Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

NinjaTrader - prosím o radu


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

zdravim,
mam dotaz ohledne vstupu do obchodu. do pozice vstupuju na close usecky prikazem market, ale nektere dny je trh prilis rychly a nez clovek zareaguje na signal, tak trh je uz o par ticku dal. da se v NJ nekde nadefinovat, aby se pozice automaticky otevrela na close usecky, kdyz uz dopredu vim, ze do ni budu vstupovat? samozrejme dochazi i k obracenym sitaucim, kdy na vstupu nejaky tick "usetrim", ale tech uz je min. zkousim taky vstupovat pres market drive, pokud vim, ze dostanu ke vstupu platny signal. ale i tady dochazi k rozdilum, at uz plusovym nebo minusovym.
diky
pazitka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všichni,

už jsem se pár měsíců zpátky ptal, ale nedostal jsem žádnou odpověď a do dnešního dne jsem nenašel způsob, jak
textový editor v NT nastavit, aby zarovnal texty napravo...defaultně je nastaveno zarovnat na střed, což je podle mě nejhorší varianta, protože jakákoliv poznámka delší nežli pár slov je nepřehledná, tedy alespoň pro mně...znáte někdo způsob, jak to změnit?..byl bych vděčný..:)

Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pazitka:

myslím, že tlačítko na market on close v NT není a muselo by se to naprogramovat nejspíše do strategie..
jinak pokud jde o vstupy, pak můžete např. vstupovat pár sekund před dokončením úsečky, tím se ale také nevyhnete slippage..toto je prostě součást a evýhoda market příkazů..můžete zkusit používat třeba sell/buy bid/ask tlačítka v chart traderu, které vám umístí automaticky na danou aktuální bid/ask cenu limitní příkaz..krátce jsem to trestoval a vycházelo to celkem dobře..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stomas:

pokud myslis textove pole, ktere muzes vlozit do grafu pres F12, resil jsem podobny problem, ale potreboval jsem zarovnani k levemu okraji. Vyresil jsem to tak, ze pokud byl nektery radek kratsi nez radek prvni (ukonceny enterem), doplnil jsem to mezernikem a teckou na konci. Ja vim, neni to reseni jake bych si sam predstavoval, ale situaci to vyresilo... :)

Karel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

michal-administrator:

diky za odpoved. ja si rikal, ze uz bych toho po NJ chtel asi moc:)
jeste jsem vcera ty vstupy testoval a problem bude asi i jinde. nevim, jestli to je standardni chovani NJ, ale vstup za market byl pokazde o 1 tick horsi proti soucasne cene. testoval jsem to pri papertradingu na market-replay, kde jsem si trh zastavil a vstupoval za market. nenastavuje se treba nekde v NJ automaticka hodnota slippage? na druhou stranu je zajimave, ze vystupy se chovaji spravne, tj. vystoupim za aktualni cenu. jedu zatim papertrading, tak se chci zaroven zeptat live traderu, jak se NJ chova v realu.
diky
pazitka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
mam takovy mensi problem s NT7 u stare verzi jsem vse nasel ale par veci mi dela problem..
1) kde nastavim cas na mem charu od kdy do kdy se ma pro obchodni den zobrazovat graf? v 6.5 to bylo normalne v properties start end seasion
2) to same u strategy analizer dam bt a neni tam casove rozmezy na dame charu kdy chci obchodovat napr 15:00-18:00
pomuze mi nekdo?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Wolf:
1) v 7ičce si můžeš přednastavit plány otevíracích časů v Tools/Session Manager a poté při otevření Chartu položka Session template a nebo pokuď už máš Chart otevřenej, klikneš pravím tlačítkem, Data Series... a zase položka Session template

2) nemám zkušenosti

ať se daří Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer, mal by som dotaz na niekoho zručnejšieho v backtestovaní pomocou StrategyAnalyzeru v NT7-ke. Neviem nijak dosiahnuť toho, aby môj vstup bol na Open aktuálnej úsečky. Podmienka je: If (Open[0] > High[1]) Then EntryShort za Market. Vždy mi to dáva vstup na Open až o deň neskoršie, čím dochádza k chybnému výpočtu. Preto som skúsil zadať ďalšiu akciu a to vykreslenie šípky, ktorá ukazuje na úsečku spĺňajúcu podmienku. V tomto prípade je zobrazenie správne. Použité dáta Kinetick End Of Day (Free), skúšal som už všetky možné kombinácie nastavenia v analyzeri/settings aj Tools/Options no bez úspechu. Preto budem vďačný za každú radu, Karol.

15772

15773

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kares71:
Volba calculate on bar close určuje, jestli strategie pracuje s každým tickem, nebo na close úsečky. Ve strategy analyzeru to ale nehraje roli a vždy se počítá jen na close cenách. Asi kvůli rychlosti, nevím. Tu šipku to zakreslí na aktuálním baru, který splnil tu podmínku Open[0] > High[1], ale ta podmínka se ověřovala až na close onoho baru! Vstup se pak realizuje na následujícím open...
Pochybuji, že s tím cokoli naděláte.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý deň,

to polygon: ďakujem za rýchlu reakciu na môj dotaz, myslím že ma aj posunula vpred.

Takže hneď mám aj riešenie. Nevedel som, že výpočet sa prevádza na Close aktuálnej úsečky. Preto som začal uvažovať, či sa výpočet uskutoční ak sa opýtam na zajtrajší deň. Teda zmenil som podmienku na:

If (High[0]
a s prekvapením som zistil, že to funguje a vstupy sú tam, kde majú byť.

Teda moje zistenie je že StrategyAnalyzer:
- prevádza vstupy po aktuálnej alebo dnešnej úsečke,
- prevádza výpočty aj s budúcimi úsečkami,
- podmienka sa dá definovať aj ako zajtrajšia cena napr. Open[-1] = otváracia cena zajtrajška

ešte raz ďakujem za osvietenie mojej mysle, Karol.

Prajem všetkým veľa zdaru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
používám NT7 s demo účtem od AMP a data Zen Fire, nevím proč, ale "netiká" mi trh YM. Zbylé indexy jsou v pohodě, jen YM se vykreslí po dobu, kdy otevřu graf, ale dále se nevykresluje. Má někdo stejný problém? Neví někdo, v čem by mohl být problém? Dík!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...