Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

urbanr, lordberry, Tomassc:

dívám se, že máte všichni hodně podobné vstupy a asi to patří do jiného vlákna než sem, ale to není moje starost.
Ale na co se chci zeptat, je to, proč si do grafu malujete S/R, když pak obchodujete proti nim? Viz ten první vstup. Máte ho všichni proti vaší S/R. Tak buď si ty čáry do grafu dávám proto, abych nešel proti nim nebo si je tam nedávám, když mi k ničemu nejsou.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lucifer66:
SL mam 2body nebo meší podle swingu. PT min 5bodu ale take ho vzdy upravim podle S/R na 15min grafy. Celkem pravidelne inkasuju 5-7bodu.
Pro tak malej SL musim používa vstup Limit prikazem se slevou. Umistuju ho tak aby SL byl pokud mozno pod swingem. Ale ne vzdy se to povede.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Rogi

Diky, snazim se z obchodu ktere se dostatecne durazne nerozjedou mym smerem zavcas utect. Ne vzdycky se to ale podari. Ten prvni obchod jsem uz videl na ztratu ale nakonec se me podarilo na BE+1 vystoupit.

to yax

s SR mas pravdu, pokud obchoduju proti SR tak pokud se tam trh zastavi rychle pritahuju SL..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

urbanr:

..já bych jen doporučil dávat bacha na to, kolik "nového a mimo plán" toho v live sleduju..ono to totiž může začít být hodně rušivé..pokud např. nehrají v mém plánu S/R roli a já je začnu sledovat, tak postupně začnu vytvářet určité teorie a vysleduju určité chování trhu a pravděpodobnosti, které ať chci nebo nechci začnou nahlodávat mou důvěru v obchodní signály, pokud bude signál s novými poznatky v rozporu...samozřejmě by se dalo namítnout, že přeci postupně nové poznatky můžu do plánu implementovat, ale problém je v tom, že o hodně dřív, než člověk objektivně získá dostatečný vzorek pozorování k nějakému závěru, si začne nahlodávat tu důvěru...

já podobný problém zažil např. s intermarket analýzou..měl jsem systém, který vůbec korelující trhy nebral v potaz, ale protože jsem to k tomu chtěl časem přidat a chtěl jsem zabýt dvě mouchy jednou ranou (live trading a research IMA), tak sem si do workspace přidal i další trhy, že je budu sledovat...ale přesně jak sem psal výš - jak sem začal přicházet na určité poznatky z oblasti IMA, tak jsem začal pochybovat o signálech mého systému, pokud byly s IMA v rozporu...ikdyž to spolu vůbec nesouviselo...jde o to, že to prostě působí na psychiku a asi málokdo to dokáže v mozku striktně oddělovat..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky pripojim svuj pohled, musim dat za pravdu Majkllovi, myslim si ze si to zpousta lidi tu moc komlikuje, za a) pripojovat do OP ruzne filtry jako IMA apod me prijde zavadejici a narusuje to zbytecne OP, protoze pak nastava situace kdy cast OP rika vstup do pozice a cast rika opak, viz. priklad vsechny indexy jsou nad vysoko nad open range a TF jde short, myslim ze uz takhle zapojovat IMA je zavadejici , bud je treba jen hledat signaly pokud nastane signal v korelaci nebo vubec prez IMA nefiltrovat, stejne tak S/R.
b) kdyz uvazim vcerejsi rally tak dnes mohli nastat jen 3 situace , bud se trhy pokusi navazat a vytvori nove maxima, cemuz nasvedcoval uvodni pohyb long , nebo dojde k vyberu zisku a nebo trh bude v malem range a dostane se do chopu.
Uvodni long navazel k 1 situaci ale hned bylo zrejme ze se tak nestane, proc... uvodni swing nemel silu tvorit nove maxima a prisel rychly pad ,osobne tyto situace neobchoduju protoze je videt ze trh nema silu se na novych maximech udrzet, nejlepsi je situace kdy nasledna korekce je plizivejsi a je videt boj , coz u prvni korekce vubec nebylo a dolu byl pad velmi rychly, nasledovala korekce az k ema 204, zde se dalo uvazovat o vstupu a vetsina take tak ucinila ale jak jsem psal trh vystrelil smerem dolu bez jakehokoliv zavahani , bez boje, pak nastal chop a boj v male pasmu s pokusy o long,kdyz bylo zrejme ze se tak nestane , doslo na logicky pokles smerem short kde jsem vstupoval ja, stejne tak vetsina.

Ale proc to pisu, jen proto ze jakmile si tam date tolik podminek ktere za behu sledujete tak uz je tolik promennych , ze nedokazete sledovat co vlastne ta cena dela ,IMA je mozna fajn ale pouze za predpokladu ze system bude primo na ni nastaveny, ale jako dalsi filtr rozhodne ne, stejne tak S/R jsou dny kdy trh jede prez S/R jako by tam zadne nebyly ale vetsinou se jedna odrazy a je treba stim pocitat.
Nez IMA a zpousta ovlivnujicich S/R je pro me urcujici ze trh ma snahu delat nove HH,HL a LH,LL.
Ale je to zase pouze muj pohled, me proste prijde ze vyjde clanek na Fin a 80% lidi si novou technikou rozkope stavajici dobre zalozeny plan a zacne resit moc promennych pritom to nejjednodussi je to nejlepsi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

S majkll a Tet40 souhlasím. Po pár informacích zde na foru jsem také začal IMA sledovat a začalo mi to bourat stávající poznatky o vstupech do trhu. Chvilku jsem to paralérně sledoval na okraji obrazovky, mám na mysli k mému NQ další 3 indexy a zjistil jsem, že by mi to bylo platný patrně nejvíc jen v situaci, že bych obchodoval TF. K mému NQ jsem tam nenašel žádnou výhodu. IMA jsem zrušil a nechal pouze paralérně ES a jeho pivoty. Tam spatřuji opravdu nějaký smyl. Pokud se ES odrazí od pivotu nebo nějaké S/R, na NQ to má patřičný vliv. Je možný, že to někomu pomůže, ale už je to dalších x věcí, který mozek vnímá a pro mě to byl zásadní rušivý element. Pokud bych postavil svůj systém pouze na IMA, je to jiná věc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll, Tet40, Marxtone:

Díky za názor. Není nad nastavené zrcadlo :). Za pozorováním ostatních indexů a přidávání dalších potenciálních S/R je samozřejmě snaha kompenzovat si nedostatek zkušeností nějakými dalšími záchytnými body a filtry. IMA, konkrétně pozice k dnešnímu OPEN (tři trhy rostou, jeden ne), jsem bactestoval a měl i v papertradu, tam jsem si celkem jistý, ale ostatní potenciální SR úrovně jsem si dal do grafu až v live s tím, že je budu pouze pozorovat. Nakolik mě to pozorování ovlivňuje to samozřejmě nejsem schopen říct. Chystám se znovu projet backtest kde tyto potenciální úrovně zohledním. Zatím nezbývá než nasávat zkušenosti a informace. Třeba právě tady na fóru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Úplně jak kdyby jste mně popisovali, člověk si myslí ,že to jen vylepší co zbactestuje dalšíma filtrama třeba IMA , nepo zohlední reporty atd. které u bactestu nepoužíva a pak to vede do červených čísel.
Díky all kdo jste to rozpitval. A vovovotom to je. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

celkem se to tu zvrhlo opět v něco..........já vůbec nechtěl říct, že je IMA, různé S/R nebo další jakýkoli prvky špatné!!!! jde o to, nezapojovat to (minimálně v začátcích, dokud nezískám dostatek zkušeností, abych to mohl pohodlně zvládat - tj. nečiní mi problém konzistentně obchodovat svůj systém dle plánu), dokud sem neprovedl nějaký research - backtest, analýzy, replay...

IMA zdaleka není k ničemu, její užitečnost je 100% závislá na tom, na čem každý nástroj - na svém uživateli!! tj. je potřeba to vnímat objektivně a nekřičet, že IMA je k ničemu a jen mate....protože objektivně - kdo tady z fóra, komu IMA nefunguje a kdo ji zahodil se IMA věnoval intenzivněji a především seriózněji než jen stylem "přidám si to na obrazovku a sem tam kouknu, co to dělá"??...to je přesně ten odvěký problém tradingu...nemůžete čekat výsledky, pokud se něčemu adekvátně nevěnujete...takové nepromyšlené sledování dalších trhů při obchodování je maximálně dobrým sebeklamem, ale rozhodně ne něčím, jako je učení, cvičení nebo výzkum..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslim ze nezvrhlo, on nikdo netvrdi ze je to nanic , spise se poukazovalo na to ze jakmile to tam clovek ma jen tak a nevyuziva to v OS tak to nanic skutecne je pak je nasledek typu ze se jde do pozice i za predpokladu ze je trh u resistence nebo se bere signal v pripade ze trhy spolu nekoreluji, pokud mam zalozeny system na zaklade IMA tak zkratka beru signaly v pripade ze jsou trhy v souladu a nedelam vyjimky, ikdyz osobne stale zastavam nazor ze pro profity do 300usd lze obchodovat jednoduseji nez sledovat 4 trhy a mit milion filtru, ktere me v hlave delaji chaos.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

... taky si nemyslim, ze se to "opet zvrhlo" ... lidi ti davali zapravdu ... a ja se pripojuju - tvuj prispevek povysuju na definici ... castokrat se mi stane, ze se peru s nejakym problemem, podvedome tusim, co asi delam spatne ale nedovedu to nejak popsat ... a pak si prectu vystiznou a presnou formou par radek (v knize, nebo na financnikovi).
Mozna si to ani neuvedomujete ale tim, ze jsem si, jako nove prichozi na vlakno, prosel nazpet asi mesic vasich prispevku, musim rict, ze mi davaj velkej smysl a vidim, ze se snazite si vas OS zbytecne nekomplikovat a drzet ho jednoduchej. A to si myslim je cesta k uspechu.
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...