Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

pajus kucera:
určitě něříkám, že to nefunguje a je to špatný přístup..jen sem chtěl upozornit na druhou stránku, kterou si myslím lidi zprvu nevždy dostatečně uvědomujou..pokud se to postaví tak, aby to bylo ok z hlediska psychiky a MM, tak nevidím problém..

mikky 182:
jj, určitě to takhle lze ošetřit, jenže je problém, že to už je o dost víc "advanced" než jak by to zkoušela většina lidí..a dá se taky říct, že to už vpodstatě pak není jeden vstup s dvěma kontrakty, ale dva různé vstupy s jedním kontraktem (nebo více kontrakty)..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pre vasu inspiraciu, okrem pevneho PT a MPLAY123 v silnom trende testujem takuto teoriu vystupov:

SL100, PT200-300. Akonahle zisk dosahuje 150, SL posuvam na BE+1 a PT na 250. Ak sa cena dostane na PT200, sledujem tickanie grafu, okolite SR a urcujem/odhadujem pravdepodobnost pokracovania navysovania ziskov. Ak vidim ze graf ma potencial, silu, blizi sa k odrazu od EMA34, apod. udrzujem PT250-300, SL sa snazim neposuvat aby tam bol buffer/priestor na pripadne vykyvy. Ak trh strati silu, okamzite posuvam SL na 200, co sa konci okamzitym inteligentnym vystupom. Ak graf silu ma, pockam si kym prejde cez 200-210 a posuvam PT na 300. V oblasti zisku 250 uz mam SL zhruba na urovni 180 a PT na 320.

Takymto posuvanim mojich hranic si chranim zisk no vytvaram priestor pre rozumne navysovanie zisku ak na to trh 'ma'. Ak sa trh dostane blizko PT300, posuvam PT na 350 a SL na 250. Ak trh strati silu, dostane sa k silnym SR, okamzite davam PT alebo SL na skoro sucasnu hodnotu, ktora je blizko k maximalnej hodnote zisku.

Je to jednozacne narocnejsi management obchodu, no nie tak narocny ako byt v cervenych cislach 20min a vyskocit na plnom SL. Dnes som bol s tymto systemom v obchode 35min a dokazal som z trhu dostat 3.3 bodu na TF, pricom pri vstupe som pocital s PT200.


[bold]mikky182: [/bold]
samozrejme o mojej verzii mplay123 extreme sa mozme bavit, no nepouzivam to casto, kedze nie priliz casto som v zisku v extremnom trende, na ktory je takyto vystup urceny (z mojho pohladu). Moje pravidla su take, ze ak sa postupuje podla originalnych pravidiel MPLAY123 a dostanem sa na 2. usecku negativnu pre moj zisk a tato je zaroven farbou opacna k ziadanemu smeru, mal by som vystupit podla povodneho mplaya. No neurobim tak a cakam na dalsie dve usecky. Ak je teda opat 2. v poradi (dokopy uz 4.) negativna a zaroven je farbou opacna k tomu ako by som si prial pre moj zisk, definitivne vystupujem. Ak nie je, znamena to ze graf zacal postupovat opat do mojho smeru a zacinam mplay123 odznova (ale pozor, uz nepouzivam znovu mplay123ex ale len obycajny mplay123). Samozrejme, je to len moj tunning, kazdy si svoju extreme verziu moze urobit podla seba a natestovat. Ake mas pravidla ty?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zollino:

Ja mam viacero pravdiel, ty mas nieco ak 2xMplay a potom von. Ja na to pouzivam LSMA teda ak sa trh rozhybe a nastane spomalenie/mala korekcia tak nevystupim ale cakam na potvrdenie LSMA. Toto mam len na prvej korekcii alebo spomaleni potom uz vystupujem na normalnom Mplay (aj ked potom uz to LSMA bude opacne skor ako 2 usecka pojde proti mne)
Cisto pre RB: ak sa trh zastavy na S/R a volume je min 2x vyzsie ako jeho priemer ignorujem Mplay a vystupujem na prvej opacnej candle. Je to z toho dovodu ze ak trh prijde na nejaku S/R tak na minutovych grafoch ked sa trh zastavi, tvoria sa vacinou male candle s malou range ale toto nieje vidno na RB. Teda na minutovych grafoch by som mal Mplay vystup ale na RB ho este nemam.
Este mam trochu ine pravidla vystupu pre CT obchody tam to uz ale zalezi kde sa prave trh nachadza..

Ak pouzivas Mplay iba niekedy kedy sa rozhodnes ze je silny trend, este pred tym ako ides do obchodu alebo pocas? Co na to pouzivas?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak já dnes jen jeden obchod:

long 15:44 795,9, výstup 16:47 796,9 na posunutém B/E....trh nedošel až k mému profitu....pak už sem odešel,protože byl trh pak pro mě línej. Upřímně sem ani nečekal,že by mě dnes můj pre-market filtr pustil do obchodu po včerejším long pohybu,ale stalo se a tak když přišel signál,tak sem ho prostě vzal.

dal bych sem i screen,ale koupil sem si windows 2010 a nefunguje mi kombinace ctrl+print screen jako u XPéček a tak sem zatím nenašel funkci pro "tisknutí" obrazovky...budu si muset pořídit nějaký prográmek nebo pokud někdo víte jak na to, tak předem díky za info.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jezismarijaa co je Windows 2010? A proc CTRL+PrintScreen? To nikdy nefungovalo, ked tak SHIFT+PrntScr alebo Alt+PrntScr, v malovani si to orezete funkciou Crop ak treba. Ja pouzivam OneNote Win+S a Alt+PrintScreen.

Ale musim uznat ze v tomto obchodnom strese ma to rozosmialo. Nic osobne, pracujem v IT, snad som poradil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tet40:
ta EMA 14 dnes dřív hlásila překřížení asi ji vyzkouším, ale jak to máte prosím Vás z určením trendu, když se vykreslí signál pod EMAMA hned po prvním překřížení, tak jdete do toho? Ceklově to bylo dnes v kanálu, no kladně jste rozlouskl ten oříšek. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...