Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ninja Trader - nastavení programu od A do Z


Masaryk

Doporučené příspěvky

Lucinek: nedělej z toho guláš, problém má T.M., paper jede T.M., já (Sage) jedu live a ne paper, žádný problém nemám, obchoduju YM a live data mám od brokera, TF neobchoduju a realtime pro live nemám zaplacena, anžto se jaksi TF obchoduje na jiné burze než YM. O tom, že NT je free se všema funkcema vč. ATM ovšem pouze na Sim účtu bez možnosti odeslání příkazu přes tvého brokera na burzu tady nikdo nepochybuje. Protože byl na přiloženém obrázku vyšedlý i symbol instrumentu, tak mě napadlo že má třeba problém s datama (např. porušení databáze z daty) a proto jsem navrhl ať to zkusí na něčem jiném - otevřít nový graf s něčím jiným. Nevím jak NT reaguje na porušená data - třeba ti nedovolí live / paper obchodovat abys nazadával příkazy, co já vím ...
Jinak k tomu papertradování: záleží co si pod tím představuješ. Já mám třeba účet u IB a tam si můžeš založit Paper účet až poté, co si založíš ostrý obchodní účet a papertrading znamená obchodovat na LIVE datech v REÁLNÉM čase ale na Paper účtu - a to jaksi bez (zaplacených) live dat nejde. Pokud tím ale rozumíš něco si šmudlat do excelu nebo obchodovat na zpožděných datech, tak to je jiná - na to nepotřebuješ mít placeno nic. Není to jednoduché někomu něco poradit, protože nemůžeš moc předpokládat, že každý si pod nějakým pojmem představí to samé, že má stejného brokera, stejné nastavení NT, stejný operační systém atd. Někdy se musí vyzkoušet dost věcí, než se ti podaří lokalizovat kde je problém.

T.M.: na tvém místě bych poslal mail na NT support nebo hodil dotaz do NT support forum

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

T.M. Je to jednoduché. Pokud chceš jet papertrade, tak nepotřebuješ účet (stačí demo třeba od MirusFutures) a rozhodně nepotřebuješ nic platit. NT je pro paper opravdu free včetně všech ATM.
Jestli jsi použil licence key k jejich demu, tak ti půjdou ATM, ale jen SIM účet. Pokud použiješ klíč, který ti poslal Mirus, tak ten je pro live, ale bez ATM. Chvíli jsem ho měl a tak vím, že v tomhle případě nejdou ty ATM ani na SIM!
Pokud jsi si předplatil NT, tak jsi musel od nich dostat ještě další číslo, které ti umožní jet SIM i live včetně ATM.

Sage: Ve tvém případě jsem se jen podivoval tomu, že si platíš za data (samozřejmě pokud to není třeba eSignal). Přes ZenFire jde tahat realtime data velmi mnoha trhů a zadarmo. Stačí ti třeba jen pitomý demo účet u Mirus, na který tam nepotřebuješ posílat ani cent. Ale jestli máš IB, tak to je jiná. Já nějak tenhle brokerskej house nemusím - přijde mi to jako "za hodně peněz málo muziky".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

T.M. Napsal:
-------------------------------------------------------
> 1.Abych to uvedl na pravou míru.Mám předplaceného
> NJ ale ATM jaksi nejde.Nevím proč.Možná se má
> zadat jiný
> licence key,ale žádný jsem spolu se zaplacením
> nedostal.
Tak to je ten problém, přijít musí, reklamoval bych to u NT.

> 2.NJ mám stahnutého z jejich serveru.Pokud vím tak
> pro paper trading je k dispozici ořezaná verze NJ
> bez ATM
> strategy pokud se nepletu,když tak mě opravte-to
> je ten důvod proč jsem si ho předplatil.
> 3.Lucínek napsal-Pokud chces jet jen paper, ne
> nesmysl si NT predplacet, na to je vcetne ATM
> zadarmo.
> To je mi novina,že je zadarmo včetně ATM,a co
> potom má zaplacená verze navíc.
>
To se opravdu pleteš, je free včetně ATM. A co má tedy placená verze navíc? To, že s ní můžeš jet live :) Ono je to logické - při paper si na ty ATM zvykneš a pak zjistíš, že bez nich to live moc nejde, tak si NT koupíš ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lucinek: mně IB zatím naprosto vyhovuje. IB dává za 10 USD měsíčně realtime data některých trhů, když častěji obchoduješ a máš komise myslím přes 30 USD tak neplatíš ani těch 10 USD - takže tyhle "placená" data mám zadarmo. TF mezi nima není a vůbec mi to nevadí - neobchoduju TF takže si nebudu stahovat žádná dema MF ani si nijak jinak komplikovat život. To jsem měl asi tak na mysli.
Období demování, papertrading a zkoušení všeho možného (SW, data, obchodní systém ...) mám už za sebou. Takže díky za upozornění, ale nepotřebuju data jiných trhů než toho, který živě obchoduju a to v kvalitě, která je dostačující mému obchodnímu systému / strategii (nejedu range bars ani volume bars, nejsem scalper >>> nepotřebuju ticková data). Pokud jde o záložní data pro případ výpadku spojení - zase v kontextu obchodní strategie. Rozhodně nemám problém zaplatit pár $$$ za kvalitní data, pokud je potřebuju - eSignal mi připadá přijatelný po všech stránkách.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petr: díky Petře, já to vím. IB už nějaký ten čas používám... Nejde o ten 1 USD, jde o můj přístup nekomplikovat si život a dělat věci jednoduše. Proč si platit něco, co nepotřebuju? Nikdy bych se na ta data stejně ani nepodíval - když jsem se rozhodoval který trh chci obchodovat a proč, TF resp. ER2 byl mezi kandidáty ale nevyhrál. Obchoduju YM a ten mám u IB zadarmo resp. v těch 10 USD. Vybírání trhu, brokera, vytvoření systému, zkoušení tohohle a tamtoho mám dávno za sebou a teď se už věnuju jen obchodování. Všechno co nepotřebuji jsem smazal, zrušil, vyhodil - když jsem dělal poslední čistku v šanonech s vytištěnými materiály o různých aspektech tradingu, tak jsem vyhodil 18 kg papírů (nekecám a nepřeháním, vážil jsem to). Za těch pár let už jsem snad pochopil, co je důležité a proč a co není a proč - dal jsem si s tím vcelku dost práce abych to rozmotal. Však to jistě znáš z vlastní zkušenosti. Na začátku jsem si myslel, že jediným smyslem mého života je trading a postupně jsem se přesunul k tomu, že je to jen menší součást mého života a jediným smyslem tradingu (který považuju za naprosto unikátní super byznys) je vydělat dost peněz, abych nemusel chodit do práce mohl se věnovat rodině a sobě. K tomu nepořebuju mít nejvymakanější systém, nejlepší soft a data - stačí konzistentní zisky (teoreticky jakkoliv malé) a s multikontrakty je to pak už zívačka - děláš pořád to samé, jen je jiný počet kontraktů. Kvalitní řízení rizika a MM je samozřejmost.
PS: Díky za tenhle server a za to, co děláte s Tomášem pro začínající obchodníky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hirens: Jeden tick na FDAX je 12.5 EUR. Takže pokud nastavíš v NT RB10, bude svíčka 125 EUR. Pozor na skluzy v plnění a velký spread - rozdíl mezi bid a ask je běžně 2-3 tick a skluz je stejný, také 2-3 tick je zcela běžné. Já jsem ho jel live při nastavení RB8, ale často mě to vymetlo na "šumu" a mému OS takhle velký skluz vadí ... takže jsem od FDAX zatím utekl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nazdar kluci,

můžete mi prosím poradit? :)

Chci konečně začít live a ještě zjišťuji určité věci kolem nastavení NT..........

V Options --> Simulator tab je toto:

----------------------------------------------

Always start in simulation
Enables or disables the application always starting in global simulation mode as default

Enforce partial fills
Enables or disables the forcing of partial fills on each order. If enabled, orders will always get filled with partial fills. When disabled orders are filled completely or partially depending on trade volume.

Enforce immediate fills
Enables or disables limit orders to fill immediately instead of using NinjaTrader Advanced simulation fill engine

Accounts...
Add/Remove simulation accounts

Reset...
Resets the simulator values
----------------------------------------------

a jde mi o :

----------------------------------------------

Always start in simulation: celkem jasné, jde o povolení jedné či druhé z možnosti, to jest obchodování Demo/Live.

Nechápu k čemu je -

Enforce partial fills: Aktivuje nebo deaktivuje nutí částečné vyplňuje ke každé objednávce. Je-li aktivována, objednávky bude vždy naplněný částečné zaplňuje. Když se zdravotním postižením objednávky jsou plněné zcela nebo částečně v závislosti na objemu obchodu.

Enforce immediate fills: Zapne nebo vypne příkazy limit k vyplnění okamžitě namísto použití NinjaTrader Pokročilé simulace vyplnit motoru

Pokud někdo víte a rádi by jste se podělili o zkušenosti, byl bych moc vděčný.

Ještě mám dotaz: Na co si mám dát pozor úři nastavení NT ze simulace na LIVE???

Předem díky

Jirka





Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...