Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,

takže poslední den v měsíci jsem si udělala jeden minusový obchod:

16:03 LONG 618.6 výst. 617.7

Celkově jsem za červen udělala 26 obchodů.

win 19
los 7
expentacy 1. sada 48 dolarů
expentacy 2. sada 28 dolarů

Na konci července jedu na dovolenou - po půl roce do ČR - tak doufám, že bude zasloužená. Každopádně bych měla příjemný pocit z toho, kdyby červenec skončil v plusu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Jardat:

Souhlasím, že by to bylo lépe čitelné, ale musíte si uvědomit, že Kahiros, drvr i MNovak toto dělají dobrovolně. Tedy myslím, že přidávání a komentování screenů by byl další investovaný čas navíc (10-15min denně = 2400 - 3600min ročně - tj. 40 - 60h ročně). V diskusi se moc lidí neprojevuje, takže by to byla nevratná investice.

Určitě lze dohledat výpis z OP všech tří jmenovaných, alespoň popis vstupů v této diskusi.

A na závěr musím podotknout jen takovou drobnost - určitě bych je, být vámi, nežádal, ale pěkně poprosil ;)

Nic osobního a nic ve zlém, jen pro kompletnost :).

Hezký den přeji.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 JeanPaul

taktiez nic v zlom, ale co takto nechat odpoved na dotycnych panov. Pokial sa nemylim na teba tvoj prispevok Jardat neadresoval.

Mne osobne prispevky bez grafov iba s casom vstupu taktiez vela nedavaju, ale to je len moj problem, nebudem tu nikomu urcovat co ma pisat a co nie. To iste by som prosil aj od teba. A teraz vidis ake su nase prispevky v tejto diskusii zbytocne.
No co uz, ako ty vravis...pro kompletnost ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Asi jsem to napsal špatně nebo to špatně vyznělo dle komentáře (nevýhoda psaného slova). Tak ještě jednou a lépe.
Kahiros před nedávnem psal, že nemá back ohledně postování svých příspěvků o vstupu. Napadlo mě, že v případě postnutí screenshotu s vyznačenými vstupy a výstupy by diskutovalo více lidí, i těch co jedou jiné trhy. Z pohledu začátečníka co v tuto chvíli migruje mezi live a demem jsem rád za každý příspěvek, speciálně od lidí co pro tuto komunitu dělají tolik jako výše zmínění a další. Samozřejmě je to plně na nich.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jardat: screene jsou dobre, to same co ty, jsem tady taky psal pred nejakou dobou. Ale treba Kahiros ti pise cas vstupu, tak neni problem si to sam na grafu najit (kdyz vim, ze obchoduje na RB asi 15 nebo tak podobne, ale to si tady ve vlaknu najdes). A abych nemlatil prazdnou slamu, tak taky pridam svuj dnesni obchod. Obchoduji jenom v modrem poli, jsem po open jeste v praci, tak abych se moc nezdrzoval. System uz jsem v tomto vlakne taky predstavoval (myslim ze v lednu), je to varianta prvni korekce - beru pruraz prvni korekce po open nebo pokud se trh obrati (jako dnes), tak beru pruraz vrcholu 2 u 1-2-3. Primitivni, clovek se na to nemusi moc soustredit a funguje to. Ostatne pokud si clovek nastavi RRR aspon 1:3 a nevstupuje vylozene do mrtveho trhu, tak bude vydelavat vsechno (treba i nahodny vstup). Jde jenom o to si ten profit vysedet a delat cely mesic porad to same. Tak hodne zdaru, Lada

13503

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Omlouvám se Michalovi-adminovi - ode mě poslední off-topic

To Asklepios:

Ano, Jardat na mě svůj příspěvek neadresoval, ale je tu zvykem, pokud někdo zná odpověď, pak odpoví. V nějaké části diskuse (možná ne právě k těmto obchodům) některý aktivní obchodník psal proč přestává vkládat screeny. Tudíž jsem zdůvodnění jen předal dál. Nikomu tuto odpověď nepodsouvám a určitě to nebrání, aby Kahiros, MNovak nebo slecna Veronika odpověděli za sebe.

Stejně jako se tobě nezdál obsah mého příspěvku, tak se mě nezdálo žádání v příspěvku Jardata (jak dodatečně napsal, tak to vyznělo jinak než zamýšlel). Asi jsem na to trochu víc vysazený, ale rozlišuji, když o něco žádám (tedy mám na to právo to vyžadovat) nebo o něco prosím (prosím někoho o laskavost, o pomoc apod.). Jsem zvyklý patřičně formulovat písemná vyjádření, proto jsem se snažil ve vší slušnosti zaregaovat.

Tímto bych toto téma uzavřel.

Hezký den přeji všem,

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

na základě dnešní diskuze přidám k mým dnešním obchodům i screen....dnes to vyšlo asi i dobře (s tím screenem-hlavně pro nováčky), protože trhy jako dnes (když je hoodně silný trend) nesvědčí mému systému (který je ale prostě z dlouhodobého hlediska ziskový) a je zde pěkně vidět, proč je dobré obchodovat s vyšším RRR a prostě dodržovat natestovaný OP. tak dnes: 1. long 15:35 605,9 - B/E+10 - zde byl opožděný vstup (a tak sem vstoupil na další svíci na stejné ceně jako kdybych vstupoval dle plánu),tj. vstup měl být o svíci dříví (zelená) a né na té červené 2. long 16:07 599,9 - SL 3. long 16:27 596,9 - SL 4. long 17:03 589,5 - SL 5. long 17:09 588,9 - PT dnes celkem: +20 (po odečtení komisí jsem na nule) ať se daří!

13505

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dnes se taky přidám..trošku netypicky sem nedávám screen, abych ukázal, jak, kde a podle čeho vstupuju či vystupuju, ale proto, abych poukázal na jednu z nejdůležitějších ingrediencí úspěchu - [bold] trpělivost. [/bold] Konkrétně 80 minut čekání a 800dolarový pád..abych z trhu dostal "pouhých" 135 USD (trh YM).. PS. právě takové příspěvky ohledně psychologických aspektů tradingu a podobných věcí jsou podle mě to, co může hodně pomoct v rozvoji..podle mě daleko víc jak každodenní výpisy vstupů a výstupů, či nekonečné diskuse kdo podle čeho vystupuje...ale určitě neříkám, že s tím osatní mají přestat, nebo to sem nepatří - to určitě ne..zkrátka každý na to má jiný pohled a ostatní může posouvat dál něco jiného než se zdá mě... majkll

13508

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

dnešek byl z mého pohledu dost náročný. Musím i říct, že vymažu ze svého OP jedno pravidlo. U jednoho patternu mám totiž pravidlo, že v případě selhání a ztrátového obchodu mohu na další svíčce vstoupit znovu. V BCK testu mi to sice vychází dobře, ale co z toho, když po dvou ztrátách za sebou mě to tak rozhodilo, že jsem měla co dělat, abych nezačala zmateně klikat, jak jsem to dělala na začátku. Navíc se trh začal ubírat předpokládaným směrem.

Obchodovatelnost systému je pro mě určitě důležitější než ziskovost. Jsem ale moc ráda, že i tak jsem neporušila svůj plán.

16:11 SHORT 598.9 výst. 1. sada 597,9 výst. 2. sada 595,9
16:50 SHORT 591,3 výst obě sady 592,4
16:55 SHORT 590,7 výst obě sady 591,6
17:52 SHORT 596,2 vyst. 1. sada 595,2 výst. 2. sada 594,8

Takže dohromady nakonec mírný plus. Zítra ale neobchoduji. Musím vydechnout.

Pro ty, co by se na tyto obchody chtěly mrknout: obchoduji na 3 min. timeframe TF.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...