Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim... takovy den jako dnes je pro muj system uplne nejhorsi... nefunguji prurazy ale nastupy na konci korekce... ja 6 vstupu vse podle planu... 6xSL celkem -134 usd i s komisema.... tady je videt jak je dulezite drzet ztraty co nejmensi... ted uz koncim trh dojel na S/R a aspon mam duvod se na to pro dnesek uz vykaslat :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám tady názor k diskuzi:

Nepřemýšleli jste někdy o tom posunovat SL ne na BE+1 tick, ale pouze na BE? Několikrát se mně totiž stalo v tomto roce, že trh zasáhl můj posunutý SL na BE+1 a hned potom se otočil mým směrem a hurá na PT. Dnes se to stalo znovu. Jenom tak přemýšlím, jestli by se posouvání SL neoplatilo pouze na BE, protože řekněme, že z 200 obchodů se to stane 4x. Z 200 obchodů mám zpravidla 1/3 na BE+1, což znamená zisk 67*6 = 400 USD => to je zisk z BE obchodů, 4*330 = 1320 USD => zisk ze 4 obchodů, které dolezou pouze na BE+1 a vyhodí mě. Tak si říkám, že by se to vyplatilo i v případě, že budu mít na 200 obchodů pouze 2 ziskové místo 4. Co vy na to? Nepřemýšleli jste nad tím někdy?

Tento přístup má jednu stinnou stránku, a to, že když budu posouvat SL pouze na BE, tak budu mít 1/3 obchodů "ztrátových". Tzn. místo 6 USD budu mít -3 USD, což nemusí být dobré na psychiku, ale myslím si,že by mně to nic extra nedělalo...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kuba:

BE+1 není absolutně žádné dogma..jen je to pro spoustu lidí taková nejobecnější varianta, která jim dává takový falešný pocit, že ji nemusí ani moc testovat, protože jim to přijde takové "univerzální"....tj. všechny tyhle posuny bych se pokusil alespoň nějak otestovat...kolikrát se totiž může ukázat, že není lepší posun jen na BE, ale dokonce jen třeba na BE-5 atd...kolikrát se taky ukáže, že je nejlepší neposouvat vůbec..snažte se všecko podložit vlastním testováním a researchem, pak nemusíte řešit to, že to v diskusi jede ten či onen tak a tak..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kuba.... ja treba davam na BE+1 tehdy kdy uz se trh dostal do takoveho bodu ze kdyby se hned otocil tak uz nechci ztratu ale aspon 0... napriklad cekam ze se prorazi urcity vrchol ktery je 80 usd od meho vstupu a myslim ze by ho mohl prorazit ale nejsem si jisty tak kdyz urazi rekneme 60-75 usd tak uz davam BE protoze je tam urcite riziko otoceni se proti me a nechci uz byt ve ztrate... Jinak si myslim ze testovat jestli je lepsi BE+1,BE,BE-1,BE-2 nema vubec nejaky logicky smysl....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

naprosto souhlasím, že jestli je to BE+1 nebo BE-1, tak je to vpodstatě jedno..důležité fakt je to prohnat alespoň nějakým testem, aby obecně jakékoli posuny nebyly vyloženě kontraproduktivní pro systém...

a ještě jedna poznámka k tomuhle - "Několikrát se mně totiž stalo v tomto roce, že trh zasáhl můj posunutý SL na BE+1 a hned potom se otočil mým směrem a hurá na PT. Dnes se to stalo znovu." - tohle je dvousečná zbraň..pokud to člověk otestuje, může to pomoct...ale pokud se člověk na testy vykašle a zapojí do systému něco, co by mu párkrát jakože vyšlo a zdá se mu, že by to mohlo být dobré, tak je to špatně..každý den se totiž může stát, že se objeví nějaké nové "super pravidlo"...ale pokud to člověk neotestuje na delším časovém vzorku, tak je to přesně ta přeoptimalizace, které by se měl vyhnout..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...