Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: NinjaTrader - podrobný tutoriál k instalaci a zprovoznění programu


Doporučené příspěvky

Radovan111: Pro papertrading staci se pripojit na burzu (napr. data ze ZenFire na demo ucet u MirusFutures) a obchodovat dnes a denne, jenze jen s fiktivnimi kontrakty. Sve vysledky pak clovek vidi prakticky hned a oproti backtestu si muzete vyzkouset i svoje reakce v realnem obchodovani - vysledky se mohou nekdy velmi razantne lisit ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 279
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim Honzo,

to zalezi, jestli chces obchodovat pozicne nebo intra-day a pak tez jaky strategie si chcses zkouset. Je jasny, ze pro pozicni potrebuje clovek relativne dlouhou historii dennich dat, zatimco intraD je i rok vic nez moc (ale zase clovek potrebuje minutova data). Dale, ja napriklad potreboval zkouset OS zalozenej na COTu a tam je dlouha historie klicova (ani 5 let nemusi byt dost), nebo v diskuzi casto zminovany Triple Screen vyzaduje taky dlouha data, nebot se tam pracuje s klouzavymi prumery na weekly grafech jako s prvotnim filtrem.
No proste, aby historie stacila na minimalne 100 obchodu, radeji vice.

Pro intra0-day uplne staci data od zen-fire, pro pozici je pak yahoo - ale pouze pro americke akcie, je tam i 20 let. Obe je zdarma a popsano v teto diskuzi. Jeste jeden tip na data zdarma by byl s platformou TradeNavigator. Lze stahnout demo i s daty, ale bohuzel jen na jeden mesic (i to ale bohate staci na otestovani). Vse najdes na strankach financnika.
At se dari,
Cedr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to zkros:

Ahoj,
napíšu ti návod jak by to mělo fungovat, snad ti to pomůže:
1) nejdřív si musíš nastavit připojení pro IB, to už nejspíš máš
2) musíš si stáhnout TWS, z toho co píšeš to nejspíš nemáš, : www.ninjatrader-support.com/ninjatrader/TWS/tws40_install_887.exe
3) musíš mít nainstalovanou JAVU, pokud ne tak tady www.java.com/en/
Co se týče softwaru, tak je to asi vše.
4) Nejprve spustíš TWS, přihlásíš se - doporučuji na paper account a nastavíš následující : CONFIGURE -> API -> a zaškrtneš ENABLE ACTIVE X....podrobný návod je tady www.ninjatrader.com/webnew/support_interactivebrokers.htm
5) Otevřeš NT a normálně se připojíš přes ten ůčet co sis vytvořil pro IB

Myslím, že je to vše. Kdyby to nešlo, tak napiš

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to gloomer: Ahoj Jirko, díky moc za pomoc, chtělo to jen zapnout v TWS/API ty klienty. Takže připojení je již navázáno. Ovšem vyskytl se mi jiný problém a to, že mi neběhají data TF12-08. Všechno ostatní co jsem zkoušel běhá normálně ES, NQ, YM, atd. jen když vyberu TF tak se nic neděje. Přitom v TWS mi data běhají zcela normálně. Nevím možná to bude zase jen nějaká drobnost, ale namám s tím zatím téměř žádnou zkušenost, takže ani nevím zda hledat chybu v TWS či NT či někde úplně jinde. Díky za jakoukoli radu Zbyňa

6295

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to zkros:

Ahoj,
problém je v NT, mělo by stačit když v Tools -> Instrument Manager... , tam si vyhledáš TFko a dáš Edit -> Misc, tam jako poslední položku más Symbol map, nejspíš už bude rozkliknutá, tak v Symbol map vybereš Interactive Brokers, ted tam máš asi RUT||100 tak to přepiš na TF, všechno potvrd a melo by to být OK.
Kdyby to i přes to nešlo tak zkus jeste Tools -> Options -> Misc -> nejdřive dej Reset Instruments až to doběhne tak dej Reset DB a potom jeste Repair DB. Vsechno odklikej a vypni a zapni NT a pak zase prepis ten RUT||100 na TF. Radsi to vypni a zapni a melo by to uz jít. Jo jeste tam jak budes delat ty resety a repair, tak dole je Quote currencies tak tam nastav Halfpip ( myslím si že to není potřeba pro futures, ale když to tam nastavíš nic se nestane:D ).
Myslím si, že ti to pujde hned po tom přepsání RUT||100 na TF.

Dej pak vedet jak jsi dopadl.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 1 month later...
  • 3 týdny později...

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jak lze v Ninja Trade založit nový tréningový účet. Když jsem ho nainstaloval, tak jsem zkoušel všemožné nesmysly a seznamoval se s programem, ale teď bych chtěl začít trénovat na vážno i s tím, že budu sledovat data, která budou z mého již vážného trénování a nebudou se mezi ně plést ty zkušební. Nevím, jak je to možné, ale při ukončení programu se mi zobrazuje, že mám otevřeno 5 obchodů... ale toho si nejsem vědom, protože na žádném mnou obchodovaném grafu nic není a i v DOMu nic nemám. Jen v základní nabídce mám nějakých 5 řádků, ale nevím, jak se tam dostali :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj, chtěl bych poprosit o radu. Instalace je v pořádku, ale po spuštění programu mi vyskočí tahle tabulka:---------------------------
Error
---------------------------
Unable to connect to database 'Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;User ID=Admin;Data Source=C:\Documents and Settings\x\Dokumenty\NinjaTrader 6.5\\db\NinjaTrader.mdb': ObjectSpace: Connection String is Invalid - Could not load file or assembly 'System.EnterpriseServices.Wrapper.dll' or one of its dependencies. Systém nemůže nalézt uvedenou cestu.
---------------------------
---------------------------

Nevíte někdo co s tím?
Děkuji za každou radu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

vazeni traderi,

jsem uplny zacatecnik, nejsem liny, (studuju videotutorialy a vcera jsem byl na workshopu) ale SW negramotny a proto hledam nekoho zkuseneho z Prahy, nebo Strednich Cech kdo by mi byl ochoten ZA PENIZE:

1. VYBRAT VHODNY SW

2. PLNE ZPROVOZNIT NOTEBOOK

3. ZASKOLIT V UZIVANI SW

PRO BACKTESTOVANI i REALNE OBCHODOVANI.


jde mi o to, ze se chci soustredit na samotne obchodovani (psychologie, MM, OP atd.)
1. zbacktestovat 1/2 roku az rok
2. sestavit OP a
3. zacit obchodovat finwin na byvalem russellu.
(vsechny tyto veci uz budu delat sam...slibuju!)

potrebuju spolehlivy SW, casem si na jeho uzivani zvyknu a ne nejaky nefunkcni paskvil, ktery bych si kdo vi kdy sam nainstaloval.
cas jsou penize.

dekuji predem za ochotu a pochopeni
roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...