Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Nijak se to nezměnilo, je to pořád stejný, ten premarket se ne a ne nahrát, ale je zajímavý, že když jsem dneska ráno připojenej, tak se data načítají už v premarketu, ale když bych se připojil až v 15:30, tak to budu mít až od 15:30. Tohle mi např. u minutových grafů nedělá, natahuje to premarket celý, tak nevím...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kahiros: ... s jednim kontraktem se to dela fakt spatne ... snad teda rozpulit :-)) ... v podstate jde ale o to, snizit to psycho napeti sleze/nesleze na PT napr.500??... beru to tak, ze radej pridam kontrakt a celkem rychle vim na cem jsem

mikky182: to si musis vyzkouset dle tvyho obchodniho planu ... to neni vseobecna vec, pouzitelna pro kazdyho stejne ... snad jen ... ja zkousim divergence na TF 2 min s cilovym RRR +/-2.2 (SL 140$) jako zaklad a posouvam na BE pri +/-250 (tam taky 1 kontr ukoncim), ten druhej nechavam dle situace ... jak ale rikam, musis si to vyzkouset

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pajus kucera:

"v podstate jde ale o to, snizit to psycho"

--on je problém v tom, že to může naopak taky pořádné psycho přinést..je totiž potřeba nevidět pouze ten ideál – první profit jasně v kapse a extra smetana buď-a-nebo bez rizika – ale vidět taky to riziko v podobě série dvojnásobných plných SL po sobě..to teprve může hlavně začátečníkovi zamávat s psychikou..

především v začátcích je tohle podle mě velmi nebezpečné..pro příklad:

zdejší klasický začátečník začíná obvykle na trhu TF s účtem dejme tomu 3000 USD a SL dejme tomu 100-150 USD..svůj optimalizovaný systém začne dle murphyho zákona obchodovat právě v době, kdy začíná mít problémy a hned na začátku chytne 5 ztrát po sobě, což samo o sobě není obecně nijak velké číslo..jde ale o to, že tenhle agresivní MM mu ukrojí během klidně pár dnů třetinu až polovinu účtu (5x150x2 nebo 5x100x2)...i pokud by se hned takhle ze začátku dokázal držet nějakého limitu ztrát, tak prakticky nikdy nemůže začít obchodovat, protože než vůbec stačí zafungovat případně statistika v jeho prospěch, tak vždy skončí live trading díky velkým ztrátám..plus samozřejmě z toho plynoucí "psycho" k tomu..

je to jen modelový příklad, kterým sem chtěl upozornit na druhou stránku tohohle půlení..vždy je třeba si to dobře spočítat...ať už půlím 2 nebo 10 kontraktů...a hlavně se primárně nezaměřovat na stránku zisků, ale ztrát..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zollino:
Aha som to zle pochopil kedze si napisal "ak si spravis mplay extreme, da sa z toho vytlc este viac" ze to je subor nejakych urcitych tvojich pravidiel, skoda ze sa to nechces zverejnit mohli sme podebatovat sam tento vystup pouzivam, uz upraveny teda "etreme" :)

pajus:
to nebola otazka, to som podotkol na co treba mysliet ze to nieje len dam si 2 kontrakty a kde jeden zrusim na takomto PT posuniem na BE+1 a je to. Som tym chcel povedat ze take jednoduche to nieje. Sam sa snazim najst optimalne hodnoty uz nejaky cas.

majkll:
Je to pravda ze mozes mat 2jite straty ale aj toto sa da osetrit, ak napriklad najdeme sposob ako obchodovat 2 kontrakty za 150 a nie 2x150, napriklad pouzitim ineho TF alebo Limit za lepsiu cenu, alebo xyz. Ja som to dosiahol zmenou minutovych grafov za range grafy, sice som nezmestil 2 kontrakty na povodny SL ale dostal som sa blizko aj s komisiami (a stale sa zmestim v podmienke %risku na obchod)

martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kahiros

Diky za radu a za podporu. Je pravda ze uz podle vety "podle plánu více méně byl" je znat ze u me duvera v system jeste neni uplne na 100% jako u tebe. Nebo spis duvera by byla ale potom ta disciplina system dodrzovat je horsi.
Casem to verim urcite pujde k lepsimu.

Hodně úspěchů!!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll, mikky182:
jasne, ne vzdy to je ten idealni pripad, kdy mi to priskakuje ...a opravdu to neni pro zacinajici tradery se 3000$ ... puvodne jsem spis reagoval a mel na mysli to, ze mit 1 kontr a cekat na PT 500 treba hodinu (casto i vic) a nemit nic v kapse, tak to je pro me psychicka zatez vetsi nez mit ty 2 kontr a po kratkym case vedet na cem jsem ... muj nastin cisel byl pro toto forum jen demonstrativni.
V podstate mame vsichni pravdu, jde jen o to vybrat si z nich pro sebe to, co bude fungovat.
za chvili nam zacina sichta ... tak cau
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...