Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

[bold] gloom: [/bold]
ano, ten druhý vstup je bezprostřední vstup limitem po uzavření té červené svíce..je to 5min graf podotýkám..

[bold] iigis: [/bold]
já nevim, jak to líp napsat..vše už sem napsal v předchozích příspěvcích..snažil jsem se vysvětlit, že to je inspirace..jedná se určité celkové komplexní přístupy...a ty jsou zmíněné: malý risk, velký potenciál, supply/demand, kde obchoduje novice trader...v různých podobách toto můžeš zadávat do googlu a on ti vyhledá různé články, videa atd..je to otázka vlastního průzkumu a hledání..

já osobně neberu většinou žádné konkrétní tipy a triky jako "vstup na první svíčce do směru" atd., navíc i málokdy uvidíš, že by se někdo dělil o přesnou metodu vstupu či výstupu..většinou jde o prezentaci celkového přístupu, o mylšenku toho stylu..a to je přesně to, co hledám..beru si inspiraci a dál to rozvíjím vlastním způsobem..

jeden zdejší diskutující kdysi řekl, že mám podobné myšlení jako Sam Seiden..řekl to v době, kdy jsem nevěděl, kdo to Sam Seiden je..ale následně jsem si vyhledal všechny dostupné materiály od něj a začal studovat jeho přístup..opět - je to dost strohé, protože ti nikdo nebude dávat vše na zlatém podnose...ale objevil sem tam opět pár dobrých konceptů, myšlenek, které se dají rozvíjet a přemýšlet o nich...a bez toho to bohužel nejde..pokud člověk chce něco bez práce, tak nikdy ničeho nedosáhne..a prací nemyslím, že od někoho přebereš komplet systém a budeš poctivě paperovat měsíc...tak jednoduché to asi nebude..

dost se tu poslední dobou probírá i Al Brooks..ten má určitě taky řadu dobrých myšlenek..nic od něj nepoužívám konrétně, ale i on mě v určitých věcech inspiroval..jde prostě o to, že skládám střípky, které spolu tvoří komplexní vnímání trhu..

[bold] Tet40: [/bold]
zdání klame..naopak je to právě ve své podstatě velmi jednoduché a primárně se to řídí oblastmi poptávky a nabídky a jejich testováním..nehraju na 80% win ratio, protože se to neslučuje s mým vnímáním toho, co je a neni v trhu možné odhadnout a dosáhnout, ale namísto toho zapojuju daleko více money management..

[bold] Libri: [/bold]
první obchod byl spojením toho, kde vstupují amatéři a oblastí poptávky a nabídky (S/R)..to, že to bylo na low premarketu (tuším, že tam) s tím vstupem nemělo uplně nic zásadního společného..ale samozřejmě se to dá brát jako určité plus..jinak druhý vstup byl v oblasti silné S/R zóny z předchozího (tuším, že to byl předchozí den, nemám otevřený graf) dne - koukni na 15min graf..asi to z grafu neni vidět - je to trh YM..

[bold] pajus kucera: [/bold]
pokud si mě nepochopil, tak už asi nepochopíš..já nechtěl dát žádný návod na nějaký pattern nebo konkrétní vstup..takto jsem to i vysvětloval a už to víc vysvětlovat nebudu..je tam několik klíčových slov, které jdou vzít a vložit do vyhledávače..kdo chce, zkusí to, kdo chce kompletní a hlavně triviální systém na stříbrném tácku, ten nezkusí...neber to ve zlém, ale fakt myslím, že podnětů je tam dost..nejlepší je, kdyby sis ten screen uplně odmyslel..jako by tam vůbec nebyl..dal sem ho jen proto, protože je to vlákno o aktuálním dění na trzích..

[bold] to all: [/bold]
tolik ode mě..je to něco trošku jiného, než klasické obchodování patternů podle technické analýzy, i když je to stále price action..ale jsou tam zapojené další prvky, které můžou napomoct k lepším vstupům z hlediska nutného risku..a i když se říká, že vstupy nejsou důležité, tak bohužel pokud chce člověk pracovat s malým riskem, tak se musí soustředit i na vstupy a jejich správné časování..protože bez toho je malý stop-loss vždy pouze nelogicky umístěný...stejně jako mi přijde tak trochu nelogické a umělé i snižování timeframu kvůli snížení risku...

nikoho sem nechtěl popudit tím, že bych se chtěl jenom slaboduše pochlubit těma obchodama..rozhodně to takto ani nevypadá každý den..jen to byly zrovna dvě ukázkové situace, z kterých se dá dobře učit a něco vyčíst..jak sem řekl výš - necílím na zázračné win ratio jako 80 % apod., mým hlavním nástrojem z hlediska parametrů je RRR..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Majkll:

Vďaka za odpoveď. Nežiadal som o kontrétne vstupy to v žiadnom prípade viem že každy musí hladať vlastný "svätý gral" Len ma zaujala myšlienka ktorú si podhodil tak som sa chcel o nej dozvediet viacej to je všetko:).. Ja som monentálne vo fáze hľadania čo asi bolo z môjho príspevku jasné momentálne kombinuejem prítupy LW ktoré mi dávajú logiku snažím sa z toho všetkého vytvoriť nejaký strohý OS. Už som niečo aj docielil len momentálne skúšam odfiltrovať pevné SL a hlavne pár stratových obchodov lebo niekedy mám dosť dlhú šnúru čo by mi psychicky určite nevyhovovalo. Aspoň viem že ked vytrvám a spojím si všetky súvislosti tak to pôjde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to majkll

Jak jsi psal, ze po dlouhem baru se cena otoci temer na miste, predpokladam, ze to ma souvislost s tvym druhym obchodem, nebo se mylim? Vstoupil by jsi do obchodu, na te S/R z predchoziho dne, i kdyby se tam ta cena dostala pozdeji (mysli tim, kdyby nenastal tak prudky pokles, ale cena pomalu klesala)? Zajima me to, protoze shodou okolnosti jsem neco podobneho vypozoroval na hodinovem trh EUR/USD. Vzdy, kdyz cena udelala prudky pohyb, tak se temer na miste otocila a vystrelila opacnym smerem. Vychazelo to s uspenosti cca 50%, ale s velmi nizkim stop loss. Navic, kdyz pri prudkem pohybu se cena zastavila na S/R (tva S/R z predchoziho dne) uspesnost na zpetny pohyb byla mnohem vyssi. Dle meho nazoru by to mohla byt velmi silna indikace, protoze to muze fungovat jak v CG(chopu), tak v trendu. V trendu predstavuje tento prudky pohyb vycerpanost nebo korekci, v CG odrazeni od horniho a spodniho okraje, kdyz dlouha usecka pokryje temer cele rozpeti CG.

Vzhledem k tomu, ze jsem na to prisel ciste nahodou, kdyz jsem testoval neco jineho, tak jsem se do podrobnejsich statistik nepoustel.

Jestli te muzu poprostit, je mozne popsat tve myslenkove pochody pred v prubehu a po obchodu? (myslim ten druhy obchod).

Proc si myslis, ze prorazeni formaci 123 je snadne? Pripada mi celkem obtizne najit prave takovou formaci, ktera spravne zobrazuje silu/slabost byku/medvedu...a k tomu s dobrym RRR.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prepacte mi mierny offtopic,

no z priehrstia informacii som si zatial nezodpovedal otazku ohladom testovania teorii a backtestingu. Aky nastroj sa da pouzit s datami napr z disktradingu k tomu, aby som si automaticky na zaklade urcitych podmienok dokazal vyfiltrovat urcite data? Napriklad ak sa chcem hrat s premarket rozpatim, potom potrebujem odcitat napriklad v Exceli prvy udaj dna a OPEN o 15:30, co mi da rozpatie premarketu. Toto by som potreboval spravit automaticky dajme tomu na 4-5 rokov dozadu. No neprisiel som na to ako, vy taketo veci nerobite manualne, vsak?

Jednoducho na to potrebujem data + soft. Data by som asi kupil z disktradingu, a soft by bol? TradeStation? Co pouzivate vy? Dakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ZOLLINO:

Já to řeším tak, že si vyexportuji data z Ninji do texťáku a pak si napíšu v excelu nějakou menší procedurku, která se těmi daty probírá a výsledky háže to Sheetu. Chce to umět trochu programovat, ale s ujom googlom se to dá zvládnout. Hlavně pak člověk není závislý na žádném softu a dělá mu to jen to, co opravdu potřebuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkl

ahoj, konecne vidim u tebe neco smysluplneho a logickeho... na stejnych urovnich hledam i ja vstupy, jen pomoci logiky nabidky poptavky a nabidky, a hlavne premysleni o vstupu zacatecniku. Tak se chci zeptat jestli mas proto nejakou pomucku, konkretne ten retracement nebo nejaky indikator a nebo proste pouzivas hlavu a premyslis o taktice, kde se navezou novacci a kde vstoupit( logika protitrendu podobna jak popsal Roman06 v jinem clanku) nechci po tobe presny nastroj, jen jestli na to jdes jen logikou supply/demand a jejich sila. K tomuto stylu jsem prisel podobnym premyslenim typu, proc me vyhazuji neustale na be, proc mi SL vyzerou o tick ,dva a pak to jde mym smerem... a prijdes na to ze jiny vstupuji trosku driv a uz sve profity v dobe tveho vstupu vybiraji a tak musi prijit oslabeni a korekce,ktera casto vymeta SL a takove ty tradicni veci co se deji,ne kvuli chybam systemu nebo chybam zacatecnika,ale kvuli neznalosti pochopeni trhu jakozto pracky emoci a nabidky a poptavky...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold] iigis: [/bold]
důležité je jedno..dělej to pokud možno jednoduše..nekombinuj příliš mnoho věcí dohromady a hlavně něčím začni..málokdo postaví první systém, aby mu skvěle seděl..je to neustálý vývoj a vylepšování - což nemusí nutně znamenat zesložiťování, spíše naopak, ale s větší logikou..tak držím palce..hlavní je o všem přemýšlet..proč ta či ona věc či pattern funguje tak a tak, proč se trh v určité situaci chová tak a tak a jak toho můžu využít já atd.

[bold] IMik: [/bold]
tento systém je cca půl roku ve výstavbě, poslední dva měsíce hodně intenzivně..prakticky neustále se vyvíjím, ale tohle je momentálně cesta, která mi leží v hlavě už minimálně rok, ale nějak jsem si jí nebyl jistý, resp. možná jsem se bál toho, že to bude příliš "volné" a neuchopitelné a proto jsem předtím šel jinými cestami, které jsem ale postupně opustil, ikdyž byly funkční (např. jednoduchý odraz od EMA34 na 1min grafu s komplexním přihlédnutím k aktuální situaci na trhu), protože mi občas neseděly svou vnitřní logikou, resp. nelogikou v určitých situacích..

[bold] gloom: [/bold]
ad druhý obchod) stručně co mě vedlo k tomu nákupu - velikost předchozích dvou short noh a celková velikost toho downtrendu, demand zóna z předchozího dne (15min tf, ale šlo velmi dobře vidět i na 5min a dalších tf), velká aktivita na předchozí menší short noze, zastavení přesně na předem určené hraniční oblati...tak nějak ve stručnosti...je to kombinace více věcí, které ale zaberou pár vteřin a člověk si je skládá dohromady postupně jak se trh vyvíjí..

ad 1-2-3) ve své podstatě právě tato formace triviální je..zná ji každý minimálně druhý a spousta lidí ji používá..jde o to, že to mechanicky moc dobře nefunguje a klasické nástupy na proražení vrcholu 2 je náchylné na následné korekce a vymetání SL a na vyšším tf zase např. často produkují vstupy na konci trendu těsně před obratem...jak jsi napsal - "je těžké najít tu správnou formaci"..o tomto to je vždy..najít tu správnou situaci a čekat na ni..

[bold] Mcwoj: [/bold]
používám nástroje, co jsem popsal v předchozích i tomto příspěvku..je to hodně komplexní a blbě se to takto vypisuje - bylo by to na hodně dlouho..ale vesměs je to hodně založeno na S/R, nákupech a prodejích, struktuře trhu (swingů)..ten retracement používám už dlouho a momentálně je to takový doplněk..spíš pravítko..ale jinak je pro mě nejdůležitější z něj úroveň 50 %..v průběhu seance si měřím více různých úseků a i to mi dá se říct pomáhá určovat sílu jednotlivých zón..jinak roman06 jede zřejmě market profile, což je vpodstatě taky supply/demand přístup, ale já osobně se nemůžu ztotožnit s jeho názory, protože je šíleně agresivní a má strašně jednostranný pohled..je jednoduše od někoho "naočkovaný"..já neodsuzuju žádný přístup, protože jak např. psal roman, že všichni úspěšní tradeři používají RRR 1:1 a mají win% přes 80% a přes to nejede vlak, tak já zase nedávno četl rozhovor s jedním velmi úspěšným US traderem a ten říkal, že jedna z jeho nejúspěšnějších strategií měla pouhou 30% úspěšnost..prostě cest je nekonečně..jednomu sedí to, druhému to..já třeba řeknu, že je něco triviální a prostoduché, ale nikdy bych neřekl, že to nemůže někomu fungovat, pokud to dokáže dobře použít a najít silné a slabé stránky daného přístupu..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zollino:

tak v tomhle ti neporadím,já si s programováním a pc moc nerozumím ( i když teď sem si koupil knížku o VBA a začínám se to učit)....já to vše dělal ručně :-) - za 1) mi to nevadí a za 2) při tom nakoukávám grafy a získávám pro to trochu více citu

teď sem si uvědomil,že zas až tak velký vzorek dat to není - já min. rok udělal cca 180 obchodů....a když budeš analyzovat za 2 roky zpětně,tak bych to tipoval na jeden den který s tím strávíš - a pokud ti to do budoucna bude šetřit peníze,tak je to velmi dobře investovaný čas!

ať se Ti daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...