Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

Pavel K, taky nepoužívám divergence ale prošel jsem kolečkem od zkoušení všemožných indikátorů až po čistou PA a tak jsem se s nimi samozřejmě setkal. Divergence nejsou jednoznačné ani jednoduché protože je každý vidí janak a také je na grafu jinak spojuje. Nejsem na ně odborník a tak uvedu jen definici skrytých divergencí.
Downtrend - očekáváme pokračování trendu dolů
- trend jde prudce dolů ale indikátor vytvoří rostoucí tendenci v rámci korekce.
- indikátor tak může činit kdekoliv na grafu indikátoru
V Uptrendu samozřejmě opačně.
Na finančníku je spousta materiálu k divergencím zvláště ve starších grafech rok - dva zpět, kdy se toto téma hodně probíralo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

tak bych přidal svojí zkušenost s divergencema.............jedu paper na TFku ...nastavení grafu mam na RB 0.9.........a beru pouze DT a DB (resp. 2bR) u nichž se zároveň na CCI10 vytvoří divergence.........takovýhle DTB vychází tak v 80 procentech případů, takže divergence určitě k něčemu užitečný jsou

Link to comment
Sdílet pomocí služby

moje dnesne obchody 1.12.2008 dnes to bolo dost tazke lebo trh bol rychlejsi ako posledne dni a dal mi zabrat. kazdopadne tu su moje vysledky: 15:39 - pekne vyzerajuce trendove DT. Dnes som bol naladeny na downtrend takze som sa chcel primarne zameriavat na signaly na short ale nevyslo mi to uplne podla predstav ale tento signal mi vysiel. vstupoval som az na druhej usecke lebo som chcel aby signal potvrdilo aj CCI. PT100 15:43 - trend. DT. trh lietal a ja som sa bal tak som posunul na b/e+1 ked uz len par tickov chybalo k profit targetu. bol by inak skoncil lepsie ale nakoniec z toho bolo iba b/e+1 16:14 - trend. DT, takisto som mal viackrat nutkanie ze posuniem na b/e ale vzdy som radsej vstal a isiel sa prechadzat po byte a kontrolovat z dialky situaciu:) nakoniec PT100 16:25 - skoda, ze som nepokracoval v hladani terndovych signalov, alebo ze smo rovno neukoncil cele obchodovanie, lebo sa mi prestalo darit. trh isiel v kanale a na jeho hrane bolo DB bohuzial SL50 17:06 - dalsie reverzne DB aj s divergenciou aj so stop lossom:) SL50 celkom +120 mohlo to byt aj lepsie no. zaujmalo by ma ako vystupuju ostatni z nasdaqu? okrem tych teda co tu pravidelne prispievaju. rozmyslal som ci mam nejako zmenit nastavenie PT, ale zda sa mi ze tych 100dolarov je tam taky ideal, potom to uz robi na moj vkus velke korekcie. v inych trhoch ked sledujem tak sa snazim dat PT do nejakych logickych zon ale tu mi to nejak nefunguje. ako to vidite vy?

6766

6767

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, tak moje dnešní obchody: 1) Absolutní spokojenost,vše podle plánu - PT 100 vč. komise 2) Díky tomuto obchodu jsem zjistil, že pokud se trh vydá příliš rychle dolů a vzdálí se od EMY, není až taková velká pravděpodonost úspěšnosti tohoto signálů, ale spíš má trh tendenci se vrátit k trendové lince, což přesné taky udělal a pak se vydal zase short. Z toho plyne ponaučení pro mě a možná i pro ostatní, kteří si toho ještě nevšimli. Netvrdím ale že to tak vždycky je, je to pouze jenom můj osobní postřeh. - SL 50 vč. komise komin: PT 100 mi přijde jako optimální, ale určitě je zde mnoho dalších variant, podle back-testů také není špatny PT 7 - 7,5 b. A umisťování PT do logických zón mi naopak v tomto trhu velice dobře funguje, avšak já osobně to nedělám (prozatím) , protože nemám žádné zkušenosti s livetradingem a určitě bych to na začátku neunesl ty všelijaké korekce atd. Radši beru 100 nebo -50. Jsou to jasné cíle a to mi pro začátek přijde vhodnější. Postupem času bych ale rád pracoval právě s umisťováním PT na logické úrovně.

6768

6769

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nojgic: takisto rozmyslam uz teraz ako sa casom prepracovat k lepsim vystupom a suhlasim s tebou ze do zaciatku je tato kombinacia vhodna z hladiska psychiky. ale napriklad v trhu TF mi pride prirodzenejsie vystupovat na swingoch, pivotoch a s/r urovniach ale zase tam mi problem robia vstupy trochu, lebo DTB sa mi tam nevyskytuje casto a rozmyslam nad rozsirenim skaly patternov napriklad o RR ale zase to musim poriadne najprv napozerat a asi najst aj nejaky vhodny timeframe. zatial som to pozeral len na RB0,9. skusim aj ine nastavenia napriklad 0,6. takisto som uz zacal rozmyslat aj nad znizenim poctu obchodov na 3, lebo sa zbytocne oberam o profity a co som si pozeral svoje obchody tak by som bol na tom priblizne rovnako s 3 obchodami denne. no nic uvidim ako sa to bude dalej vyvijat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, můj dnešní obchod. NQ, RB2, 19:30-21:40, live, 1xobchod, 1xB/E+2 Dneska se mi trh opět pohyboval v cenovém kanálu, nakonec jsem si počkal na proražení denního low a druhý odraz, trh se sice rozjel mým směrem, ale korekce mi vyhodila na posunutém SL na B/E+2, pak následoval pěkný sestup, ale i tak dnes celkově spokojenost. Jinak jsem dnes zvažoval DB v cca 19:55, ale MACD-H mi nepotvrdila revers a díky úzkému kanálu jsem nebral. Dále jsem zvažoval zahuštění v 21:05, ale ne jsem se rozhoupal, tak to jelo a bylo pozdě na vstup, tenhle vstup mi zpozdila hlava. Brzké posunutí na B/E+2, byť podle plánu, po průrazu H/L jsou podobné korekce běžné, vím to a měl jsem dát větší prostor. Další odraz při korekci downtrendu v cca 21:48 je už po mém časovém limitu, tak jen registruji, ale toť vše. ať se daří, Míra

6770

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak som sa aj ja dnes dockal obchodu, zmenil som techniku vystupov pretoze nemam rad ked mi trh dava moznost vziat si s trendu viac a ja skoncim len na PT, a takisto ma hneva velke mnozstvo malych strat v rade. postup je nasledovny. vstupy su klasicke, DT , DB, 4 moje vlastne patterny, a divergencie do trendu. vystupy su posuvanie SL na lokalnych trendoch po swingoch, a tato technika je striktne mechanicka, nieje tam ziadny priestor na pochybnost podla backtestu ktory som cez tyzden spracoval som mal pri pouziti 5 patternov pri technike vystupov : SL50 PT105 vysledok [bold] +336, -42,5[/bold] pri technike vystupov :posuvne SL vysledok [bold] +347,-14,75[/bold] optimalizovana je len technika vystupov obchody su presne identicke Teraz sa pohravam s myslienkov skombinovat posuvny SL s PT okolo 180-210 USD, uz aj mam napad ako to spravim :)

6771

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj frame3,
jj, dnešní low pěkně dlouho odolávalo, takže když to ke konci dne prorazilo, bylo to jasný (aspon podle mě). Navíc vstup byl až na druhý odraz, což je u mne výkon :) škoda toho rychlého přitažení, ale na druhou stranu, jsem dneska rád, že jsem byl opět schopen si počkat, až na konec, na dobrý vstup a neskončil jsem se ztrátou (tu)
Se zakreslováním TL občas trochu bojuji, zda je kreslit úplně v H/L svíček (na ocáskách) nebo O/C, tedy v těle. Čas od času je pak horší přečíst, zda je to odraz nebo ne, ale je fakt, že když to odraz je, tak by člověk neměl řešit tick sem, tick tam, ale bude to čitelný na první pohled.

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim. Tak dneska je pro mě velký den. Šel jsem poprvé LIVE. Dal jsem si limit max. 2 obchody ať se stane cokoliv. Dostal jsem dva SL takže dneska - 100$ Přesto jsem spokojen. Patterny to jsou, sice jsem si mohl vybrat lépe, ale co se dá dělat. Pocity: trochu nervozní, se vstupem jsem neváhal, srdce mi málem vylítlo při prvním tradu:) ale při druhém to bylo lepší. Uvidíme zítra jak budu pokračovat.

6779

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak gratulujem k premiere. ja som bol dnes tiez dost nervozny a to som siel sim. patterny som zobral schopne ale tiez mam dnes 2xSL. no nieje kazdy den nedela bohuzial. frame3: diky za pochvalu. skoda ze hned po nej prisiel takyto den:) aj tebe to ide v poho si myslim. mas aspon vacsiu diverzifikaciu patternov to sa mi natom paci. mne tie veci ako RR alebo odraz od trendline zatial nejako nefunguju k mojej spokojnosti.

6780

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Také bych rád ukázal můj způsob čtení grafu.. Sleduji RR na ES. Koukám se na 3 timeframy: range 20, 8, 4. Když vidím, že se na grafu na range 8 začne tvořit rr do trendu, který mi určuje range 20, vstupuji na range 4 na formaci 2bR limitem jeden tick pod/nad close. Pt 162,5, sl 50, be+1 100. Rozdíl mezi 2 nohama na range 4 musí být max 3 ticky. Při vstupu musím vidět trend. To je vše. A měl bych jednu prosbu. Nemáte někdo nebo nevíte o indikátoru do NT, kdy bych si nastavil, že vstup do pozice má být 2 ticky pod/nad close? Díky

6781

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...