Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Lordberry:

Ahoj, jenom krátký dotaz. Jak dlouho od začátku tvého živého obchodování ti trvalo než jsi byl schopný si říci, že už máš na fulltime? Já obchoduji živě půl roku, ale na fulltime to ještě není - zatím vydělávám pár set měsíčně s jedním kontraktem. Každý měsíc ale vidím zlepšení na všech frontách mého obchodování a vím, že to taky dokáži. Když to bude letos, tak budu spokojený. Dík za odpověď;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja jsem dopolední akci skončil, mrknu na to pozdějc. Co se týče těch pěkných pohybů dle mně to není nikdy 100% zda tam jak si naplánuji trh dorazí nebo ne vše vlevo je minulost, ale, dle mně, vidím možnost ve více kontraktech a ten druhý řídit ,pevný SL kteří se posune s prvním na BE a druhej bez PT . No budu to řešit až se dopracuji na 2 kontrakty. ať se daří ja dnes trochu divočil a vůbec nejsem se sebou spokojen, priorita je pěkný obchod a pak peníze :) pěkný víkend TET 40: co ten gap pomohl reload

15206

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já jsem asi větší konzerva, protože se snažím na rozjetí trendu vždycky počkat. Nedávno jsem přešel z 3min. grafu na 1min. právě z důvodu hezčích a rychlejších korekcí k EMA34. Na 3min. grafu se dá do takového trendu naskočit mnohem hůř. Tady můj dnešní den... Přeji pěkný víkend Tomáš

15208

Link to comment
Sdílet pomocí služby

George:

co se týče full time: rozhodl jsem k tomu po 4 ziskových měsících v řadě. U mě jde o to, že to bude spíš part time - co se výnosů týče. Zatím by mě to zcela neuživilo.. Jenže - ještě dokončuju školu (jsem v páťáků), tudíž nemám zas tak vysokou spotřebu.. Trading už mi teď rozhodně vydělá víc než ona "brigáda", takže s ní v březnu končím a budu si pouze posílat peníze z obchodů.. Pak mi zbývá ještě necelý rok, abych zisky navýšil natolik, že pokryjí mé nároky i po studijích..

Toť ve stručnosti k mé obživě tradingem.. Mám to trochu jednodušší než pracující nebo podnikající člověk.. Ti potřebují už trochu vyšší příjmy, aby se jim přechod k full time vyplatil

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes opravdu pěkný intradenní pohyb, na denním grafu NQ je to krásný 123, vrchol 2 na 2266 byl dokonce ke konci proražen ale skončilo to těsně nad ním, tak jsem zvědavý na pondělí, pokud 2266 nevydrží mohl by to být obrat dlouhodobého trendu a shorty mi z nějakého důvodu jdou lépe, tak hodně štěstí:)

15211

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mtomas111:

pěkný postřeh. Sdílím stejný názor. Další dny ukážou. Každopádně podle tohohle patternu jsem vypsala také nějaké opce....to už je ale z jiného soudku..... Včerejšek byl konečně živějším dnem. Takové dny mi vyhovují. Nakonec když trh trenduje, je jednodušší a záživnější obchodování :-).

Ještě k těm shortům - proč vám jdou lépe? Nad tím bych se zamyslela. Ono z longu do shortu se trh otáčí poměrně rychle. Naopak ale ne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim , par lidi tu psalo nejake dotazy jak a co obchoduji a jak filtruju, co mam za podminky atd. Jelikoz jsem si udelal za posledni obdobi nejake upravy v mem OS, tak jsem si vytvoril novy aktualni prehled o mem obchodnim planu. Primarne obchoduji korekce/swingy do trendu, hodne lidi resi vstupy ja naopak jiz pouze vystupy. Proto se podelim o mou filtraci vstupu, treba se diky tomu nekdo posune dale a pomuze mu to eliminovat " spatne a predcasne " vstupy. Tato filtrace me zvedla silne win a nebojim se rici ze uspesnost vstupu je vice jak 80%, nebudeme resit jak nasledny pohyb je velky to uz je otazka nastaveni PT a posunu na BE, coz mnohdy rozhodne o PT ci SL, to uz si musi kazdy natestovat sam. V diskuzi je ocividne ze vetsina obchoduje tyto korekce at uz se nazyvaji 0/v , flip nebo Role Reversal. Vse by melo byt patrne ze screenu, nicmene plati 3 obecne zasady : 1. vstupy pouze do trendu 2. signaly zaciname hledat a) v rozjetem a potvrzenem trendu b) po prekrizeni EMA a nasledne zmene kratkodobeho trendu ( velice uspesne) 3.pri zakresleni linky ji nikdy neposouvame , pokud dojde k kratkemu prorazeni a na CCI nenastava signal tak upravime na druhy dotek ale opet cekame na pruraz linky s potvrzenim na CCI Doufam ze to nekomu pomuze vyfiltrovat zle vstupy a bude mit diky tomu vice casu resit vystupy Vystupy resim dle prumeru velikosti swingu v intervalu 10 obchodnich dni viz. nedavny prispevek

15223

15224

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Souhlasím, v takových dnech člověk nemusí vstupy hledat jelikož ho udeří do očí a to je, obzvlášť v začátcích, žádoucí jelikož mám tendenci v netrendových dnech ten trend vymýšlet,, ta Disciplína, disciplína:)

co s týká shortů, respektive longů tak právě zjišťuji v čem ten problém je, mám zatím krátkou historii papertrade (90 obchodů) ale long ukazuje čistou menší ztrátu, zatímco short zisk. Trh se do long chová opravdu jinak než do short, ale že by až tak moc? Nespíš to bude problém s disciplínou, trh do short mi přijde jasnější a čitelnější, v long mám jak menší %win tak i profity (trh se dříve otáčí) Podivné je že jsem svůj papertrade dělal od řijna do konce ledna kde byl směr vysokého TF jasně do long a moje strategie vstupů směr long-short nezohledňuje...

I Vám úspěšný trading a děkuji za podnět k zamyšlení:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...