Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

mira_k >> ano jsou to trendové DTB (flip, RR, každý nazývá jinak),uvažoval jsem spíše o jiném trend followingu, podobnému co jede Airmike. Možná na věky skončím jenom u těch DTB, kdo ví. Jak zrovna neobchoduju tak zkouším vykoumat nějaký jiný trendový pattern, který není nutně založený na DTB, ale jiné souhře svíček, která naděluje určitou pravděpodobnost. Menší pokrok už je, ale zatím stále v plenkách, tak se držím svého kopyta - DTB.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Remarque

no ja som ten obchodny styl prezentoval aby sme mali rozsirene obzory, ale musim zaroven varovat, ze toto skutocne nieje pre kazdeho, je to dost narocny sposob hlavne pre zacinajucich obchodnikov na futures. trhu musis nechat priestor, nie kazdy dokaze nechat otvoreny profit v stovkach dolarov. zacinat musis aspon na 2 kontraktoch. navyse potrebujes mat nonstop trendujuce trhy, v chope to nieje bohvieaka vyhra. koli tomu su tam prave tie dva kontrakty. ale na to vsetko prides ked tobudes testovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike >> v žádném případě netvrdím, že je to sranda :) Když obchoduješ více kotraktů tak potřebuješ aby trh ve velké většině případů šel alespoň chvilku šel tvým směrem, toho zatím nedosahuju, většinou když se to rozjede mým směrem tak to pak jakš takš jede, ale častokrát po vstupu hned otočka. Teď obchoduju DTB a co se týče trend followingu tak netlačím na pilu, jestli mě během týdne něco trkne tak se na to mrknu do hloubky, stejně stále tíhnu k protitrendu, když pominu ty naše "trendové DTB". Konečně jsem dodělal backtest nového patternu, jeví se hezky, zakomponuju příští týden. Je to ale jen podskupina DTB, nezývám to ADTB (after DTB) největší úspěšnost má na ES. Je to vlastně 2bR, které vzniklo hned po nezdařeném DTB, žádný zázrak, ale mám na tom zatím lepší úspěšnost než u klasického DTB.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím :)

Jak tak koukám většina tady používa range bary :) Mám takovou otázku kolik času jste stravili s časovým grafem? :)
Co jsem začal přemyšlet o price action hned jsem si dal range bary jako tady všichni. A nemyslím že to byla uplně dobrá volba z mojeho pohledu je dobré nějaký čas stravit na " normalních " grafech ke kterým jsem se teď vratil. člověk vidí jak se trh rychle hybé jakou má volalitu podle velikosti svíček atd. jde tam nalézt spoustu alespon pro mě cenných informací, ne že by v range barech nebyli ale pokud mám velké nastavení range tak trh je třeba 20 minut v jedné svíčce a zmého pohledu to docela mate. Jsem nováček zatím backtest, papertrading. Pro upřesnění vycházím ted hodně z rosse, ze začátku mi to moc nesedlo a spíš sem se zabýval DT,DB jako tady všichni ale když jsem si jeho knihu " jak vydělávat denním obchodováním na burze " po třetí začal jsem více chápat co a jak myslel než po prvních dvou přečteních. Ted mám zapnutý 3min graf. a zárověn koukám kde bych vstupoval na range barech. A člověk vidí že některé vstupy jsou uplně nesmyslné s pohledem na 3 min. graf když vidí jak rychle se trh rozjel atd. :) to jen tak at máte traderi něco k zamyšlení :)
tak jsem zvědav na vaše reakce :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

P.i.e.t.r.o._l.

Je věcí každého tradera jakou si zvolí cestu, těch možností jsou spousty. Opakuje se to tady v různých obměnách stále dokola - každému vyhovuje něco jiného, někdo potřebuje větší rychlost grafu, jiný preferuje volume grafy... atd.
Něco jiného už ale je nutnost sledovat trh v různých TF. Pokud obchoduji na 3TF, tak sledovat trh na15TF nebo i vyšším, získat přehled, pro vlastní vstup přepnout na 1min TF. To samé dělat v RB, nebo volume grafech. Další důležitá věc je sledovat trh s určitou koncentrací a přemýšlet co se děje a hlavně proč asi. Když si u toho budu číst noviny tak se nic nenaučím i kdybych graf sledoval 10let. Když se dokážu soustředit jen půl hodiny, nevadí, udělám si přestávku. Teprve po nějakém čase takto stráveným nad grafem je šance se něco naučit, nebo na něco zajímavého přijít. Třeba na maličkost ale takovou o které se nikdo nebaví, protože ji nikdo nezná. Prostě PA není jen DTB ale spousta malých vychytávek, na které si člověk přijde sám a o to jsou cennější.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

danek >> Myslím klasickou situaci co zkoušel Lucínek, tuším i Jadvig - dát PT u jednoho kontraktu (případně první várku kontraktů) na nízkou hodnotu, pouze pár ticků, aby když se trh v pohybu danným směrem zastaví byl obchod alespoň na 0. Samozřejmě funguje to taky, MM je základ, ale začínám, jedu s 1 kontraktem a risknout dvojnásobnou ztrátu když se trh hnedka po vstupu otočí fakt nechci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Remarque:
Tak konkretne pro me, zacatecnika, jsou dve soucasne otevrene pozice nejlepsi cestou jak zkrotit nervy. Kdyz se trh otoci hned po vstupu, co nadelam, pripisu ztratu a jede se dal. Kdyz se mi hitne prvni PT, je to obrovska uleva, protoze soucasne s nim posunuji druhou na B/E+1, takze maly zisk uz je doma, ztratit neni co a da se jen ziskat.. Jestli me LIVE neco naucil, tak neresit kolik vydelam, ale hlidat si, abych neprodelal...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...