Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ninja Trader - nastavení programu od A do Z


Masaryk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,

používám NT, skončilo mi 30 bezstarostných dní u Zen Fire a jak jsem se dočetla musím čekat 6 měsíců než mi dovolí se znovu k jejich datům připojit. Takže teď stojím před rozhodnutím kterého z poskytovatelů dat, uváděných na stránkách NT, si mám vybrat. Můžete mi poradit, který se Vám nejvíce osvědčil pro backtest?

A pak mám ještě jednu otázečku. Stáhla jsem si historická data z trader.pevny.org/, ale nevím jak je dostat do NT, je-li to vůbec možné. V návodu k obsluze NT jsem nenašla nic co by mi s tím pomohlo.

Moc děkuji za pomoc

DanielaN

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
mám dotaz ohledně umístění ochranného příkazu, čili buy/sell stop poté, kdy jsem již vstoupil pomocí limit příkazu. Zatím obchoduji z grafu, tedy pravým tlačítkem myši. Kvůli lepšímu a rychlejšímu plnění jsem dnes zkusil přes STATIC DOM. Vstup O.K. Šel jsem short, tedy levým tlačítkem myši jsem vpravo od prostředního sloupce(Price) kliknul na cenu a do trhu byl umístěn SELL LIMIT příkaz. Poté, co se tento příkaz vyplnil, jsem opět levým tlačítkem myši umístil pod trhem profit target, čili BUY LIMIT. Problém ovšem nastal, když jsem chtěl, opět levým tlačítkem myši, tentokrát ovšem nad trhem, umístit stop-loss příkaz, čili BUY STOP. Místo toho se umístil další BUY LIMIT, tudíž mi tu cenu zprůměrovali a vyhodili mě z trhu. Sice se ziskem 4 ticky na NQ, což je 20 USD, ale za 5 minut byl trh o 8 bodů níže, tedy jsem přišel o dalších 140 USD.
Může mi tedy někdo polopaticky popsat, jak lze z DOMu umístit do trhu ochranný příkaz poté, kdy už jsem vstoupil? Nebo lze ochranné příkazy, čili SELL/BUY STOPy umísťovat pouze z grafu, pravým tlačítkem myši?

Děkuji
Víťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mcwoj:

jde to klasicky přes "Global cross hair" v horní liště v grafu..změníš na tuhle možnost na všech grafech a pak si na jeden klikneš myší a umístíš si čárový kříž na poslední úsečku vpravo na grafu úplně na její okraj (abys viděl knoty pokud používáš svíčkový graf)..pak stačí kliknou na šipku doprava a graf se posune o jednu úsečku na všech grafech..samozřejmě, že pokud potřebuješ v průběhu s nitkovým křížem hýbat, musíš ho pak vždycky vrátit zpátky na poslední úsečku..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Omlouvám se za pozdní poděkování, za odpověď, ale tato cesta je pro mě přeci jen trochu finančně náročná, proto se chci zeptat zda pro backtest není možné do NT nahrát historická data, která jsem si stáhla z netu. V návodu k NT jsem našla jen propojení na zdroje dat on-line a tak nevím jestli je možné data do NT nahrávat a poté využívat k backtestu.

Děkuji DanielaN

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

majkll Napsal:
-------------------------------------------------------
> zdravím,
>
> chtěl bych poprosit jestli někdo náhodou nemá do
> ninjy vlastní, nebo z netu jiné časové (mm:ss)
> odpočítávadlo než je v základu v indikátorech
> (BarTimer) a podělil by se o něj..případně by mi
> stačilo, kdybych dostal radu, jak upravit
> stávající BarTimer (změna velikosti písma,
> případně i pozice), pokud to jde - na support fóru
> NT jsem našel info, že údajně ne..jde mi hlavně o
> velikost písma..
>
> díky moc..
>
> majkll
>
> "Trading?..personal evolution and
> self-knowledge.."

to majkll:

BarTimer používá písmo (včetně velikosti), které se dá nastavit v Chart Properties, v sekci Window, vlastnost Label font. Defaultně je velikost nastavena na 8 bodů a to je pro tohle opravdu málo. Stejné písmo je použito pro veškeré popisky v grafu a pro popisky os, takže když to změníte, tak se toho změní víc (což ale nemusí být na škodu).

Pokud by Vám to nevyhovovalo a potřeboval byste nastavit tomu písmo samostatně, tak dejte vědět a já Vám ten indikátor upravím. Pokud byste chtěl změnit pozici, tak napište, kde byste ten text chtěl mít. Taky můžu odstranit ten prefix "Time remaining = ". Ten indikátor je jednoduchý a nechá se snadno upravovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vpycha: díky za odpověď..rád bych změnil pouze indikátor, ne globálně písmo v grafu..ideální by pro mě byl font dejme tomu ARIAL velikost 28 normální, viz. screen...pozice může být ta původní vpravo dole tak, aby tam byly trochu okraje, aby počítadlo nezasahovalo do os...jinak by bylo super odstranit i text "time remaining = ".. díky moc za úpravu, případně klidně jen návod, co v indikátoru změnit.. EDIT: teď koukám, že jsem to moc odrazil od svislé osy doleva, tj. nebyl to záměr, jen tam překážela ta linka:) majkll

13358

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...