Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

Zdravím :) Momentálně se nacházím ve fazi papertradingu a obrazky grafu začnu dávat až z trojnásobím můj učet aby obrazky byly k něčemu a měli váhu :) Jinak každý den koukám na toto vlákno a hodně vstupu se mi zdá hodně zbrklých a impulsivních. Bez přesně jasných pravidel což při realu mě by osobně ničilo a docela bych asi nevěděl co vzít a co ne. Proto jsem si napsal můj obchodní plán a check list kterého se snažím pevně držet i když někdy taky ještě udělám chybu :) Hazím sem svůj plán a check list. Ještě ho za pochodu doplnuju a trošku upravuju. Nedávám ho sem jako vzor ale myslím že mnohým z vás by něco takové když si napíšete mohl pomoct :) Mějte se :)

6826

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

P.i.e.t.r.o._l.

velmi dobry postup presne si vyspecifikovat bod vstupu. vseobecne panuje nazor ze vstupy su menej dolezite ako vystupy, ale to plati len ak vystupu davame priestor, a nesekame ho na kratkom PT. tym v podstate system deformujeme.

podla mna by mali byt vstupne patterny presne vyspecifikovane a nie vstupovat na prvej sviecke spravnej farby do trendu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

moje vcerajsie obchody 4.12.2008

15:32 - DT, nevyzera najkrajsie ale bola tam divergencia aj sr uroven aj ked ani na nej to uplne nesedelo. den zacal zle SL-50

15:38 - pekne trendove DB aj ked nie uplne polozene na mojej sr urovni ale bral som ho. PT100

16:30 - na dalsi signal som si chcel starostlivo pockat lebo som chcel aby den skoncil v pluse. tu sa mi vytvorilo trendove DB. ale skoda ze som nezvazil a nevyhodnotil v rychlosti faktory ako to, ze trh sa konsolidoval do 3U, nelezi to uplne na sr urovni a CCI tam vykazuje pomerne suvisly chop. SL -50

celkovo dnes +0

to borax: diky za screen. TFko sledujem aj ja ale v tychto casoch sa mi nepozdava posuvat na BE po 10 tickoch. trh sa mi tam skoro vzdy vrati takto. skusam tak po 20tickoch to uz ma trh dost priestoru na pohyb. inak by ti ta dvojka vysla pekne. skus to sledovat. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes 5.12. 15:30 - 16:40 2 live obchody - 2xSL 1) trendDB - trh se vrátil na stejnou cenu jako bylo levé rameno formace HaS - SL + slip -60$ 2) trendDT - měl jsem brát obchod označený druhou žlutou šipkou, tohel nebyl až tak zlý signál ale - SL + slip - 55$ Dneska moc spokojený nejsem, mohlo to dopadnout lépe. Přes víkend ještě zapracuji na těch vstupech a příští týden se podaří lépe. Do toho pomyslného druhého obchodu jsem vstoupit chtěl, ale jak už jsem měl zase jeden SL tak jsem se obával. Psychika hraje velkou roli v rozhodování. To musím zlepšit. Nicméně se držím a nic nevzdávám! Rád si poslechnu komentáře, popřípadě nějaké rady.

6829

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to nojgic, zdravím. Sice nemám ve zvyku komentovat obchody druhých, ale jedeš naživo a to si cením. Takže z tvých obchodů vyznačených na grafu bych bral pouze ten prostřední (ten si vynechal), možná ještě podle pohybu ceny ten třetí. Máš sice zobrazeno CCI, ale připadne mi, že tomu nevěnuješ moc pozornost - viz první obchod. Sice jsem NQ dnes neobchodoval, ale dovolil jsem si použít tvůj screen a naznačit to, co mně na první pohled zaujalo.

6830

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím, moje dnešní obchody. NQ, RB2, 19:30-21:45, 3 obchody (1xPT, 1xB/E+2, 1xSL), live 1) RR, po odrazu od PP do trendu, to dle mého úsudku prorazilo DT a odraz, trh měl o pevnosti dané S/R jiné mínění než já a vrátil se k PP, spolu s mým SL 2) DT, trh se rozjel nahoru, ale zarazil o včerejší high, po kterým byla navíc R1, počkal jsem si na druhý odrza od high, průchod R1 a podporen reversni MACD-H vstoupil ... výstup velmi pěkný, plný PT 3) RR, čekal jsem zda trh dnes zkusi prolomit high, zkusil a po druhém odrazu jsem nad včerejším high vstoupil do RR, protože se trh nehýbal, tak jsem posunul na B/E+2 a tak i vystoupil. Dále se mi dnes líbil i trendový průraz 3U na úvod mojí seance, v cca 19:40, stejně jako reversni odraz na R0,5 a S/R, v cca 20hod. U obou zůstalo jen u koukání. I když tam dnes za večerní seanci leželo více peněz, jsem s výsledkem velmi spokojen. ať se daří, Míra

6831

6832

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obchody za tento týden: Datum: 1.12. 08 Trh: NQ TF: RB7, RB14 a RB35 Čas: 20:40 až 22:00 Obchody: žádný obchod Datum: 2.12. 08 Trh: NQ TF: RB7, RB14 a RB35 Čas: 20:00 až 22:00 Obchody: 1xBE+1, 2xSL Datum: 3.12. 08 Trh: NQ TF: RB7, RB14 a RB35 Čas: 19:30 až 21:00 Obchody: 1xvýstup ručně s malou ztrátou, 1xPT, 1xSL, 2xBE+1 Datum: 4.12. 08 Trh: NQ TF: RB7, RB14 a RB35 Čas: 20:00 až 22:00 Obchody: 1xBE+1, 1xPT, 1xBE - 2 Datum: 5.12. 08 Trh: NQ TF: RB7, RB14 a RB35 Čas: 18:15 až 21:00 Obchody: 1xPT, 1xBE+1, 2xSL

6839

6840

6841

6842

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Komin,

ano posun na BE+2 při dosažení 10 ticků je riskantní,ale přiznám se,že zatím nejsem schopen přijmout skutečnost,že by se mě pozice otočila z otevřeného profitu 150-200 USD do ztráty.když se ale podívám na mé výstupy,tak jich zase až tak moc na BE+2 nemám.Pokud ale obchod tuto situaci přežije pak už mám posouvaný SL volnější (trhu dávám prostor 14 ticků).Jinak jsem asi před 3 týdny začal zkoušet ještě jednu věc na ochranu kapitálu,a to že při proobchodování hranice BE+6 posunuju SL na BE-5(viz.včerejší obchod č.1),zatím mám jen málo vzorku,protože tato situace se moc nestává,ale po 6 obchodech na kterých jsem takto vystoupil je výsledek takový,že 5x byla úspora 3 ticky(základní SL mám BE-8),a jednou mě trh vzal SL na BE-5 a k BE-8 nepřišel,následný výstup by pak byl na BE+2,takže suma sumárum úspora 8 ticků,ale nevím to je zatím takový pokus.Taky už základní SL na BE-8 není na TF moc velký,já začínal s "logickým SL" 1tick nad vstupní bar,ale po čase jsem vysledoval,že mě stačí i SL na BE-8,protože pokud ho trh zasáhne tak skoro vždy by vzal i vzdálenější SL,tak proč ho nechávat tak velký,vždyt trh TF neví,že nějaký borax jede RB 1 a má SL "logický" 1 tick nad barem,trh si jede podle svých zákonitostí,a přizpůsobit se musím jáJe,ale zajímavé že už BE-6 mě trh dle MAE zasáhne viditelně vícekrát,takže cesta dolů se SL už ne.Naopak pokud TF půjde dlouhodobě nad 550 bodů,tak všem hodnatám přidám 1-2 ticky více prostoru,abych cca.tyto hodnoty(SL,posouvaný SL,posun na BE+2) zachoval v % vyjádření.Nevím,asi jsem typ který se snaží chránit kapitál ,kdy ještě může obchod dopadnout jakkoli,potom mu dám už prostoru více,a jelikož nepoužívám pevný PT tak čekám na silný trend,abych něco z trhu získal na pokrývání SL :)

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...