Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

To Frame3:

Zdravím,taky sleduju při obchodování trhy ES a YM ,myslím,že je to důležité mít přehled co se na nich aktuálně děje,přece jenom TF a NQ jsou vedlejší trhy a vše se hodně odvíjí od těchto hlavních trhů.Více s ES a YM koreluje( myslím tím hlavní směr) TF,NQ je hlavně technologický index a někdy je tak trošku samorost a žije si svým životem,ale většinou jde ve směru s ostatnímy,ale pokud by jsi narazil někdy na den kdy tam bude velký rozdíl v náladě,tak bych moc na korelaci ES,YM / NQ nespoléhal.


borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím, taky se pokusím přispět. Jinak pochvala pro všechny kdo sem dáváte screeny. Pro mě jako začátečníka jsou takové ukázka včetně komentáře hodně inspirující. Mě osobně vyhovuje čistá - Price action. Díky. NQ - SIM - 3min. TF - vstupy 15:30-18:00 1) vstup Long - 16:30 - 1233,75 obchodoval jsem odražení od S/R úrovně, ale byla to unáhlená blbost těsně před High předchozího dne posun S/L z -70$ na -50$ výstup na S/L -50$ 2) vstup Short - 17:33 - 1229,5 trendový Double Top + úsečka tvořila Hanging Man výstup na pevně daném P/T = 180$ tipoval jsem i větší pohyb, ale zatím mám otestovaný pevný P/T bez dalšího vymýšlení Hodnocení je vítané. Renda

6975

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak dneska od 20:00 ES krása ale NQ líný, líný a líný :( žádnej obchod. Bylo tám pár příležitostí který jsem ale nebral takže dneska bez obchodu. Renooo: Alternativní grafy jsou podle mě výhodnější než časový ale sám si to musíš vyzkoušet. Jak RB tak Volume na něco kloudnýho reagujou. RB na rozpětí trhu a volume zase na počet obchodů. Minimálně eleminujou spoustu zbytečnejch svící co se nikam nehejbou

6983

6984

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: frame3
tipuju, že se k alt. grafům taky dopracuju. Postupně. To nicnedění v trhu se taky krásně sleduje právě v kombinaci pevný časový úsek + Volume. Další dobrý ukazatel je ve viditelně zvýšeném Volume většinou značící obrat trendu... to se na RB musí asi hlídat pak jak Vol + ještě čas vykreslování. Jinak TimeHistogram co máš zobrazený-pěkná pomůcka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO Jardat: Len som nejak nezvládol pridávanie obrázkov.

Inak v piatok som skúšal používať ten Range Bar Predictor - je to taká malá pomôcka, ktorá ukazuje kde môže byť Close úsečky. Keď mám podmienku (napr. pri DB) že Close súčasnej úsečky nesmie byť viac ako 2 ticky od nejakej SR úrovne - hneď vidím, či táto úsečka ešte splňuje podmienku, alebo už podmienka určite splnená nebude. Predtým som neustále presúval kurzorom, aby som tieto hodnoty zistil resp. porovnával hodnoty z Values Windows, teraz to vidím na grafe hneď. Ale žiaľ ziskové patterny to neukazuje. V piatok som skončil so stratou ;).

Miro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

to Pavlosos,

RR = role reversal, tj. jednoduše řečeno, když se ze supportu stane rezistence nebo naopak .. článek asi žádný na toto téma nevyšel, zde zkuste stránku 17, tohoto vlákna, třetí příspěvek zeshora od paveln www.financnik.cz/forum/read.php?2,96441,page=17

TL = trendové čáry, viz. www.financnik.cz/komodity/fin_obchod/technicka-analyza-trendove-cary.html

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...