Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

to majkl:

oba podle plánu. První 16:35 789.8 LONG. Příkaz jsem měla na 789,6. Díky slippage jsem skončila na SL 789. Poté se trh krásně otočil a utekl mi. Druhý obchod jsem měla na SHORT 790,9 v 17:17. Je sice dle plánu, ale z hlediska diskréčního posouzení jsem ho vzít neměla. Ale jak už to bývá, po minusovém obchodě mám tendenci svůj úsudek rozostřovat....... Obchoduji hodně diskréční systém, takže ta psychologie hraje u mě asi ještě o něco důležitější roli. Když vidím zpětně druhý obchod, brát jsem ho neměla. Zbytek signálů jsem měla vždy v blízkosti nějaké resistance, tak jsem je nevzala, což považuji za alespoň částečný úspěch. :-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Tomassc:

proč si to dnes po....? vstup byl mimo plán? pokud ne a byl dle plánu a jen tě nepodržel SL,tak si nic nepo.... , to se občas stane. Mě třeba dnes nepodržel SL o 4 ticks a byl z toho SL místo profitu 640 - ale to se prostě občas stane.
Já problém s tím,že začnu den SL naštěstí už (snad) nemám a tak po prvním SL sem vzal druhý signál dle plánu a inkasoval PT.....večer sem hodím screen

ať se daří!


Link to comment
Sdílet pomocí služby

TET40:

Len tak zo zaujimavosti si pozri dnes potencionalne vstupy s vystupom MPLAY123 a porovnaj s PT200 - 300. Toto je vlastne ta maximalizacia zisku o ktorej som hovoril a trend pre ktory je MPLAY123 asi najviac vhodny. Ak si spravis MPLAY123 extreme, da sa z toho vytlct este viac. S pozdravom...

ZOLLINO

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kahiros:
Tvůj příspěvek jsem si s chutí přečetl. Jako začátečník si musím pořád připomínat, že k ziskům se dostanu jen přes ztráty, a že jsou tím pádem normální. A chyba je pouze nedodržení plánu. Ale když to člověk slyší od někoho zkušenějšího, ještě víc si to uvědomí a nedívá se na své ztráty tak kriticky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

drvr:

díky za detailní popis..koukal sem na to a pokud se nebudu vyjadřovat k obchodům, protože chápu, že každý má prostě svůj styl, tak obecně se mi tam nelíbí jediná věc - ten druhý protitrendový vstup v takovém dragu (utrženém trendu)..to bývají velmi často (osobně jsem na tohle dělal analýzy u svých přístupů, takže to necucám z prstu:) falešné signály (ty, které končí plným SL) nebo chop signály (po kterých se drag zastaví a přejde do chopu a člověk - pokud vstoupil na dobré ceně a má rozumný SL - může strávit v obchodě dlouhé minuty, pokud ho neutne)..tj. určitě bych na to být tebou mrkl - pokud už sis takovou statistiku tedy nedělala..nejde o srovnání trendových a protitrenodových obchodů za jakékoli situace, ale o statistiku protitrendových obchodů čistě v dragu (utrženém, silném trendu)..

ad diskreční přístup)
ono se to tady hodně rozjelo s tím "diskréční"...já si myslím, že hodně těchhle "diskréčních" a "nepopsatelných" věcí, ve skutečnosti popsat docela dobře alespoň rámcově jde a že vpodstatě nejsou tak nepopsatelné a abstraktní a "citové" jak je lidi vnímají nebo líčí..jen se jim možná mnohdy nechce dát práci s tím si to nějak zformulovat, protože je to něco, co není třeba uplně obecně běžné (když všude kolem vidí, že každý druhý má svoje "diskréční" posouzení, které se "prostě popsat nedá") a určitě ani "myšlenkově" jednoduché (chce to určitě zapojit kreativní přemýšlení, což se každému nechce, a specifikovat situace a souvislosti pro které dané diskréční prvky platí atd.)..tolik k tomu - neber to jako nějakou výtku k tobě..jen mě to napadlo..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud se podivate na internals tak to ani nemusi byt tak moc diskrecni aby clovek vedel ze shortovat nema moc vyznam. tick se u obou trhu drzel vetsinu casu nad nulou. A/D lines uz od otevreni se drzela nad 1000 a bredth byl na NYSE okolo 10:1 neco podobneho sme tu dlouho nemely tusim ze od patku.. pro srovnani oba dny

15263

15264

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: kahiros

podle planu vice mene byl ale obchod v 16:19 byl hezci. Beru bud 0/v nebo 100/v s odrazem od SR, flipem nebo nejlepe odrazem od EMY34. Ani nevim proc jsem ten druhy obchod nevzal... Asi ovlivneni tou ztratou. Jeste nemam takovou disciplinu..
Ty jak jsem si vsiml chodis pro vetsi zisky je tak?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fid:
ahoj tiez sa zaujimam o NQ, tvoj PT je 8 bodov? ak mozem vediet aky SL pouzivas a priemerne ako casto mavas vstupy?
ja vecsinou mam maximalny PT 4body preto ma to zaujima
zatial len papertradujem ale vcera som mal dva vstupy prvy hned na zaciatku ten odraz 0v, a druhy ten druhy odraz od emy prve bigv ktory presiel do 0/v

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Tomassc:

nerozumím slovu "podle plánu více méně byl" .....z toho co si napsal mi připadá,že uplně podle plánu nebyl a měl si u něj pochybnosti. Zkus se podívat do své historie (i backtest) na podobné situace před vstupem jaká byla včera a třeba zjistíš, že když nastane taková situace, tak třeba většina takových obchodů u tebe končí na SL nebo jde tvým směrem,ale nestačí ti SL...je to jen myšlenka, která mě teď napadla a jak bych asi postupoval já.

Já taky bojuju s psychikou,ale je to mnohem lepší než v začátcích....zlom nastal v moment, kdy jsem začal svému systému na 100% věřit i vnitřně nebo jak bych to popsal. Dnes když se mi vykreslí vstupní signál,tak ho prostě vezmu a je to...a při nejhorším skončím na SL (to prostě k ziskovému a úspěšnému tradingu patří).

Když sem si dělal svoji nástěnku,tak sem si tam napsal několik myšlenek velkým písmem, které tam mám do teď a v začátcích mi pomáhali.Tak to třeba pomůže i tobě:

např.:
Cesta k velkému bohatství vede přes mnoho malých ztrát
Trading je byznys s pravděpodobností

Ať se Ti daří!

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nedavno jsem sem daval vysledky za leden, udelal jsem par statistik a velke prekvapeni. nastavil jsem PT na 600usd a sl pevne na 150usd, posun na BE+1 po 150usd. Jako podminku jsem si dal ze po 1 ztrate konec, v pripade obchodu na BE dalsi obchod a v pripade 1 profitu take konec. Test jsem udelal na svych vstupech tak jak jsem obchodoval s PT 200,s tim ze nekolik obchodu odpadlo z duvodu ze jsem znovu nevstoupil, protoze jsem byl stale v pozici. Obchody pouze do 18:00. Nejen ze klesl pocet obchodu , ale rapidne vzrostlo % uspesnosti a zisk a maly DD Duvod k zamysleni :) ...udaje o datumech a numerickych vstupech jsou vyplnene smyslene, jinak vse jak bylo obchodovano s puvodnim nastavenim PT200

15265

15266

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte obchodníci, hraju si teďka s range bary (aktuálně obchoduji na 1min), co mi však nejde do hlavy je, proč se mi v Ninja Traderu nevykrsluje premarket, díky tomu mám graf úplně zkreslený. Nemůžu přijít na to, čím by to mohlo být, session template mám nastavený na 24/7. Zkuste mi prosím někdo poradit. Děkuji Ještě sem přidám screen mojí obrazovky, jak se mi range bary vykreslují.

15267

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...