Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Josee:

u SL v logické oblasti bývá někdy problém ten, že aby jsi je na takové místo mohl umístit, museli by být mnohdy neakceptovatelně vysoké ... zvláště u cenových grafů ...

já tedy používám pevné SL, které je současně většinou i pod nějakým momentálním Low (při Longu), takže je i současně logické. to je myslím nejlepší kombinace ...

někteří tradeři mají podle MAE statisticky spočítáno, že pokud po vstupu cena klesne např. jen o 6 ticků, tak se málo kdy v jejich případě vrátí zpět do předpokládaného směru, takže v jejich případě nemají důvod riskovat více, než třeba právě těch 6 ticků ...

nejlépe si to musíš samozřejmě ozkoušet a nakoukat sám ... ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ouklend:

Já jsem si právě také zvyknul na fixní SL. Přešel jsem z volume na RB. Zkošel jsem nastavení RB1 a skončil jsem na RB1,5. Všechno na tru ES. SL mám 50 USD a to je asi problém při nastavení RB1,5. Správně odhadnu DT/DB, vstoupím do trhu, ale následující úsečka mě vyhodí svím rozpětím i když trh jde mím směrem.
Psychicky mi SL 50 USD absolutně vyhovuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Josee,
obávám se, že SL 4 ticky u ES a pro DT/DB není zrovna dobré. Osobně mi též připadá, že zrovna u DT/DB se cena několikrát "převaluje" na místě.
Já třeba používám SL 6 ticků na ES na RB 7 ticků, ale pro RR pattern. Pro DT/DB mi vychází SL minimálně o jeden až dva ticky větší.
Jinak k tvé původní otázce: logické SL taktéž nepoužívám a také kvůli zbytečně velkému risku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím, moje dnešní obchody. NQ, RB2, 19:00-21:20, 3 obchody, 1xB/E+2, 2xSL 1) DB, podle mne DB na S/R s podporou reversni MACD-H, protože trh se nikam nehýbal a začal hned třetí svíčku po vstupu kreslit reversni, tak jsem posunul na B/E+2 a tak i vystoupil ... s obchodem jsem spokojen 2) RR, trh se rozjel do uptrendu a já čekal na korekci, která nebude malá, ale rychlá, jednu jsem promeškal na průrazu kanálu nad R1,5 a vstoupil na další, dle mého vstup OK, ale trh me opet jen vzal do trhu a pak střídal svíčka do a proti trendu, výstup MKT se ztrátou 1,75b 3) RR, reversni RR, MACD-H jiz delší dobu ukazoval otočení trhu, přesto cena vylezla nad R2, ale jen na chvilku, po navratu pod tuto S/R urovnen udelala cena v mych ocich RR protitrendu a já při první příležitosti vstoupil, bohužel jsem si neupravil SL nad R2 a protože se trh nevydal mým očekávaným směrem, ale znovu otestovat R2, tak výstup na SL, navíc 1tickovým skluzem. Z mého pohledu to je porušení plánu. byť mám konec obchodování až po případně 2 plných SL, což dnes nenastalo, ale neměl jsem na to nervy, tak jsem skončil dříve. ať se daří, Míra

6855

Link to comment
Sdílet pomocí služby

prihodim aj ja dneska aj ked sa nieje az tak naco pozerat a ovela cennejsie su live prispevky nez sim. dnes 4 obchody 2xPT, 2xSL 16:00 - DB, rozdiel noh bol 2 ticky a takmer hned jak som vstupil ma to vyhodilo na SL to bola rychlovka. lenze vzapeti sa spravila noha noha ktora bola o tick nizsie a veril som tej sr urovni takze som to vzal znova. SL som mal jeden tick pod lavou nohou a viac krat mi o neho skoro cena škrtla. nakoniec sa to obratilo a bol z toho profit target ale nebol som s tymto tradom spokojny. spokojny by som bol keby som nastupil na tej poslednej nohe z toho zhluku lebo vtedy sa uz cci otacalo. 16:21 - DT, uplne mimo plan, je to velmi siroke, prerazenie posledneho swingu takze uz som to povazoval za uptrend a nebola tam ziadna divergencia a nesedelo to ani nejak pekne na sr urovni. SL-50. s tym som sa nejak nechcel zmierit a povedal som si ze vyckam si este na jeden trade, kedze jeden som siel mimo plan (aby som asi ukojil moje ego) :) 16:28 - trend. DB - nevyzeralo uplne najkrajsie ale na mojej SR urovni lezalo celkom pekne a pri trendovych si pomaham tak ze ak ma ist do longu CCI musi byt pod nulovou linkou a naopak. najlepsie v okoli +/-100 a najlepsie ked sa otaca alebo je aspon ploche. tuna bolo len trochu pod nulovou linkou ale vzal som ho. bol to tuhy combat a jeden tick pred PT sa trh otocil a spravil cervenu sviecku na SR urovni tak mi nebolo vsetko jedno ale nakoniec sa trh umudril a bol z toho PT. celkom +100 ale niesom s dnesnym dnom spokojny vobec.

6856

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k:

ahoj, dnesni obchody nemas zas tak zlé, škoda že to nevyšlo. Je to boj co? Já dneska neudělal žádnej trade, rozhodl jsem se brát signály, které mají docela přísné podmínky. Moc se jich sice neutvoří, ale když jo, je zde vysoká úspěšnost. Káždopádně se drž ono se to otočí do zisků, já tomu teda věřím. Já zatím udělal jen deset obchodu a z toho 7 ztrát a z toho 5 chyb a naopak patterny co jsem měl vzít jsem nebral. Byly to docela zásadní chyby, tak jsem se aspoň poučil. Jinak jakej máš poplatek u OEC ? já 5,4. je tam příplatek za to, že jsem foreign country. Jinak jsem byl taky překvapenej, že plnění signálů je stejně rychlý jako u dema.
Měj se a hodně štěstí :-)

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja som dnes spravil jeden nepodareny obchod ktory skoncil na BE. prilis skoro (mimo plan)som posunul stopku, a obchod skoncil na BE, target 185 by bol nakoniec nevyplneny, podla presneho postupu som mal skoncit na 110 USD. bol som hodne nahnevany na seba. tak som uz neobchodoval. neskor prisli este 3 signaly ale neriesil som ich.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, moje dnešní obchody. Obchod č.1- průraz zahuštěné oblasti-do trendu se vstupem spokojenost,škoda že trh udělal "meziplyn"a rozjel se až později Obchod č.2- DT kousek pod DH toto byl pěkný signál podpořen divergencí Obchod č.3- DB i přes výstup na ochraném SL spokojenost opět podpořen divergencí Obchod č.4- DB tak tady velká nespokojenost,na pohled sice signál pro mě docela pěkný,hranice možného otočení byla pěkně viditelná i na RB2,ale vstup nepochopitelně krátce po minulém obchodě,vstup proti silnému trendu.Ted prostě absolutně selhala hlava,chtěl jsem odčinit ihned moji minulou ztrátu a to dopadne vždy takhle. borax

6857

6858

6859

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj nojgic,
díky za reakci ... z meho pohledu 1) a 2) obchod jsou v pohodě a i když nedopadly, tak jsem spokojeny ... 3) jsem uspechal, nebyl to cisty DT, ani vzdáleně .. kdybych si pockal na druhy odraz jako v patek, nebo aspon posunul SL nad R2, jak velí logika, tak jsem dopadl stejne, tj PT. Nejvíc mi ale štve, že jsem si "vystřílel obchody" a pak přišly signály, klasika ... to je vždy poučení, který mi ale nevydrří dlouho ... :)

u OEC mám 5,4 RT ... vím, že to neni nic extra, ale když jsem se s nimi bavil, tak prý "nejsou obchody, nejsou komise" :) což chápu a souhlasím, navíc s 1k to neni zase až tak důležitý. Jinak plnění mám v pohodě

to komin: to si nemyslím, že vkládání sim obchodů neni důležité, jen je pěkně dávej dál :) je vždy dobrý vidět pohled druhých, navíc NQ tady jede víc lidí, tak je to i další pohled na stejný trh

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

miro, pekne obchody kazdy z nich ma hlavu a patu, len tie vstupy nemas zrovna najlepsie. Ale spekulacia za kazdym z obchodov bola spravna, bohuzial v kazdom mas vstup na spatnej strane sviece.

1obchod) pekny DB blizko S/R, vstup o sviecku neskor
dalej sa ti tam zacala tvorit lokalna S/R s tym ze trh sa nedostal ani blizko tej R1. V kombinacii s dnesnymi trendujucimi trhmi nahor v azii, europe a nakoniec aj v usa pre mna idealny vstup do longu s S/L na urovni R1

2) opat obchod so spravnou myslienkou so spatne realizovanym vstupom resp prilis pritiahnutym S/L
3) vid obchod 2

podla mna si mohol mat dnes tri PT chcelo to len trocha doladit bud umiestnenie S/L alebo vstupit na tych lokalnych S/R urovniach.

Kazdopadne drzim ti palce, ides live ako jeden z mala v tomto threade, takze prajem vsetko dobre!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim, konecne jsem se odhodlal taky nejak prispet... jelikoz jsem na zacatku cesty rad bych se pouze podelil o jednoduchy nastin toho, jak si predstavuju zaklad meho budouciho OS... tim by mel byt vstup na zaklade RR do trendu limitnim prikazem s pouzitim minimalniho SL (max 4 ticky, ale spis mensi), urceni trendu pomoci EMA, PT 8 - 16 ticku podle velikosti SL (rad bych drzel RRR 1:4) libi se mi i myslenka pouziti trigger SL bez pevneho PT pro ilustraci prikladam i vyber dnesnich sim-obchodu, ktere "vicemene" tomuto systemu odpovidaji (tech ostatnich - zbrklych, ukvapenych, mimo plan, atdatd. - je tolik ze bych je ani do rana nestihl okomentovat) :) at se dari migus PS: velke diky vsem prispevatelum tohoto fora za mnoho inspirace

6866

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...