Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AMP Futures


Lucínek

Doporučené příspěvky

Ahoj Honzo,

jistě jsou i optimálnější řečení, ale já to řešil takto. Tedy před rokem a půl.

Zeptal jsem se v ČSOB na možnosti otevření dolarového účtu. Nabídli mi ho s měsíčním poplatkem 50,- Kč strhnuto v adekvátní částce dolarové a k tomu účet v korunách za poplatek také 50 Kč. Je tam nějaké omezení v počtu vkladů a výběrů v hotovosti zdarma, ale to nám nevadí.

Kartu jsem k tomu dostal obyčejnou. Embosovaná se mi zdála drahá. Pravda je, že na fundování to stačí, ale když jsem chtěl platit nějaký softwer, většinou chtějí z Evropy platit přez PaiPal. Z dolarového účtu strhnutím to také jde, ale musí se to s nimi vykorespondovat.

Internetový přístup je v ceně poplatků.

Dolary si potom nakupuju a přikupuju podle libosti převodem mezi korunovým a dolarovým účtem za jejich kurz, který tam samozřejmě vidím předem.

U větší částky, třeba 10000 USD se dá při nákupu dolarů i zvednout telefon a o ceně s nimi smlouvat.

Zároveň tedy mám účet, na který může brooker posílat vydělané peníze zpátky.

Všechno ti vysvětlí v bance. Ale netvrdím, že není levnější možnost. Poslat třeba 500 USD do AMP je za poplatek 15 USD. 10000 dolarů přišlo asi na 700 Kč.

Potřebné dokumenty neřeš na fóru, ale rovnou s panem Sabem. Hlavu ti neutrhne. Tuším že má skype mirosabo@amp.com. Někde jsem to tady na forum už dával.

Miloš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mdas:

děkuji za odpověď. Zítra tam naklušu a zeptám se na podmínky ;)

to MU35

děkuju za tak obsáhlou odpověď. O ČSOB sem taky uvažoval ale dřív měli hodně velké poplatky za tyto věci ale už se to zřejmě změnilo. Porovnám to zítra s Mbankou a pokud mi nenabídnou lepší podmínky tak půjdu do ČSOB. Teď dokonce čtu, že Mbanka nabízí platby do zahraničí zadarmo ale to se mi nechce nějak věřit, takže až si to ověřím, tak podám report :).

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Johnnyy:

1) Na bance až tolik nezáleží, těch převodů není tolik. Já mám ČSOB, laciná je prý FIO banka. Stačí projít weby bank a vybrat si.

2) Založit si v bance dolarový (nebo eurový) účet je dobré, ale konvezze je lepší dělat mimo banku. Banky mají velký spread nákup/prodej

3) Ten doklad je pro ověření fyzické adresy. Postačí jakýkoli doklad, kde je jméno spojené s adresou - nejčastěji to bývá bankovní výpis, nebo nějaký doklad o platbě. Když budeš mít bankovní účet, tak ten bankovní výpis by neměl být problém.
Té poznámce o kreditce, účtu v dolarech, a platbách nerozumím. Člověk má obvykle korunový účet a platební kartu k němu. Ten dolarový slouží především k obousměrným transferům dolarů.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

chtěl bych udělat backtest. Mam NT a přes demo účet u AMP data z CQG.

Backtest bych chtěl udělat na TF 5min, ale na tomto TF se mi zobrazují
pouze cca 3 posledni dny. Přitom na vyšších mam data z delšího
časového období (ale kvantitativně stejné množství).

Je to možné nějak řešit v NT (např. nějaké funkce množství stahovaný dat)
nebo to je záležitost poskytovatele dat?

Jsem nováček sice jsem se snažil projít co nejvíce vláken,
ale možná mi to uniklo, tak doufám, že se nezařadim mezi "exoty", co
se ptaj na každou blbost.

Díky moc za radu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dawes1:
Dřív jsem používal Citfin (spread nákup/prodej cca 0,20-0,30 CZK/USD). Nedávno jsem tady na Finančníku našel dobré reference na SAB. Na webu nemají kurzy, ale po telefonu mi řekli, že mají spread 6-10 haléřů. Zatím s nimi praktickou zkušenost nemám, podepsal jsem smlouvu a příště je vyzkouším.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dawes1, johny

pred tim nez si zalozite ucet u csob/mbank/?, zjistete si veskere poplatky pro zahranicni platby a jaky kurz vam banka dokaze nabidnout - porovnejte nabidky jednotlivych bank u nas i v zahranici (napr. vr-bank a privat bank) a kurzy u bank a devizovek - na ceskym internetu vygooglite na toto tema pomerne velke mnozstvi materialu, takze muzete studovat, ale ne na ukor tradingu :)

pozn. ucet, ze ktereho budete fundovat bude muset byt na vase jmeno (potvrdte si u brokera), takze reseni, ze poslete z devizovky penize rovnou na ucet brokera nepujde

sam pouzivam toto reseni - mam euro ucet u vr-bank (www.vr-bank-zittau.cz/inhalt/ - za ucet se plati rocne nejaky drobny + poplatky za SEPA platby asi 0.3 eur ), kam si posilam eura prez devizovku easy-change (www.easychange.cz/ - zadny poplatky a umi eur a usd posilat/prijimat)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 2 týdny později...
×
×
  • Vytvořit...