Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

NinjaTrader - prosím o radu


tomnes

Doporučené příspěvky

Ahojte:

Vie mi niekto poradit prosim vas, ako dostanem NT 7 do povodneho stavu od "vyroby"? Chcel som na nu prejst z NT 6.5, ale potom, ako som do nej pretiahol vsetko z NT 6.5 neda sa mi tam nic ine prihodit, nie je to viac kompatibilne.....Vypisuje mi tam errory, ked sa marne pokusam nainstalovat nejaky indikator, ze najprv musi byt vyrieseny onen problem, cize odstranene nieco ine, co v NT uz vobec nie je, len nejaky zamaskovany zbytok niecoho, co je "nemozne" najst...Odinstaloval som ju, nainstaloval nanovo, restartoval predtym, potom, robil vsetko mozne, ale stale je to tam....

Vopred dakujem, ak sa tu najde niekto, kto s tymto vie pomoct

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

syrda:

nasel jsi jedno ze spravnych vlaken a dokazal jsi pripojit ziva data od Zen-fire. Ted budes potrebovat otevrit nejaky graf, bud si prostudujes tento serial od panu Financniku, ktery byl delan pro NT6.5, princip je stejny i v NT7, jen detaily se lisi: www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/ninjatrader-1.html

A nebo muzes studovat primo NT7, najdes to tady:www.ninjatrader.com/support/helpGuides/nt7/index.html
vytvoreni grafu: Operations > Charts > Creating a chart. Pro praktickou obsluhu NT koukni na videa ve stejnem odkazu, je tam vse velmi polopaticky vysvetleno.

Pro backtesting se Ti bude hodit i tento clanek, ktery je na konci serialu u prvniho odkazu: www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/ninjatrader7-replay.html V diskuzi pod timto clankem je spousta informaci o tom, jak resit problemy, ke kterym drive ci pozdeji dojdes.

Mozna jsi ocekaval nejakou jednoduchou instrukci, ale ta by jen spustila dalsi velmi zakladni otazky, proste ty zakladni veci budes muset nastudovat sam. :)

Karel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To vse delam, pripojim zdroj dat, tools-historical data-reload(vyberu Type: Future; Name:ZC 03-11 From 10.2.2011 To 20.2.2011 a intervals zvolim bud Tickova nebo minutova, a nebo oboje kdyz nic nejde. A dam OK....Ukaze se Tis request can not be aborted a pak to zmizi a ukaze se zpatky tabulka na zadavani hodnot...nikde zadny graf

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den , před pár dna se mi objevila při otevíríní NT hláška. Předpokládám , že mi to oznamuje ukončení verze 6.5 a nutný přechod na verzi NT 7. Používám živá data od Zen-Fire. Stačí mi nainstalovat verzi NT a zadat klíč pro zprovoznění dat. Ještě mám otázku zda-li se dá nainstalovat a zárověnň používat obě verze NT. Předem děkuji za info. L.P.

15636

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Paninvest: Taky jsem zatím uživatelem NT 6.5 z určitých důvodů. Nicméně se budu taky již muset zaměřit na 7ku, ale zkoušel jsem dnes ráno před prací a vím jistě, že nelze na jednom počítači mít současně spuštěné a připojené ke zdroji dat oba dva programy. Ovšem zvlášť to jde bez problému a to jak na Win XP, tak na Win 7 64bit.

Náhodou neví někdo jak dostat do NT7 ty indikátory, které kdysi vyvýjel Laadiis? Stačí mi jen něco z toho balíku. Zkoušel jsem to přes export v 6.5, ale zvládl jsme jen dva které nepotřebuji. Kdyby někdo věděl budu moc rád. Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

syrda Napsal:
-------------------------------------------------------
> To vse delam, pripojim zdroj dat, tools-historical
> data-reload(vyberu Type: Future; Name:ZC 03-11
> From 10.2.2011 To 20.2.2011 a intervals zvolim bud
> Tickova nebo minutova, a nebo oboje kdyz nic
> nejde. A dam OK....Ukaze se Tis request can not be
> aborted a pak to zmizi a ukaze se zpatky tabulka
> na zadavani hodnot...nikde zadny graf


NT ten graf neotevre sam automaticky po reloadu ale musis
file->new->chart
a znova zadat jakej graf chces
:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hirens :

pořád se přechodu na novou verzi jaksi bráním. Nechce se mi pořád zvykat na nové programy , ovládání , a to čehokoliv. Zřejmě nebude vyhnutí. Verze 7 bude určitě komfortněnjší . ale ...

Prosím ještě o radu co je nutné zálohovat. Nevím však jest-li tyto data budou ještě k něčemu použitelná.

Při nové instalaci NT7 stačí zadat přístupový klíč ( z v. NT 6.5 ) , abyh měl LIVE přístup ?

Díky.

L.P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Paninvest: Jo, tak klíč jsem použil stejný, jak do programu tak i přihlašovací údaje k datům z verze 6.5. Vše je bez problémů. Víc budu asi řešit o víkendu. Ale tuším, že moc věcí přetáhnout nepůjde. Data jsem nahrával pochopitelně s přestávkami od 2008. Takže mě to bude taky mrzet(vím že se dají stáhnout přímo od ZenFire den po dni), ale asi nejvíc mě trápí ty indikátory. To znamená, že při implantování těch indikátorů do template je taky nepůjde přetáhnout.

Kdyby měl někdo řešení, nebo věděl jak se těmto problémům vyhnout budu rád za informace.
Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hirens:

Jestli si dobře vzpomínám, tak data si NT7 přetáhne automaticky při prvním spuštění, mělo by se tam objevit okno s dotazem jestli chcete aby si ty data načetl z verze 6.5. Templaty si přetáhne taky, ale nefungovaly mi, musel jsem je vytvořit znovu. Rozhodně ale můžete instalovat NT7 a mít přitom nainstalovanou verzi 6.5, to ničemu nevadí, jenom spustit nepůjdou zároveň.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Paninvest:

ta informace presneji znela, ze nebude mozne s NT 6.5 obchodovat na CME, jinych burz se to netyka. Otazkou je, jak vyrobce NT vyfiltruje dalsi uzivatele NT6.5, ale jiste je, ze nebude udrzovat 2 funkcni platformy. NT 6.5. casem zmizi, a tusim, ze to nebude trvat dlouho.

Z uzivani NT7 nemusis mit obavy, po par dnech jsem si neuvedomoval rozdil a to jsem na tom podobne jako Ty, pokud nemusim menit, uzivam funkcni stary program...

Jestli si dobre vzpominam, pri instalaci NT7 muzes vybrat instalaci s navaznosti na NT6.5, to by si dle meho nazoru melo vzit potrebne informace. Ale potvrdit nemohu, vybral jsem cistou instalaci. Adresare NT 6.5. zustanou na svem miste na HDD, muzes tedy kdykoliv pozdeji pro data sahnout.

Hirens:

nahrana data muzes zkopirovat z NT 6.5 do NT7, adresar Data je na stejnem miste, funguje bez problemu. Indikatory nevim, nepouzivam zadne nestandardni.

Karel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kajaq: Diky za radu (BarTimer) je presne to, čo som hľadal.

Pri prechode na NT7 som mal len jeden problém a to že Instrument manager som mal celkom prázdny neboli tam žiadne predvolené komodity ani indexy. Po reštartovaní Instruments v options\data to už išlo normálne. Včera som dostal od NT oznámenie, že všetci ktorí budú chcieť obchodovať na burze CME budú musieť prejsť na NT7. Teraz ale neviem či od 3. júna alebo 3.júla. Pretože CME začne od tohto dátumu vyžadovať nejaké nové údaje a v NT prispôsobia týmto novým požiadavkám iba sedmičku. Na NT 6.5 sa bude dať ďalej obchodovať ale nie na burze CME.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...