Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

Zdravím Miro,

no škoda nedá se,vše se ale v lepší obrátí,uvidíš.Pokud bych k tomu něco řekl tak já bych tedy nevstoupil ani do jednoho trejdu,máme totiž opravdu hodně rozdílný názor na RR.Přiznám se že já mám vstupy na RR velmi málo,ale když ano tak docela dobře úspešné.Možná má definice RR není správná,ale pro mě je RR to že trh viditelně prorazí nějakou s/r v trendu,pak se k ní vrátí a zaroven se na ni samozřejmě otočí,a pokračuje daným směrem co započal.Vstupuju vždy až po dokreslení otáčecího baru.Pro mě bud pivot points, nebo,high/low/close minulého dne,přesnou 0 indexu(pokud je hodně rozdílná od close)popř nějakou s/r kterou vidím na grafu či ji mám zakreslenou,toto jsou s/r kde beru RR.To co máš jako RR toto bych za určitých okolností zoobchodoval spíše jako průraz zahuštěné oblasti.RR se mě na oko musí líbit,být viditelný,věřit sílu v trend,že zpětný pohyb je fakt jen korekce, i návrat k s/r chci aby byl poměrně rychlý a čistý.To co mám zhruba na mysli je na Tvém screnu v 19,32(proobchodování high a zpětný návrat k němu a po otáčecím baru short,ale kvůli 2 barům vedle sebe to není ideál,ale asi nějak tak by to mohlo podle mého chápání RR mělo vypadat.Samozřejmě,nevím zda je mé vnímání RR správné,ale v každém případě jiné. :)

Jinak přeji minimum SL a jen samé PT.

A ještě se Tě prosím zeptám trochu amatérsky,jak udělat scren a vložit ho sem do vlákna??Někdy bych sem něco hodil.

S pozdarvem

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ahoj,
díky za grafy a komentáře (tu)

já mám pořád problém jít proti S/R v podobě H/L předchozího dne, ale ten druhý kroužek jsem vysloveně prováhal. Můj první vzatý obchod, byl asi fakt pod dojmem těchto předchozích kroužku a uptrendu. Jinak kdyby byl důsledný, tak jsem měl mít přetaženy na B/E+2, protože trh byl +3b. od vstupní ceny, ale chtěl jsem mu nechat víc prostoru, což se evidentně nevyplatilo.
Jinak až později, zpětně :( , jsem si všimnul na RB6, že cca. ve 20hod tam byla pěkná RR na R1, stačilo pak vstoupit na RB2, jenže to je kdyby. ... :(

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj Borax,
díky za hodnocení. RR je opravdu hodně subjetivní, moje hodnocení navíc ještě ovlivňuje, zda jsem sim nebo live :( ... snažím se nebrat jen "takovýty otočení" na S/R, viz muj první obchod, který byl fakt pod emocema a taky podle toho dopadl. Jinak myslím, že správné vnímání je to, co funguje a pomáhá účtu růst (tu)

Co se týká screenů, tak daný úsek grafu ofotím přes "print screen" a vložím do programu InfranView, ale těch programů je celá řada, uložím jako jpeg apod a pak jen přiložím k příspěvku.

díky a ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_K: no ty jsi byl navnaděnej uptrendem a já byl zase navnaděnej tím že ten uptrend už musí skončit :D výsledek ? 3xSL -100$ Takže co je lepší? Nejít hlavou proti zdi a ještě k tomu 3x za sebou :) Je to hrozný. Jak si člověk něco ze začátku toho dne umane tak je to špatný. Je tím pak celou dobu nějak ovlivněnej. RMKomodity: neuvěřitelný. tvoje trojka a šestka..zase jsme šli oba proti zdi :-D. Oboum nám to prostě nedalo a i když jsme viděli jasnej dlouhej UP tak jsme chtěli uvěřit že se zlomí. Rozdíl je v tom že já se bál vzít ten RR kterej byl před druhým DT. borax: co se týče RR ...19:32 je dobrej příklad. Problém je v tom že teď si například já i RMKomodity nazíváme RR i odraz od TL a takový ty pidi RR. Je to asi jedno jak to kdo značí ale RR v tom pravým slova smyslu je asi tak jak popisuješ.

6743

6744

Link to comment
Sdílet pomocí služby

frame3:

No vidíš, jak jsme se hezky zhodli. Uznal jsem, že to už nebudu pokoušet takovy DT/DB v rozjetém trendu. Udělal jsem to 3 dny po sobě. Vždycky to dopadlo stejně. Už mě nebaví si pořad omývat ksicht od těch chcanek :D.

Pokud jde o tvou jedničku. Podle mých grafu je to čisté harakiry. Se podívej na moje RB14 a tu divergenci, která se tam vytvořila. Mirek chtěl vstoupit o něco rychleji, ale tohle RR se mi nelíbilo, protože to bylo mezi dvěma silnýma TL. Nakonec z toho byl pouze lokální downtrend.

to all: Pro mě typické RR je taky, jak popisuje borax. Ideální příklad byl v pondělí a brali jsme ho všichni. U mě to byl signál č. 6. Prostě ale když vidím, že lokální trendovka byla proražena, předchozí hlavní trend byl uptrend a navíc dle volume profilu vidím, že to je silná S/R, od které se to odráží, tak proč takovou korekci nevzít. Mám na mysli teďka svůj vstup č.1 z dneška.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak mladenci, dnes sa mi podarilo rozbehat ECN brokera. aj s potporou nejakych kvalitnejsich dat. natiahol som do ninji a sledoval ci mi EURUSD hodi nejake pekne signaly. pozrel som na graf a zda sa mi ze to nemusi byt vobec spatne. trendy ok , grafy vyhladenejsie, myslim ze aj v takejto forme celkom obchodovatelne. idem podla svojho systemu na FX na jednom monitore mi sli paralelne RB10 a na druhom klasika 1M EURUSD. niektore signaly sa na 1M nevykreslili tak zretelne, RB bude dobra pomocka myslim. znacne sa mi zmensil SL a hlavne, s coho som velmi prekvapeny mi zacali SR urovne pripadat trosicku uhladenejsie .

6745

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RMKomodity: s tou tvojí jedničkou máš pravdu. Je vcelku pěkná ale tak nějak mě tam hodně znervózňovalo to včerejší high. Postatný je že to prorazilo lokální trendovku. A přeci jen cesta na horu aby překonal svůj poslední vrchol nebyla zrovna malá tak jsem si řikal jestli to už spíš nezačně tvořit 3U

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RMK a frame3,

nevim, jestli vam to nejak pomuze, ale napadlo me, ze byste mohli k tem protitrendovym BD a DB pridat podminku ztraty momenta na CCI. Teda jestli CCI sledujete, ale grafu je mate, takze asi ano.

Napriklad podle grafu RMK u toho protitrendoveho DT okolo 20:50 - na cenovem grafu pekne protitrendove DT. Na CCI14 ale druha noha DT je vyse nez prvni noha. Coz pro me znamena, ze v trhu je stale znacne momentum smerem nahoru, takze tam bych se bal brat protitrendove DT. A i u toho druheho protitrendoveho DT po devate se u druhe nohy DT dostalo CCI vyse nez u prvni nohy.

Protitrendove DT/DB by mohli fungovat spis s tim, ze momentum trendu slabne, takze v pripade protitrendoveho DT bych cekal druhou nohu na CCI14 nize, lepe spis vyrazne nize, a pak bych se nebal vstoupit.

Je to jenom napad, ze by to mohlo lepe profiltrovat obchody, kdy je trend dost silny a nema cenu brat protitrendove signaly.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

komin:Ja bych si dovolil nesouhlasit.. Delal jsem si backtest. Bylo to jen kolem 150 2bR a prave pro to, abych si overil, zda ma divergence vyznam.. Brano jen na silnych SR v oblasti +-100, RB9, nohy se mohli rozchazet pouze na velikost jednoho baru. A vysledky vysly temer totozne, naopak bez filtru jeste o neco lepsi. Takze brat manualne cci jako filtr mi neprijde jako moc ucelne reseni. Dulezitejsi je dle me samotny pohyb a filtry typu poprvy vstup na dane sr nezasahl pt, nebrat na te same sr stejny protitrend atd. A brat napr. kdyz je cena v urcitem pasmu nebo pouze v plizivem trendu. Osobne si myslim, ze protitrendy jsou na obchodovani narocnejsi. Ale je to jen muj nazor. Nekomu zase funguji divergence vyborne, ale myslim, ze je to stejne o nakoukani. Upozornuji, ze jsem zatim jeste papertrader..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax:

Pokud jde o ty protitrendové DT/DB, tak já to sleduju. Na RB7 tam ty divergence ve včerejších případě nebyly, ale tak jak jsem to psal v komentářích u obchodů, tak jsem sledoval divergence na RB14 a tam byly, pokud se podíváš. Nic méně jsem si toho všimnul již dříve a psal tady o tom i Airmike, v rozjetém trendu ani divergence moc neznamená, pokud to je silný trend, tak to všechno býci nebo medvědi převálcují.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...