Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Tet40

diky za inspiraci. Taky se snazim vstupovat na korekcich k Eme. Akorat jestli jsem si dobre vsiml tak ty pouzivas Ema 204 a Ema 14 je tak? Ma to nejaky konkretni duvod oproti Ema 34?
Jeste jeden dotaz. Proti trendu vubec neobchodujes? A kolik ti tak vychazi obchodu za mesic? (pokud beru 15:30-18:00)

Diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tet40
Moc pěkně zakreslené a pokud jsi tak i zobchodoval, tak ještě lépe.
Mě se líbí, že ačkoli jsem tvojí strategii predtím neviděl, tak jí mám naprosto stejnou jednoduše vypozorovanou časem z trhu...
Myslím si že,
takové věci mi (nám) pomáhají, protože jestli toto dokážou vidět 2 ( a pravděpodobně i více traderů zde na fóru) nezávisle na sobě, pak se neustále zvedá pravděpodobnosti win.
Čím více traderu naskakuje ve stejný moment do stejné strany, Pak jsou swingy čistější, větší a to je pro nás jen a jen plus. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomassc

Ma tam byt 34 je to omyl ale vesmes to vykresli to same , navic EMA jen urcuji trend , mnohdy v rozjetem trendu se trh ani k EMA nevrati a CCI uz vytvari signal, obchoduju pouze s trendem , mesicne cca 40 vstupu, od zacatku roku mam jen 1 den bez signalu, prumer vychazi na ty 2 ale obchoduju cca do 19:30 kdyz vidim ze je to rozjete, ikdyz valna vetsina je do 18:00, nevim jak ostatni ale kupodivu Leden mam velice uspesny

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ono je dle me zbytecne obchodovat proti trendu , korekce a swingy tu budou porad to se nikdy nezmeni , narusi to pouze pohyb do strany /chop a pri frekvenci cca 2 obchody denne v prumeru to bohate staci i pri PT 200usd na velice slusnej mesicni profit, zkratka "Trend my Friend" a basta :), zaklad udelat 1000+ usd / K v prumeru kazdej mesic a pak to navysovat kontraktama, proc to delat slozite a hledat signaly proti trendu a snazit se najit dna

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mikky182:

pokud tohle čteš, tak mám pro tebe radu k té analýze daily range a volume..předchozí tři dny jsem věnoval tomu, že jsem si konečně doplnil mezeru a dodělal si velmi podrobný analytický deník společný pro YM, NQ, TF i ES s tím, že je potřeba exportovaná data od Zen-Fire trochu pročistit, protože tam jsou i dny, ve které byly svátky..zkresluje to pak statistiku občas..tj. prošel bych si data a hledal dny s extrémně malým volume, podle čehož jsem to filtroval já..následně jsem taky tyto dny překontroloval s kalendářem..

PS. taky je dobré vědět, že data od Zen-Fire jsou pro main range, tj. 15.30-22.15..tj. pro nějaké analýzy rostoucích/klesajících dní atd. to neni uplně vypovídající..tj. pokud chceš data i s premarketem, tak by to mělo jít exportem dat od kineticku..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tet 40:
můžu se zeptat jaký máte pohled v době když se vykresluje signál na 1´tf , nebo ve Vašem případě 2´tf, když na 5´tf candl nejsou v souladu se vstupem? Trochu v tom plavu, no mám radost když vidím, že nás víc má vstupy cca stejně. Někdy se přichytím u toho , že primár je 1´tf a 5´je mimo hru. Při testu jsem hledal signál na 5´a vstup na 1´ mi už utekl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi,

mozna ted napisu neco s cim nebude zpousta lidi souhlasit ale naco sledovat vyssi TF pokud obchodujes na 1 min?
To ze se na napr. 60min grafu ukazuje strednedoby trend neznamena ze nenastane na 1 min kratkodoby trend ktery staci k zachyceni toho "smesneho" pohybu pro ktery jdeme pokud mluvim o PT 200-300 usd.
To co je na takovem TF jen mala korekce je na 1min pohyb kde se udelaji klidne 3 signaly v kratkodobe zmene strednedobeho trendu, to 1min TF je tak smesne a plne sumu ze jakakoliv formace ma pouze maly vyznam ale pro maly pohyb 2-3 bodu proc ne...
Myslim ze je to zbytecne matouci a nabada to k reseni moc promennych, coz nasledne vede ke zlym uvaham.
Vzdyt i tebou srovnavane TF 5 min ...za 5 min jses schopen udelat obchod , tak proc by nejaka opacna svice na 5 min mela urcit prubeh na 1.min , dle me to je hledani nejake systematicnosti ale je treba si uvedomit pouhou vec a to ze obchodujeme pravdepodobnost ze trh pujde nasim smerem , zbytek je psychologie a hlavne MM.
Nerikam ze sledovani vyssich TF je hovadina jen me kvuli pohybu smesnych 2-3 bodu prijde zbytecne sledovat nejaky delsi trend, zvlaste pak kdyz obchoduji na 1 min TF.
Nekomu to treba pomaha filtrovat ale za tu dobu co sleduju grafy a hlavne pohyb ceny tak jedine dogma z vyssich TF jsou pouze S/R , jakykoliv smer trendu, formace na vyssim TF se stejne projevi i na mensim TF a pokud jdeme jen pro "par" usd tak nas to ani nemusi zajimat.

Jen muj nazor.... :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: Tet40

dekuju za reakci. ja se snazim vstupovat taktez na korekcich ale prave hlavne na odrazu od EMY34 a nejlepe jeste s flipem. Presel jsem na 1min graf ze 3min. prave z tohoto duvodu ( lip to swinguje a do trhu se da naskocit za lepsi cenu ). Nevim jestli je prave moje uvaha spravna cekat na korekci k EMA34. Obchodujes timto zpusobem i proti low dne?
A predpokladam ze jsi k tomuto systemu dospel taky az po nejake dobe. Ja od protitrendu taky ustoupil az casem..
Takze v podstate obchodujes PA s tim ze vetsinou na CCI vznikne neco v podobe 0/v je tak?

Neco k memu systemu... SL umistuji nad swing daneho vstupu ( cca 70-130USD dle vol ) a target je u me taky orisek. Puvodne jsem mel fixne 300USD, ale se zmenou volatility je to problem tak jsem testoval variantu fixniho RR vetsinou 1:2,5 ( 100 USD SL - 250USD target ) coz nevychazi spatne... Cim vetsi SL tim vetsi target a naopak.
Zatim se ale snazim vystupovat na logickych bodech jako SR, H/L dne ap, ale je to psychicky narocnejsi a obcas se me stane ze z obchodu proste chci vystoupit a zacnu si SR urovne vymyslet i tam kde pri zpetnem pohledu vubec nejsou...

Dekuji za odpoved

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomassc

Korekce k EMA jsou fajn ale pokud je to hodne rozjete jako treba ted v patek tak to nekdy k ema ani nedoleze a signal nastava driv, ja to resim tema mini trend linkama a cekam na pruraz
PA s CCI - 0/v , ja jsem psal kazdy tomu rika jinak je to porad to same , flip odraz od ema nebo role reversal, proste korekce swingu.
Proti low dne klidne pujdu pokud je tam prostor pro PT , pokud ne pockam na pruraz a dalsi korekci, k PT, to je reseni na dlouhou trat , me se ted nejvice osvedcuje vedeni statistiky velikosti swingu za 10 dni , asi 2 strany jsem to psal i se screenem jak si to vedu.
Driv jsem obchodoval i proti trendu ale upustil jsem protoze tyto korekce s trendem me vystaci a je to neco co je v trhu porad a bude porad, navic je tam malo promennych takze se to da dobre i psychocky zvladnout a clovek se nemusi moc rozhodovat.

SL davam take nad swing je to logicka zona a kdyz dojde k prurazu vetsinou je zmena kratkeho trendu, ono celkove dokud trend dela swingy do napr. shortu s nizsim low a nizsim high tak je to velka pomucka a dobre to oznamuje prubeh trendu a cas obratu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...