21:45, 4 obchody, 1xB/E+2, 2xSL, 1x MKT exit -0,75b, live 1) DB, podle mne pekný DB na dnu kanálu, navíc "opřený" o S/R a S0,5 + podpora MACD-H, ale nedoslo to az k PT, ale s timhle obchodem jsem spokojený 2) RR, vzal jsem odraz od dna kanálu, po prorazní DB, ale byla to pěkná blbost, taky to podle toho dopadlo .. SL 3) RR, totožný vstup jako 2), jen s odrazem od S0,5, myslím, že vstup podle plánu, ale jak se trh nerozjel hned mým směrem, tak jsem zazmatkoval a vystoupil MKT na ztráta -0,75b ... trh se samozřejmě rozjel a trefil by můj PT :( 4) RR, bral jsem odraz od S1, kam navíc trh pěkně klesal, jako správný vstup, no nebyl ... chvilku se trh "válel" pod S1, aby pak vyrazil nad ní, tj. SL dnes se mi den lámal na obchodem 2) a 3), kdybych blbě nevstoupil do 2), tak jsem byl klidnější a nepoužil MKT na 3) a dnešek by byl úplně s jiným výsledkem, takto opět minus. ať se daří, Míra

6816

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, mé dnešní obchody.Na úvod bych napsal,že obchoduju trh TF na range barech.Zprvu jsem se snažil najít pro mě co možná nejlepší nastavení RB,zkoušel jsem nastavení na vstupním tf v rozpětí od RB 0,5-1,3 skoro jsem zakotvil na RB 1,1 nakonec jsem ještě udělal malou úpravu na RB1,takže používám 2 grafy RB1+RB2.V grafu mám zakresleny pivoty,dále high,low,close minulého dne a přesnou hodnotu indexu 0(přechod indexu z plusu do mínusu a naopak).Taky mám CCI,ale nějakou velkou váhu mu nepřikládám,pokud je pěkná divergence tak signálu věřím o trochu víc,ale úplně pevně se ho nedržím až možná na jednu strategii kterou obchoduju..Při této hodnotě kontraktu TF mám daný SL 8 ticků,posunuji na BE+2 po 10 ticích a pak pozici řídím dle posouvaného SL,kdy trhu dávám polštář 14 ticků,pevný PT nepoužívám,pokud je nějaká pro mě výrazná s/r tak ho tam vložím,ale většinou vystupuju dle posouvaného SL.Jelikož je TF "divočák a má hodně slipů při plnění tak do trhu vstupuju limitem až po začátku vykreslování dalšího baru a vždy 1 tick uvnitř minulého baru ,takže čekám až si pro mě trh přijde,i za cenu že mě některé obchody utečou,pokud mě trh už o 6 ticků uteče ruším pokyn,protože případný návrat už je skoro bar proti mě.Při spekulaci na průraz DH/DL vstupuju vždy 5 ticků pod DH nebo 5 ticků nad DL,to je jediná startegie kde vstupuju stop příkazem,a slipy tam mám v minimálně 50% vstupů,to je prostě TF. Obchod č.1 -RR k high minulého dne vstup 457,5,výstup 457,2 (posouvaný SL,slip 1tick proti mě)-spokojenost Obchod č.2 -DT na denním high vstup 462,výstup 461,8 (SL na BE+2)-spokojenost Obchod č.3 -průraz DL vstup 433,5,výstup 432,8 (posouvaný SL)-aktuální DL bylo před vstupem 433,1(slip 1 tick proti mě) borax

6818

6819

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dneska se zase musím pochlubit se svým výpraskem Celkem -70$, 1xBE-1,1xPT,3xSL Lucínek měl super nápad v jasným a přehledným značení obchodů. Hned jsem to od něj převzal a upravil v NTčku :) Jeho idea je jednoduchá. Stačí ve vlastnostech grafu nastavit položku Color for executions- sell na žlutou a rázem se člověk okamžite zorientuje i bez bližší zkoumání těch značek jestli byl ten obchod v plusu nebo v mínusu a to následovně: Stačí si tu žlutou značku představit jako slunce a modrou jako vodu: jakmile je slunce nad vodou je to pohoda(profit), jakmile je ale slunce pod vodou(pod modrou značkou) tak je to v pr..a je ztráta.

6822

6823

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dam aj ja svoje obchody. Dnes som mal velmi poucny den a som hodne spokojny s tym ako skoncil. pravdu povediac myslim si ze co sa tyka odpoludnajsej seansy. Sid obcas zvykne povedat ze je to den ked musi zarobit aj slepy. trend masivne rozbehnuty a dostatok korekcii na vstupy mne ale chybali presne vyspecifikovane signaly na vstupktore pouzivam a maju velku pravdepodobnost. takze komentar k obchodom: Dnes som rozmyslal len o 4 vstupoch, prvy som vzal a ostatne 3 boli problematicke s hladiska signalu, 2 signal bol v trojuholniku a cakal som skor prieraz short a 1,2,3 pattern objednavka bola vystavena, prisiel vsak DB a ten som nebral s hladiska blizkej rezistencie cize na long som sa neskor nesustredil. 3 signal bol tesne pod SR urovnou a povedal som size taketo brat nebudem, lokalny trend bol UP a bol prekonany swing na hlavnom trende 4 signal ma mrzi zo vsetkeho najviac ,lebo len tick chybal aby to bola 1-2-3ka s vsekym co k tomu patri, hoci len s jednou zelenou useckou, musim taketo pripady doriesit. minimalne som si vsimol dalsi dost vyrazny vstupovy pattern. s dnom som spokojny Btw: preco som vlastne spokojny :), no vacsinou ked trader zmeska vyborne signaly , tak ma tendenciu stratit koncentraciu a brat vsetko co vidi. ja som vedel ze moje 2-3 dobre signaly uz boli a ze nanajvys sa objavy jeden. sledoval som ci sa objavy este pol hodku a ked neprisiel tak som to skoncil. ziadny perfektny signal ziadny obchod. a hlavne ziadne zbrkle naskakovanie do trendu.

6824

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...